Undertale hakkında neler düşünüyorsunuz?

CelilOguz

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kendisi bağımsız bir RYO (Rol Yapma Oyunu) dur oyunda yaptığınız en ufak bir haraketin bile oyunun sonunda geçen diyaloglara veya direkt olarak oyuna etkisi vardır eğer herkesi öldürüp cani bir psikopat olursanız boss fightlar daha zor olacaktır aynı zamanda True Pacifist denen sonu oyun dosyaları ile uğraşmadığınız sürece (eğer genocide ending yani cani psikopat sonu almışsanız) asla görmezsiniz onun yerine ruhunuzu satmak zorunda kalacaksınız ve Soulles Pacifist denen sona ulaşacaksınız mesela ya da boss ları öldürmeyip normal canavarları öldürürseniz Flowey the Flower isimli güzel çiçek size iki yüzlü pislik damgasını yapıştırıp öldürdüğünüz her canavarın adını söyleyecektir falan filan yani kapsamlı ama rezil grafikli bir RPG oyunu fighting sistemide ayrı bir güzel geliyor bana hem Gerçek Zamanlı hem Sıra tabanlı yani damage yemeyip kaça biliyorsunuz saldırılardan ama saldırı yapmak için bir tur beklemeniz gerek. Boss themelerde ayrı güzel spoiler olacağını düşünüyorsan hiç açma ama
şöyle bir video var yani oyunun mantığı hemen hemen böyle işliyor hemen hemen dishonered daki kaos sistemi gibi ama bunda direk bir kişiyi öldürdüğünüz anda mutlu sonunuza o kayır için elveda demek zorunda kalıyorsunuz eğer daha eskiden bir kayıdınız yoksa ki oyunda sadece bir kayıt slotu var yani ani seçim anlarını kaydedip yapıp beğenmezsen önceki save e geç çok zahmetli o yüzden dikkatli seçim yapılması gereken bir oyun ama hakikatten neden buraya sordun çok fazla incelemesi var bu oyunun ya da ne bileyim bir walkthroughun ilk bölümünü falan izleseydin bu arada savaş mekaniklerinde ki merhamaet olayını aktive etmek için ACT kısmından doğru haraketleri sergilemen gerek yoksa batarsın (oyunu 4 kere bitirdim :p )

Vay anasını. Üşenmeden okudum.

Uchiha_Madara

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Güzel oyundur Undertale. birçok sitede puan konusunda zirve yapmış ve aldığı puanları sonuna kadar hak eden bir yapıdır. Gerek OST'leri ile, gerek savaşırken ve puzzle çözerkenki eğlencesi ile gerek de yaptığın en ufak bir davranışın oyuna tümüyle etki etmesi demek. Rol yapma kavramını size çok iyi hatırlatıyor. Kendi geleceğinizi belirliyorsunuz. Bağışlamayı mı seçersiniz, bir katil olmayı mı? birçok son mevcüt. Ama İngilizce seviyesi iyi olmayan kişiler hiç girşimesin bence. Yani oldukça güzel bir oyun bana göre. Sadece biraz kısa sürüyor. Daha uzun sürse zevkle oynanır. Ama bu iyi bir şey. Birden çok kez oynayıp, olası başka sonları inceleyebiliyorsunuz. 98/100

Hele şu müzik <3

Son düzenleme:

Adragos

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şarkıları gerçekten hoşuma gitti ancak, nedense oyunu bir türlü sevemedim ve yükleme hissi uyandıramadı :/

Adragos

Kızıltaş Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Verilen 18 liraya değmiyeceğini mi düşünüyorsun ? yoksa tamamiyle başka bir sebep mi ?
Oyun teknik olarak hoşuma gitmedi. Parasında değilim ancak bana kalırsa böylesine bir oyuna 18 lira vermek, paranızı alıp camdan aşağı doğru atmak gibi geliyor. Oyunu 1900'lerde ilk bilgisayar çıktığı zamanlarda yapsalardı güzel olabilirdi :lol:
Tabii bu benim kişisel düşüncem. Oyunu sevenler varmış gördüğüm kadarıyla. Kişisel zevkttir karışmam, saygı duyarım :p

Uchiha_Madara

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyun teknik olarak hoşuma gitmedi. Parasında değilim ancak bana kalırsa böylesine bir oyuna 18 lira vermek, paranızı alıp camdan aşağı doğru atmak gibi geliyor. Oyunu 1900'lerde ilk bilgisayar çıktığı zamanlarda yapsalardı güzel olabilirdi :lol:
Tabii bu benim kişisel düşüncem. Oyunu sevenler varmış gördüğüm kadarıyla. Kişisel zevkttir karışmam, saygı duyarım :p
Aslında grafikleri hafif, sadece hafif daha güzel olabilirmiş bence de. Ama böyle oyunları seven biri de olduğum için benim için sıkıntı yok. Ama sevmeyen olacaktır. O yüzden hafif geliştirebilirlerdi. Onun dışında bence güzel bir oyun. Ben bek grafiklere takılmadım. Ben de ilk düşündüm acaba değer miydi bu fiyata diye.

