Neler Yeni

Valorant Özel Çözünürlük Sorunu

hknkpr

Taş Madencisi
Stajyer
Katılım
13 Mar 2016
Mesajlar
92
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
14
Puanları
1,300
valorant_jett_duotoned-1.jpg

Valorant Özel Çözünürlük Sorunu

Öncelikle merhaba, bugün VALORANT adlı oyunun çözünürlük sorunu hakkında sizlere bilgi vereceğim umarım işinize yarar.


VALORANT NEDİR?
Valorant oyunu, Riot Games tarafından geliştirilmekte olan, oynaması ücretsiz çok oyunculu FPS nişancı oyunudur. Riot Games’in bu tarzda oyunculara sunduğu ilk oyundur. Oyun ilk olarak Ekim 2019’da Project A kod adıyla oyunculara duyuruldu. Microsoft windows için 2020 yılının yaz ayında piyasaya sürüldü ve 7 Nisan 2020 tarihinde kapalı beta olarak oyunculara sunuldu. Riot Games 23 Mayıs 2020’de yaptığı bir açıklamada şöyle söylemekte (oyunun kapalı beta hali 28 Mayıs’ta sona ermiştir ve oyunun tam sürümü 2 Haziran tarihinde oynamaya açılmıştır.)


ÇÖZÜM HAKKINDA
Son dönemlerde dünyada milyonlarca oyuncu tarafından ilgi gören Riot Games ‘in çıkarttığı ücretsiz FPS oyunu Valorant kapalı betadan sonra tüm oyuncularla buluştu. Oyun yeni çıkmaya başladığı için beraberinde bazı sorunlar getiriyor. Bu konumuzda siz değerli forum üyesi arkadaşlarımıza Valorant çözünürlük hatasının çözümünü göstereceğim.(Kesin çözüm değildir!)

* Oyunu yüksek çözünürlüğe alın eğer olmuyorsa düşükten başlayarak sırasıyla deneyebilirsiniz,
tam ekran olmuyorsa pencereli ekran kullanmaya özen gösterin.
* LetterBox yerine doldur diyiniz ve son olarak
ekran kartı ayarlarınıza dikkat ediniz!DİPNOT;
Valorant tam ekran olmuyor (çözünürlük sorunu) , bu hata çoğu oyuncunun canını sıkıyor ve kapalı betadan beri aynı sorun çoğu oyuncuda devam ediyor. Forumlarda vs. çoğu insan hatanın kesin çözümüne dair bilgi alamamış, Riot Games’in sunduğu çözümler maalesef çoğu oyuncunun işine yaramıyor. Bu yazımda sizlere birkaç çözüm yolu söyleyeceğim bazılarında işe yarayabilir bazılarında yaramayabilir bu sorun hem monitör hem de ekran kartı ile alakalı gözüküyor yani donanımsal olabileceği düşünülüyor. Riot Games, Valorant 1.02 yama notları ile birlikte soruna çözüm bulabilir fakat henüz kesin değil.


Umarım işinize yaramıştır , iyi forumlar diliyorum.
Sağlıcakla kalın! :)
 
Son düzenleme:

Üst