UTF-8 Sorunu

Blackixq

Ben artık biraz çöktüm albayım.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba Arkadaşlar,
Sunucumda ki türkçe harf sorunu ile ilgili .bat 'a şunları yazmıştım:
@Echo OFF
:x
title SkyBlock
cls
SET BINDIR=%-dp0
java -Xms1G -Xmx3G -jar -Dfile.encoding=UTF-8 "spigot.jar"
goto x
PAUSE

fakat sorunum hala devam ediyor mesela clearlagda ki otomatik mesajda olan 'Eşya' kelimesinin 'ş' si hatalı gözüküyor,
Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?
Yardımlar için teşekkürler.

FurkanYLMZ

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, öncelikle türkçe karakter sorununu böyle çözemezsin. PC'ne Notepadd++ programını kurman gereklidir. Sistemine uygun sürümünü indirdikten sonra (Buradan İndirebilirsin) Türkçe yapmak istediğin yazının plugin kaynağını bulup dosyasını notepadd++ ile açtıktan sonra dönüştür kısmından UTF-8 i seçip kaydetmen yeterli olacaktır.

Singularity

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhabalar, öncelikle türkçe karakter sorununu böyle çözemezsin. PC'ne Notepadd++ programını kurman gereklidir. Sistemine uygun sürümünü indirdikten sonra (Buradan İndirebilirsin) Türkçe yapmak istediğin yazının plugin kaynağını bulup dosyasını notepadd++ ile açtıktan sonra dönüştür kısmından UTF-8 i seçip kaydetmen yeterli olacaktır.
Bunu her plugin desteklemez. Arkadaşın yaptığı şey benim açmış olduğum konuda bulunan yöntemdir. Sunucuyu UTF-8'e çevirir.

Soruna gelecek olursak. Konudaki kodu aynı şekilde alıp kullanmayı dener misin? Senin bat kodlarında farklılıklar var. Bundan kaynaklanıyor olabilir.
Eğer olmaz ise dosyayı UTF-8'e çevirip deneyebilirsin fakat büyük ihtimalle hata verecektir.

Blackixq

Ben artık biraz çöktüm albayım.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bunu her plugin desteklemez. Arkadaşın yaptığı şey benim açmış olduğum konuda bulunan yöntemdir. Sunucuyu UTF-8'e çevirir.

Soruna gelecek olursak. Konudaki kodu aynı şekilde alıp kullanmayı dener misin? Senin bat kodlarında farklılıklar var. Bundan kaynaklanıyor olabilir.
Eğer olmaz ise dosyayı UTF-8'e çevirip deneyebilirsin fakat büyük ihtimalle hata verecektir.

Teşekkürler

FurkanYLMZ

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0

Tabi dediğin gibide oluyor fakat genel olarak hepsi desteklemektedir.

Tarık Hacıoğlu

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
%90 npp herşeyi Türkçeleştiriyor genellikle çalışmasına yardımcı olması için başlat.bat koduna utf-8 ekleyebilirsin. Ama ricam şu Allah aşkına şöyle yazmayın kaffayı yiyorum; "'H'aritalarımız 'B'ize 'A'ittir."...

SM-G570F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi