Unity ile .io oyunu nasıl tasarlarım?

MrBoSS43

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben .io oyunları yapmayı düşünüyorum .Ama ben bu .io oyunları için hangi dili bilmem lazım?Videolara bakıyorum unity ile script dosyası fln açıyor script yazıyor.Ben JavaScript i öğrenince(çunku en kolay öğrenen diller arasında 1.Sırada :p )Bu 2D-.io oyunları akıcı bir şekilde yazabilirmiyim yada herhangi bir script dili ile?Bu dillerde böyle komutlar varmı?Sağa git sola git mouse işaretçisine hareket et vs. Varmı böyle komutlar?Varsa ilk hangi dili öğrenmeliyim? Cevaplarsanız sevinirim.Bu arada Unity ile yapacagım.Zaten başka böyle bir uygulama bilmiyorum :) .

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oyunu akıcı bir şekilde yazıp yazamayacağın senin becerine kalmış.
Sağa git sola git mouse işaretçisine hareket et vs.
Oyun motoru sağlıyorsa vardır ama bir dil için konuşacak olursak öyle bir dünya yok. Unity dışında epey seçeneğin var illaki onu kullanmak zorunda değilsin. Kullanabileceğin oyun motorlarının listesi: HTML5 Game Engines - Find Which is Right For You

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
javascript internet sitesi ve discord botu yazmak için ama ben sana bi uzman bağlayayım
@Admicos

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
c# kullan javascript e gerek yok

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
javascript internet sitesi ve discord botu yazmak için ama ben sana bi uzman bağlayayım
@Admicos
??

Javascript sadece Discord Botu ve internet siteleri için değil. Discord Botu yazarken kullandığın sistemde (node.js) başka dillerle yapılan hemen hemen her şey yapılabilir.

edit: Ve Discord Botları yazarken Javascript dışında diller de kullanılabiliyor, bahsedeyim dedim.

Unity'de de ""Javascript"" kullanılabiliyor. Ama tabi tırnak içine aldığım gibi, gerçek Javascript değil. Üzerinde baya oynanmış bir Javascript benzeri. O yüzden çoğu kişi ona "UnityScript" diyor. Tabi Unity'de C# dışında bir şey kullanmak mantıklı mı emin değilim ama ¯\_(ツ)_/¯.

Bir de, niye beni uzman falan sanıyorsun bilmiyorum bir şey gerekirse hemen Google'layıp bakıyorum hem yaptığım o kadar büyük bir şey de yok.

Elfen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

MrBoSS43

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
??

Javascript sadece Discord Botu ve internet siteleri için değil. Discord Botu yazarken kullandığın sistemde (node.js) başka dillerle yapılan hemen hemen her şey yapılabilir.

edit: Ve Discord Botları yazarken Javascript dışında diller de kullanılabiliyor, bahsedeyim dedim.

Unity'de de ""Javascript"" kullanılabiliyor. Ama tabi tırnak içine aldığım gibi, gerçek Javascript değil. Üzerinde baya oynanmış bir Javascript benzeri. O yüzden çoğu kişi ona "UnityScript" diyor. Tabi Unity'de C# dışında bir şey kullanmak mantıklı mı emin değilim ama ¯\_(ツ)_/¯.

Bir de, niye beni uzman falan sanıyorsun bilmiyorum bir şey gerekirse hemen Google'layıp bakıyorum hem yaptığım o kadar büyük bir şey de yok.

Yorumun için sağol da...c# derslerine vs. bakıyorum intden , YouTube'dan vs. ama bir videoda gördüğüm komutu fln görmedim.yani mouse işaretçisine git fln belki de 100 bölümlük serinin bazı videolarını açıp rastgele saniyelerde gittiğimdendir :p .ama yinede sorayım . YouTube'dan normal bı c# derslerini uslu bir öğrenci gibi dinlesem akıcı olarak yazabilirmiyim? O '.io' oyunları tasarlamak için gerekli olan komutları gorebilirmiyim?

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
yazdıklarından anladığım kadarıyla 2-3 günlük bi hevesin var gibi duruyor ne kadar sabır ve uğraş gerektirdiğini görünce daha başlamadan bırakıcak gibi duruyorsun, tavsiyem asla pes etme hangi dilde ne halt ettiğinin bi önemi yok sadece "no give up"

MrBoSS43

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
yazdıklarından anladığım kadarıyla 2-3 günlük bi hevesin var gibi duruyor ne kadar sabır ve uğraş gerektirdiğini görünce daha başlamadan bırakıcak gibi duruyorsun, tavsiyem asla pes etme hangi dilde ne halt ettiğinin bi önemi yok sadece "no give up"
Böyle oyunlar yapmayı çoooook denedim,düşündüm ama asla pes etmedim,etmicemde!Ama birisinin benim hakkımda böyle dusunmesi beni uzdu.ama sorun yok! 'no give up'!!!!

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
no değil dont :D

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Ya o değilde tek sorum hangi kodlama dili idi.ava script ise YouTube'dan eğitim videolarını baksam

Bro eleman bana no olarak yazdı bende ilk defa gördüm bu kelimeyi :D
javascrpit için kahan acadmy'i öneririm ingilizcen varsa çok basit ve güzel anlatılıyor

MrBoSS43

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
javascrpit için kahan acadmy'i öneririm ingilizcen varsa çok basit ve güzel anlatılıyor
Şey onu silcektim unuttum da şimdi hangi dilleri ogrenmeliyim bilmek istediğim tek şey bu.ve o dilin eğitim videolarına fln baksam gerekli olan tüm komutları ogrenebilirmiyi bilir miyim?

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Şey onu silcektim unuttum da şimdi hangi dilleri ogrenmeliyim bilmek istediğim tek şey bu.ve o dilin eğitim videolarına fln baksam gerekli olan tüm komutları ogrenebilirmiyi bilir miyim?
valla ben o kadar detayı bilmiyorum yeni yeni javascript öğreniyorum işte boş zamanlarımda en kolay dil bu diye belki ileride başka diller de öğrenirim bilemiyorum :S

MrBoSS43

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
valla ben o kadar detayı bilmiyorum yeni yeni javascript öğreniyorum işte boş zamanlarımda en kolay dil bu diye belki ileride başka diller de öğrenirim bilemiyorum :S
İstediğim cevabı alamasamda teşekkür ederim :)

Veee En iyisi ben c# ın derslerine başlayayım :)