Valorant Reyna

ankaly

rise above it'
Genel Moderatör
Mesajlar
179
En iyi cevaplar
23
Beğeniler
185
Puanları
1,030
zeyna.jpg


Valorant Reyna

Not: Yetenek görselleri beyaz olduğu için beyaz temada görünmeyebilir. Koyu temada sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. En kısa sürede görseller tarafımca güncellenecektir.

Herkese selam. Bugün, Valorant örgütünün 11. üyesi olan Reyna ajanını tanıtıyoruz!

Meksika'nın bağrından kopup gelmiş olan ve rakiplerine adeta Meksika Dalgası gibi gelen Reyna, teke tek çatışmalarda sahip olduğu yetenekler ile düşmanını ezip geçen ve aldığı her skor ile içindeki savaş ruhuyla coştukça coşan bir ajan. Fragger rolünün mükemmel bir tezahürü olan Reyna'nın potansiyel savaş gücü tamamiyle performansa dayalı saf yetenek becerisi gerektirir, bu da Reyna'yı ciddi şekilde performans odaklı bir ajan yapmaktadır.


Videoda görebileceğiniz gibi, Reyna'yı tam anlamıyla kullanabilmek için sadece ajanın yeteneklerine tam bir şekilde hakim olmak yetmiyor çünkü ajanımız Reyna, oyuncusunun yüksek frag, yüksek tier aim, etkili side kontrolü ( entry - defense ), hızlı rotate ( her ajanda olduğu gibi, fakat Reyna'da daha çok önem arzediyor), trade gibi pek çok alanda yetenekli olmasını istiyor. Oyun içi repliklerine gelirsek, rahatlıkla anlaşılacağı üzere sözleriyle rakiplerini aşağılayan Reyna'nın agresif - düşmancıl bir tavır sergileyen bir karakter olduğunu görebiliyoruz.

Dilerseniz fazla uzatmadan ajanımızın yeteneklerine ve birtakım önerilerimize geçelim!

KEM GÖZ
reyna-c.png

Yetenek Türü: Satın Alınabilir
Fiyat : 200 kredi
Yetenek Yük Sayısı : 2

AÇIKLAMA

Kırılgan, ruhtan bir küre kuşanırsın. Gözü yakın mesafede ileriye doğru fırlatmak için ateş et. Fırlattığın kem göz, kendisine bakan tüm düşmanların uzak mesafeyi görmesini engeller.

ÖNERİ

Reyna'nın sahip olduğu Kem Göz, aslında Phoenix'in falso flaşı ile aynı ortak yönlere sahip olmasına nazaran, çok daha güçlü yönlere sahip, ama elbette bunun yanında getirdiği kendine has dezavantajlarına sahip. Kem Göz'ü fırlattığınızda yetenek tarafından etkilenip kör olacak olan rakibin az sayıda seçeneği var; ya körlemesine atışlarda bulunup sizi indirmeye, veyahut spot noktasından çıkarmayarak en yakın sipere geçecek, ya da Kem Göz'ü iki üç mermi ateş edip aimini bozacak ve ayrıca kendi konumunu da apaçık bir şekilde belli etmiş olacak. Kem Göz, sahip olduğu avantajlar ile birlikte rakibini etkin bir şekilde baskılıyor, fakat bu baskının yalnızca birkaç saniye boyunca geçerli olduğunu unutmayın.


SÖMÜR
reyna-q.png

Yetenek Türü: Satın Alınabilir + Pasif
Fiyat: 100 kredi
Yetenek Yük Sayısı: ( Azlet ile tümleşik, 4 yük)

AÇIKLAMA

Reyna'nın katlettiği düşmanların cesedinden ruh küreleri yükselir ve 3 saniyeliğine bekler. Q tuşuna basıp düşmanın ruhunu tüketebilir ve kısa süreliğine hızla can yenileyebilirsin. Can yenilenmesi, 150'ye kadar çıkar fakat 100'ü geçen can yenilemeleri zamanla azalır. İMPARATORİÇE ultisi etkinse yetenek otomatik olarak, küre harcamandan kullanılır.

ÖNERİ

Özellikle pistol roundlarda çok işe yarayan bu yetenek sayesinde Reyna Sage'in can yeteneğine çok fazla ihtiyaç duymuyor çünkü Reyna düşman öldürdükçe can kazanabiliyor. Yalnız dikkat etmekte fayda var, bir düşmanı indirip SÖMÜR yeteneğini kullandığınızda can direkt olarak tamamlanmıyor, yaklaşık olarak 3-5 saniye içerisinde canınız tamamlanabiliyor. Bu 3-5 saniyelik süreçte can toplarken ruh ile aranızda görsel bir ruh bağı görünür, dolayısıyla düşmanın takım arkadaşı sizin ne yönde, ne açıda olduğunuzu ruh bağına bakarak anlayabilir, dolayısı ile direkt olarak size peek atabilir. Ek olarak dikkat etmekte fayda var, aşırı can aldığınızda ( 100 üzeri ) aşırı canın geçerli olduğu belirli bir süre var, bu süreyi aştıktan sonra aşırı can hızlı bir şekilde kaybolur.

AZLET
TX_Reyna_E.png


Yetenek Türü: Satın Alınabilir + Pasif
Fiyat: 100 kredi
Yetenek Yük Sayısı: ( Sömür ile tümleşik, 4 yük)

AÇIKLAMA

Öldürmüş olduğun düşmanın ruhunu anında tüketerek kısa bir süreliğine saydamlaşırsın. İMPARATORİÇE ultisi etkinse, aynı zamanda düşmanlar tarafından görünmez olursun.

ÖNERİ

Bu yetenek gerçekten hayat kurtarabiliyor. 1e1 durumlarda düşmanı öldürdükten hemen sonra başka bir düşman oyuncu önünüzde bitebiliyor, dolayısıyla ne can doldurmaya vaktiniz kalıyor ne de siper almaya. AZLET yeteneğini kullanarak anında saydam olabilirsiniz, böylelikle hızlı bir şekilde kendinize saklanacak yer bulabilirsiniz. Özellikle clutch roundlarında çok işe yarayan yetenek, ulti etkin olduğunda rakiplerinizin arasında görünmez bir şekilde dolaşıp bir anda arkalarında belirebilirsiniz.

Vur, görünmez ol, arkasına kaç, bir daha vur, bir daha görünmez ol!

İMPARATORİÇE
reyna-x.png

Yetenek Türü: ULTİ
Fiyat: 6 Ulti Puanı

AÇIKLAMA

Reyna kısa süre içerisinde adeta dominantlığını sergilercesine coşku haline geçer. Reyna'nın silahlardaki ateş hızı, silah kuşanma ve doldurma hızı ciddi şekilde artar. Belirli bir süreye sahip olan İMPARATORİÇE ultisi, düşman öldürdükçe ulti süresi yenilenir.

ÖNERİ

Ultiyi etkin bir şekilde kullanarak can doldurmanıza gerek kalmadan hızlı bir şekilde alan açabilir, tehlike ile karşılaştığınızda düşmanı öldürerek anında görünmez olup kendinize siper bulabilirsiniz. Bütün bu 4 yeteneği güzel bir şekilde kombine ettiğinizde, roundun kaderi sizin ellerinizde olacaktır.

Konumuzun sonuna geldik, umarım bir iki şey öğrenmişsinizdir ^_^
Bir sonraki konumuzda görüşmek üzere!Esen kalın.
 

bayoreo

arada bi' profilime bakın yaşıyo mu diye
Ekip Çalışanı
Mesajlar
324
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
629
Puanları
1,410
hep oynamak isteyipte sadece ultisiyle kill alabildiğim karakter
 

bayoreo

arada bi' profilime bakın yaşıyo mu diye
Ekip Çalışanı
Mesajlar
324
En iyi cevaplar
1
Beğeniler
629
Puanları
1,410
edit:

biraz çözdüm gibi reynayı
 

Üst