Uzaktan Eğitim Uygulaması

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
151156

Uzaktan Eğitim Uygulaması
(#TatilDeğilUzaktanEğitim)

Herkese merhabalar sevgili forum üyeleri. Bugün sizlerle, son zamanların en yaygın salgını olan ve talihsiz bir şekilde tüm Dünya'yı saran Koronavirüs nedeniyle kapanan okulların yerine gelen uygulamadan bahsedeceğim.

Genel Durum Özeti

Artık ilkokullar, ortaokullar, liseler hatta ve hatta üniversiteler kapalı. Ve görünüşe bakılırsa bir süre daha bu böyle kalmaya devam edecek. Peki ilkokullar, ortaokullar, liseler yerine gelen yeni uygulama ne? İlk günü 23.03.2020 tarihinde yapılan bu uygulamanın ismi Uzaktan Eğitim! Öğrenciler gerek EBA (Eğitim Bilişim Ağı) üzerinden; gerek ise TRT kanalları üzerinde bir hafta boyunca ders görecekler.

Uzaktan Eğitim Ne Kadar Sürecek

Henüz resmi bir açıklamanın gelmemesiyle birlikte, koronavirüsün Dünya'ya verdiği zararları ne kadar süreceği de aynı şekilde bilinmemekte. Bu nedenle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamasına bakarsak şu anlık uzaktan eğitim 23.03.2020 ve 27.03.2020 arasında devam edecek.

Uzaktan Eğitime Ulaşma Yolları

Genel durum özetinde de bahsedildiği üzere Eba TV ve TRT kanallarından uzaktan eğitim anlık olarak takip edilebilecek. TRT kanallarına TURKSAT ve bunun gibi antenlerden ulaşabilirsiniz. Eba TV'nin bağlantısını buraya bırakıyorum.

EBA TV İÇİN TIKLA

Tüm okuyucularıma her şeyden önce sağlık diliyorum. İyi forumlar.

@Pluginer_Mert'e konuya verdiği destekten
ötürü teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Daaydreamer

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
3
Konuları koyu temaya göre yazsanız güzel olur. Renk seçmeden yazdığınızda zaten kendisi ayarlıyor rengi.

151354

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Konu Güncellemesi:

-Uzaktan eğitim 30 Nisan'a kadar uzatılacaktır.

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
Efektif değil, ten tene değicek hocaaa