Yardım UTF-8 Bir türlü çalışmıyor.

ProcusCraft

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Oyun Sürümü
1.8.8
Dostlar hemen sadede gelelim.
Kod:
@echo off
title LifeMC 2019 Yonetim Kontrol Paneli
:x
echo LifeMC MineCraft Server Açiliyor...
java -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -d64 -server -Xms1M -Xmx8192M -XX:+HeapDumpOnOutOfMemoryError -XX:SoftRefLRUPolicyMSPerMB=1000 -XX:+UseCompressedOops -XX:+TieredCompilation -XX:+UseLWPSynchronization -XX:+UseBiasedLocking -XX:+UseFastAccessorMethods -XX:+UseG1GC -XX:+UseStringDeduplication -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:+UseLargePagesInMetaspace -XX:+AggressiveOpts -XX:+DisableExplicitGC -Djava.awt.headless=true -Dfile.encoding=UTF-8 -Dsun.jnu.encoding=UTF-8 -Dsun.stderr.encoding=UTF-8 -Dsun.stdout.encoding=UTF-8 -Duser.language=EN -Duser.country=US-Dpaper.playerconnection.keepalive=180 -jar craftbukkit.jar -nojline -o false --log-strip-color --log-append=false nogui
echo Kayitlar Basarili! Pencereyi Kapatabilirsiniz.
echo Copyright 2015-2019 LifeMC MineCraft Server
echo Gunluk temizlik baslatiliyor..
echo Dosyalar siliniyor...
del plugins\NoCheatPlus\*.log /q
del plugins\NoCheatPlus\*.lck /q
del plugins\NoCheatPlus\*.log.* /q
del plugins\AntiAura\logs\*.* /q
del plugins\AuthMe\authme.log /q
del plugins\bStats\temp.txt /q
echo Dosya silme basarili, sunucu yeniden baslatiliyor..
timeout 5 > nul
goto x

Gördüğünüz gibi @LifeMCServer ait bir bat dosyası kullanıyorum. Versiyon PaperSpigot 1.8.8 latest.
(Kendi sunucumda bozuk mudur diye bomboş bir klasörde sadece jar ile de denedim.)
Evet .bat dosyasını UTF-8 olarak kaydedince sorun;

Ek olarak sunucuda Ş harfinin örneği;

Yani anlayacağınız kodda bir problem görmüyorum ben birebir aynısı.
4 Adet makinede denendi Windows Server 2012 R2 hepsinde aynı sorun.

Kafanızı karıştırmak istemem fakat bu aynı kodla bungeecord serverimde hiçbir utf sorunu çıkmıyor. Yani önce paperspigotta sorun olduğunu düşündüm fakat Türkiyede hemen hemen herkes paperspigot kullanıyor.

Sunucunun UTF-8 ayarlarını deneye deneye bozmuşsun diyen çıkmasın lütfen çünkü bu boş bir klasörde denendi.

Bu sorunun çözümünü bilen var mı?

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Spigot Bungeecord vs hiç bilmiyorum o server işlerini ama javada unicode yazmak için unicode escaperlar var.Kısaca ASCII karakterleri kullanarak unicode yazabiliyorsun.Tek tek özel karakterleri değiştirmek uğraştırabilir biraz converterlar var bunun için.İşine yarar mı bilmem ama linkten bir bak istersen.En üste metini yaz aşağıda java başlığındaki alandan java için çevrilmiş halini görebilirsin
Unicode Escape Converter
Buna ek olarak da kendi tavsiyem oyuncuya gözükmeyen yazıları duyuruları ingilizceniz varsa ingilizce yazmanız bence sizin için daha kolay olur ileride bir sorunla veya bugla karşılaştığınızda

ProcusCraft

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Spigot Bungeecord vs hiç bilmiyorum o server işlerini ama javada unicode yazmak için unicode escaperlar var.Kısaca ASCII karakterleri kullanarak unicode yazabiliyorsun.Tek tek özel karakterleri değiştirmek uğraştırabilir biraz converterlar var bunun için.İşine yarar mı bilmem ama linkten bir bak istersen.En üste metini yaz aşağıda java başlığındaki alandan java için çevrilmiş halini görebilirsin
Unicode Escape Converter
Buna ek olarak da kendi tavsiyem oyuncuya gözükmeyen yazıları duyuruları ingilizceniz varsa ingilizce yazmanız bence sizin için daha kolay olur ileride bir sorunla veya bugla karşılaştığınızda
İnan ne dediğini anlamadım fakat oyuniçindeki utflerde hiçbir problem yok. Essentials haricinide. Pluginlerin içindeki utf sorunsuz fakat dediğim gibi cmd yani konsolda bunu çözemedim.​

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
İnan ne dediğini anlamadım fakat oyuniçindeki utflerde hiçbir problem yok. Essentials haricinide. Pluginlerin içindeki utf sorunsuz fakat dediğim gibi cmd yani konsolda bunu çözemedim.​
Özel karakter olan cümleleri bu siteye kopyalayıp java bölümünden ASCII versiyonunu alırsın utf-8'e ihtiyacın olmaz demek istiyorum.
Cmd'ye kendin özel karakter yazabiliyor musun denedin mi? Console'un fontu özel karakter desteklemiyor olabilir konsolu açınca üstteki bara sağ tıkla properties'e(özelliklere) gir oradan fontu değiştir bir de o özellikler ekranını ilk açtığında altta code page ingilizce olarak mı gözüküyor

Son düzenleme: