Valorant Brimstone

LordOfTürk

Bööö!
Forum Yöneticisi
Süper Üye
Mesajlar
1,099
En iyi cevaplar
71
Beğeniler
638
Puanları
2,460
5e9ea5e566a97c7452b4ed9a.jpg


2020 yılının Nisan ayının ilk günlerinde başlayan kapalı beta testleriyle birlikte bir anda tüm dünyada adeta bir fenomene dönüşen Riot Games’in Valorant adlı FPS oyunu geçtiğimiz günlerde tam sürümüne geçişini gerçekleştirdi. FPS tutkunu oyuncuların beğenisine sunulan oyun her biri kendi içerisinde özelleşen ve ajan adı verilen karakterleri ile de gündemde kalmaya devam ediyor. Söz konusu karakterler içerisinde yer alan ve ilgi çekici görüntüsünün yanı sıra son derece güçlü bir karakter olan Valorant Brimstone karakteri ise bugünkü yazımızın konusu. İşte karşınızda Valorant’ın en sevilen karakterleri arasında yer alan Brimstone ve sadece ona özel olan yetenekleri!

l Kuvvet İşareti ( C )
Valorant Brimstone yetenekleri
arasında ilk sırada yer alan Kuvvet İşareti yeteneği ile Brimstone karakterini oynayan oyuncular yere bir işaret atıyor. İşaretin atıldığı alanın içerisinde giren takım arkadaşları ve Brimstone ise atış hızlarında belirli bir süreye mahsus artış kazanıyor.

Nasıl Kullanılır?

Brimstone yeteneği olan Kuvvet İşaret yeteneğini etkili şekilde kullanmak isteyen Valorant oyuncularına birkaç taktik verilebilir. Buna göre bu yetenekten yararlanmayı hedefleyen oyunculara bomba alanında savunma yaptıkları esnada üstlerine rakiplerin geldiğini hissettikleri anda altlarına bir Kuvvet İşareti atabilecekleri ve bu şekilde atış hızlarını güçlendirerek düşmanlarını kolayca yere serebilecekleri dile getirilebilir. Kuvvet işareti yeteneğinin bir diğer kullanım alanının ise zorda kalan bir takım arkadaşına Kuvvet İşareti’ni atarak arka plandan destek vermek olduğu söylenebilir.

l Yakıcı ( Q )
Valorant Brimstone yetenekleri
içerisinde ikinci bir yetenek olan Yakıcı adlı kabiliyet ise Brimstone’nin silahını bir bomba ile dolduruyor. Silaha doldurulan bombanın fırlatıldığı alanda ise rakip oyunculara yüksek hasar veren bir ateş çemberi meydana geliyor.

Nasıl Kullanılır?

Valorant Brimstone
karakterinin Q yeteneği, çoğu zaman alan kontrolünü sağlamak amacı ile tercih ediliyor. Kontrol edilmek istenen köşelere uygulanması halinde köşede mevcut bir düşman varsa onu ortaya çıkmaya zorlayan Yakıcı yeteneği bu sayede Brimstone karakterini oynayan oyunculara ciddi avantajlar sağlıyor.

Brimstone karakterinin Q yeteneği ile rakiplerin uzak durmaları istenen bir yola ateş çemberi de oluşturulabilir ve böylelikle söz konusu bölgenin hakimiyeti tam anlamı ile Brimstone’nin bulunduğu takıma geçebilir.

Tüm bunların yanı sıra Valorant Brimstone karakterinin Q yeteneğinin son derece dikkatli bir şekilde kullanılması gerekiyor. Zira Q yeteneği ile meydana gelen ateş çemberinin yanlışlık ile takım arkadaşlarına doğru atılması halinde bütün takım arkadaşlarının yanmaya başlaması mümkün oluyor.

l Dumanlı Hava Sahası ( E )
Valorant Brimstone yetenekleri
içerisinde E yeteneği olarak da bilinen Dumanlı Hava Sahası yeteneğinde Brimstone karakteri kolunda yer alan bir mekanizma ile bir harita açıyor. Açılan haritada 3 farklı alanı seçebilen Brimstone bu alanlara bir sis gönderiyor ve söz konusu bölgelerin görüş mesafesini kapatıyor.

Nasıl Kullanılır?

Pek çok FPS oyununda olduğu gibi Valorant oyununda da sis bombaları oyunda takımca zafer elde edebilmek için en önemli silahlardan birisi. Brimstone ise bu özelliğe sahip olması ile Valorant oyununun kilit karakterlerinden birisi haline geliyor. Brimstone’nin Dumanlı Hava Sahası yeteneği, rakibinizin görüşünü tam anlamıyla kısıtlamak ve kendinize savaşabilecek bir pozisyon yaratmak için mükemmel bir seçenek olarak da tanımlanabiliyor.

Brimstone’nin Dumanlı Hava Sahası yeteneğini kullanırken Brimstone oyuncularının kendi görüş açılarını kapatmamaya özellikle dikkat etmeleri gerekiyor. Zira aksi halde fark edilmeden rakip oyunculara yem olmak işten bile değil. Buna ek olarak Brimstone’nin E yeteneği bir raunt içinde yeniden dolmadığı için sisleri çok erken atmamaya çalışmak da oyunda Brimstone ile etkili olabilmek adına büyük önem arz ediyor.

l Uydu Saldırısı ( X )
Valorant Brimstone yetenekleri
arasında Brimstone’nin ulti yeteneği olan Uydu Saldırısı da yer alıyor. Brimstone’nin seçtiği geniş bir bölgeye bombalama yapan Uydu Saldırısı yeteneği alanın içinde yer alan rakip oyunculara öldürücü seviyede hasar verebiliyor.

Nasıl Kullanılır?

Valorant Brimstone
karakterini oynayan oyuncular için çok değerli bir ulti yeteneği olan Uydu Saldırısı özellikle rakiplerin bir arada durduğu bir esnada kullanılabilir. Saldırı esnasında bir yeri kontrol etmek istediğiniz anlarda tercih edebileceğiniz bu yetenek ile ultinizi belli bir bölgeye atıp odaklanmanızı gerektiren alan sayısını azaltma yoluna gidebilirsiniz.​
 

Üst