Ufak Skript İstekleri

Kayra_natvar

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Minecraft 1.9.4 Survival Serverim Var ve Buna Fazla Plugin Yüklemeden Skriptle Güzellikler Katmak İstiyorum.
Ve Skripte Yeni Başladım şu an Sadece Tp Yay , Yıldırım Yay , AntiSpam , Kırılınca Düşen Cam , Tabelaya Tıklayarak Uzağa Fırlama , TNTAtar ve Faction için ArsaFly gibi Küçük Ama Yararlı skriptler yaptım ama şu an yapmak istediğim şeyleri yapamıyorum bi el atın :D

İlk İsteğim:
1.9.4 deki end rod var ve bununla boynuz yaptım kafaya takınca +4 hasar veriyor
ama bunu kafaya takmak için oyunculara /hat yetkisi vermek gerek bu da iyi olmaz
yani bunu skriptle yapmalıyım fakat hep bir yerde hata oluyor bozuluyor 2 gündür yapamadım :D sanırım kafam basmıyor
sizden isteğim ismi Boynuz olan bi end rod la sağ tıklayınca onu yere koyamayacağız ve kafamıza takılcak . Yapabilcek var mı ?

2. İsteğim:
Moblardan Süpriz Sandık Düşmesi:
Bunu benden Önce düşünen olmuştur diye internetten baktım ve suprisebags pluginini buldum ama buglu
bikaç skript buldum onlar da çalışmadı
düzgün çalışan varsa linkini atabilir misiniz yada bunu yapabilecek var mı ? (Konu Başlığındaki Ufak Buraya Yersiz Oldu Biliyorum :p)

3. İsteğim:
bi kod buldm havai fişeğe sağ tıklayınca uçuyo sol tıklayınca fırlıyor ama bunu özel item olarak eklemek istiyorum sadece ismi "Roket" Olan havai fişeklerde çalışmasını nasıl sağlarım ? Veya itemsiz bir şekilde bir kere zıpladıktan sonra smash.yetki permi olan oyuncular smash sunucularındaki gibi fırlasa ? (Eventlerde ve Yetkililerde Kullanacağım.)

şimdiden teşekkürler aşağıda havai fişeğin kodu var:

on rightclick with a Lapis Lazuli:
if {yukaricooldown.%player%} is not set:
set {yukaricooldown.%player%} to 0
push player upwards at speed 2
wait 0.3 seconds
delete {yukaricooldown.%player%}
on leftclick with a Lapis Lazuli:
if {ilericooldown.%player%} is not set:
set {ilericooldown.%player%} to 0
push player in direction of player at speed 15
wait 0.3 seconds
delete {ilericooldown.%player%}

Zyrolash

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kod:
#------------------------------------Coded by Zyrolash-----------------------------#
on place 198:
    if name of player's tool is "&aBoynuz":
        cancel event
        if helmet of player is air:
            set helmet of player to 198 named "&aBoynuz"
            remove 1 198 named "&aBoynuz" from player
        else:
            send "&cZaten kafanda birsey var" to player
            cancel event

on rightclick with a 198:
    if name of player's tool is "&aBoynuz":
            set helmet of player to 198 named "&aBoynuz"
            remove 1 198 named "&aBoynuz" from player
        else:
            send "&cZaten Kafanda birsey var" to player
            cancel event

on rightclick with 401:
    if name of player's tool is "&aRoket":
        cancel event
        if {yukaricooldown.%player%} is not set:
            set {yukaricooldown.%player%} to 0
            push player upwards at speed 2
            wait 0.3 seconds
            delete {yukaricooldown.%player%}

on leftclick with 401:
    if name of player's tool is "&aRoket":
        if {ilericooldown.%player%} is not set:
            set {ilericooldown.%player%} to 0
            push player in direction of player at speed 15
            wait 0.3 seconds
            delete {ilericooldown.%player%}

#--------------------------------------Coded by Zyrolash------------------------#

Son düzenleme:

Kayra_natvar

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
çok teşekkürler hemen deniyeceğim :D

boynuz süper olmuş eline sağlık hiç editlemedim sadece yazı rengini değiştirip kullandım , fakat havai fişek error vermemesine rağmen çalışmadı . olsun emeğine sağlık :) hatıra kalsın diye coded yazılarını silmeyeceğim fakat codded diye yazılır dikkatli ol :D

roket de id yerine firework rocket yazdım gene olmadı ben de cooldown u kaldırsam olur mu dedim ve denedim oldu :D sorun sanırım orada

şu an bir sorun daha fark ettim , boynuzu kafaya takmıyoruz onun yerine envanterdekini silip kafaya yenisini koyuyoruz. böyle olunca benim istediğim şey olmuyor yani kafamızdayken bize fazladan saldırı hasarı vermiyor. skripte bunu eklemenin tek yolu da bu diye düşündüm buyur kod:

#------------------------------------Codded by Zyrolash-----------------------------#
on place 198:
if name of player's tool is "Boynuz":
cancel event
make player execute command "/hat"
else:
cancel event

else:
cancel event

fakat bu da olmadı error veriyor neden olmadığını bilmiyorum benim bilgi buraya kadar yetti bilen biri el atsın :'(

Zyrolash

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
çok teşekkürler hemen deniyeceğim :D

boynuz süper olmuş eline sağlık hiç editlemedim sadece yazı rengini değiştirip kullandım , fakat havai fişek error vermemesine rağmen çalışmadı . olsun emeğine sağlık :) hatıra kalsın diye coded yazılarını silmeyeceğim fakat codded diye yazılır dikkatli ol :D

roket de id yerine firework rocket yazdım gene olmadı ben de cooldown u kaldırsam olur mu dedim ve denedim oldu :D sorun sanırım orada

şu an bir sorun daha fark ettim , boynuzu kafaya takmıyoruz onun yerine envanterdekini silip kafaya yenisini koyuyoruz. böyle olunca benim istediğim şey olmuyor yani kafamızdayken bize fazladan saldırı hasarı vermiyor. skripte bunu eklemenin tek yolu da bu diye düşündüm buyur kod:

#------------------------------------Codded by Zyrolash-----------------------------#
on place 198:
cancel event
else:
cancel event

else:
cancel event

fakat bu da olmadı error veriyor neden olmadığını bilmiyorum benim bilgi buraya kadar yetti bilen biri el atsın :'(
Neden oyuncuya hat komutu yazdırıyorsun ben zaten kafasına takmayı ayarlamıştım.
Ayrıca havai fişek ve boynuzu denedim sorunsuz çalışıyordu kodlarda oynama yaptıysan bozmuş olabilirsin.

Son düzenleme:

Kayra_natvar

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
oyuncunun kafasına yenisini takmışsın sen ben bunu istemiyorum çünkü skriptle yapılamayan vanilla kodlarıyla bir item yaptım kafandayken +4 hasar vermeni sağlıyor fakat bunu kafaya takmanın bir yolunun bulamadım üstte yazdım fakat anlatamadım sanırım :D
havai fişeği 1.9.4 de denediğine emin misin ? ben de olmadı da :D boynuz sorunsuz çalıştı ayrıca ama dediğim gibi bana hat komutu veya benzeri bir şey lazım burda kullanmak için :( Neyse emeğine sağlık ben 1-2 video izleyip bunların üstünde çalışacağım :)