Tenekesaurus

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0

Oyun teknik açıdan iddialı bir oyun değildi zaten. Oyunun anlattıkları genel kontekstte gizli. (Oyunda Heteroseksüel ilişki olmaması ya da Nabstablook'un toplumsal uzaylılaşma (Alienation) yaşaması, gibi. Koşturan sarı yaratığın da şu anki ünlülerin fanboylarını temsil ettiğini düşünüyorum.) Oyun bana kalırsa 21. Yüzyılın özeti niteliğinde. Oyunun yapımcısı da inanılmaz bir dahi. Oyunu oynanacak bir Albert Camus ya da George Orwell kitabı gibi düşün.

Kimsenin sonuna kadar okuyacağını düşünmüyorum bu yazıyı

zombiespaceman1

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şarkılarını seviyorum. Oyunu oynamadım almayı düşünüyorum, Baya easter egg ve teorilik malzeme var falan dediydiler (dediydiler yazınca kırmızı çizgi çıkmıyormuş :() Önerir misiniz ;_;

Ben Jacksepticeye'ın gameplayini izledim.

Bana daha çok eski Bizans tarafından kaçırılan ikizler muhabbetini andırdı :D Flowey ve Frisk.

Hikaye konusunda ne desem spoiler ama elim ayağım titredi izlerken gameplayi.

Oyundaki ilişkilerin hep homoseksüel olması da ilgimi çekti, hoşuma da gitti açıkçası, sevginin sınır tanımamazlığını güzel empoze etmiş abimiz.
Jacksepticeye candır ;_; Bende izlemek istedim ama kesin oynarım bunu diyerekten izlemedim

Pundertale de iyiymiş :( (etiket)

tutkusina

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şarkılarını seviyorum. Oyunu oynamadım almayı düşünüyorum, Baya easter egg ve teorilik malzeme var falan dediydiler (dediydiler yazınca kırmızı çizgi çıkmıyormuş :() Önerir misiniz ;_;

Jacksepticeye candır ;_; Bende izlemek istedim ama kesin oynarım bunu diyerekten izlemedim

Pundertale de iyiymiş :( (etiket)
Bak,
Kahramanların en cana yakın olduğu yer Pacifist Run'da. Ama kahramanların en üzücü yerlerininin hepsi Genocide'da değil(bknz: Pacifist run'da Undyne'ı öldürmek,spoiler veresim pek yok) ama kesinlikle izlenmesini tavsiye ettiğim bir şeydir eğer duygusalsanız ve insanların yardım sever olmasını düşünüyorsanız (ya da tam tersi).

tunay932

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
░░░░░▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄░░░░░
░░░░█░░░░░░░░░░░░░█░░░░
░░░█░░░░░░░░░░▄▄▄░░█░░░
░░░█░░▄▄▄░░▄░░███░░█░░░
░░░▄█░▄░░░▀▀▀░░░▄░█▄░░░
░░░█░░▀█▀█▀█▀█▀█▀░░█░░░
░░░▄██▄▄▀▀▀▀▀▀▀▄▄██▄░░░
░▄█░█▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀█░█▄░

lSincapl

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
dandik bir oyun

bir dakka noluyor lan 3 yıllık konu lan bu abovv

Moderatör tarafından düzenlendi:

PwParadox

Konun için düşüncem profil kapağımda
En iyi cevaplar
0
Terapist:
Sans Undertale gerçek değil ve konularını hortlatamaz.

Sans Undertale:

░░░░░▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄░░░░░
░░░░█░░░░░░░░░░░░░█░░░░
░░░█░░░░░░░░░░▄▄▄░░█░░░
░░░█░░▄▄▄░░▄░░███░░█░░░
░░░▄█░▄░░░▀▀▀░░░▄░█▄░░░
░░░█░░▀█▀█▀█▀█▀█▀░░█░░░
░░░▄██▄▄▀▀▀▀▀▀▀▄▄██▄░░░
░▄█░█▀▀█▀▀▀█▀▀▀█▀▀█░█▄░

70LG4

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
aşırı overrated,kitlesi aşırı kanser olan bir oyun,oynamasan iyi olur,aslında herkes için.Oyun aşırı bağımlı yapıyor oynayanı,içgüdünü değiştiriyor ve internette,youtubede,topluluklardaki herkes boş konuşuyor.Profil fotoğraflarına yok sans miş yok flowey miş koyuyorlar rol yapıyorlar.