Uzaktan Destek Araçları

GraphicError

Marangoz
En iyi cevaplar
1

Hepinize merhaba arkadaşlar,
Bugün sizlere TeamViewer adlı uygulama gibi çıkarılmış diğer uygulamalar hakkında bilgi vereceğim.
Bu tarz uygulamalar kişi bilgisayarının ekranının başka bir kişinin ekranına yansıtılarak müdahale etmesine olanak sağlayan uygulamalardır.

1. TeamViewer :
Uygulamanın linkine gitmek için tıklayınız.
Windows, Mac, Linux, Chrome OS, Android, İOS, Windows APP, BlackBerry
Yukarıda yazan işletim sistemleri, telefon sürümlerinde program stabil olarak çalışmaktadır.
Kısacası programımız, kendi bilgisayarınıza uzaktan bağlanmanız veyatta bir başka bilgisayarın sizin bilgisayarınıza uzak bağlantılar sayesinde erişmesine neden olmakta. Toplantılarda, iş teknik desteklerinde vb. konularda kullanabileceğiniz bu program bilgisayarınızdan çok yer almayacaktır. Kurulumu ise kullanımından daha basittir.

A) İndirdiğiniz TeamViewer_Setup.exe adındaki dosyayı açınız.

Tıkladığınızda karşınıza çıkan ekrandan, Kur ve Kişisel/Ticari Olmayan Kullanım butonlarına tıklayarak sağ alt köşede bulunan Kabul et - bitir butonuna basınız.

Evet sonunda kurulumumuz başladı. Artık tek yapmanız gereken, arkanıza yaslandıp %100 ünü doldurmasını beklemektir.
Buda yaklaşık 20 ila 50 saniyenizi alacaktır.

Programımız kuruldu ! Şimdi ise İD ve ŞİFRE yazan yeri bağlanmasını isedğiniz kişiye verebilir bağlanmalarına olanak sağlayabilirsiniz. Bununla beraber hesap oluşturabilir veyatta kendi şifrenizi kendiniz oluşturabilirsiniz...

2. Ammy Admin :
Windows, Linux ve FreeBSD işletim sistemlerinde çalışmaktadır.
Diğerlerine oranla çok düşük bir boyutta olan bu uygulamamız gerçekten güzel işlemler yapmamıza olanak sağlıyor.
TV tarzı programların kurulumu ve kayıt problemleriyle uğraşmaktansa direk indirip kullanabileceğimiz bir programdır.
A) Uygulamayı indirin ve açın.

Evet bazılarınız bu nasıl bir anlatım diyor duyabiliyorum. Ammy Admin uygulaması kurulum gerektirmeden sizi rahatlatacak direk olarak uygulama arayüzüne giriş yaptığınız. Lisanssız kullanımını ücretsiz sunan bir uygulamadır. Açtığınızda kullanıcı adı ve şifrenizi karşı tarafa vermeniz yeterli olacaktır.

3. Alpemix :
Windows, Android, İOS, Mac OS X (Beta-2)
Yukarıdaki işletim sistemlerinde çalışan programımız AMMY ADMİN tarzında kurulumu basit, yükleme gerektirmeyen. Hızlı ve pratik bir alan sağlıyor. Bu uygulamamızın boyutunun 850 KB olmasıda ayrı bir ihtişam ve iddia sunuyor.
A) Dosyayı indirin ve açın.
Evet, AMMY ADMİN uygulamasında da yazdığım gibi indirdiğiniz uygulamayı açın ve başlata basın. Daha sonrasında kullanıcı adı ve şifrenizi vererek uygulamayı kullanmaya başlayın !

4. Any Desk :
Microsoft Windows ( XP, 7, 8, 10 ) sürümlerinde çalışan bu program ücretsiz sürümünde kısıtlamaları fazla olan bir
uygulamadır. Diğer uygulamalara oranla açıkcası ben paracı olduklarını düşünüyorum. Evet bir firma para kazanacaktır fakat ufak bir programı da +250 TL'ye satmakta bence akıl karı değildir.

Konumu okuduğunuz için teşekkürler,
Not : Google Chrome'nin eklenti olarak çıkardığı Uzaktan Desteğide Chrome:Apps sayfasından indirebilirsiniz.
O ise, basit ve kullanışlıdır.
Benim burada sık kullandıklarım arasında AMMY ADMİN ve Alpemix bulunuyor. Kullandığım süre boyunca hiçbir zarar görmedim ve hala kullanmaktayım. Bununla beraber konuma yorumlarınızla şeref verirseniz sevinirim.
Saygılarımla,

cank00

Tasarımcı ⚜️[Cank00] ⚜️Grapichs
En iyi cevaplar
0
Yararlı Bir Konu Olmuş Eline Sağlık :balta:

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Yararlı bir konu olmuş, teşekkürler.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gayet başarılı ve faydalı bir konu, bu bölümü bu gidişle kısa sürede canlandıracağız evelallah :)