Neler Yeni

Vesta - Kış Sezonu Güncellemesi v5

Awakea

Sudan Çıkmış
Katılım
23 Haz 2019
Mesajlar
6
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
0
Puanları
50

Vesta serüvenin cesur savaşçılarına selam olsun!

Macera tüm hızıyla akıp giderken, bu serüvene biraz daha heyecan ve yenilik katmak adına yeni bir güncelleme ile karşınızdayız!

Bildiğiniz üzere JoySro sunucularında oyun örgüsüne sezonlar halinde yeni şeyler ekliyoruz gerek taktiksel gerekse görsel açıdan çeşitli yenilikler ve değişiklikler getirerek, oyun deneyiminize yeni tatlar katıyoruz! Kış sezonu ismini verdiğimiz bu sezonda heyecan her daim sizin yanınızda olacak.

Dilerseniz sözü daha fazla uzatmadan güncelleme detaylarını hep birlikte inceleyelim;


# Kale Savaşı Düzenlemesi
Oyunda rekabet ortamının biraz daha pekişmesini ve heyecanı biraz daha arttırmak istiyoruz! Bu kapsamda birbirinden güçlü birçok guildin 3 farklı kaleye dağılıp, güçlerini dağıtmalarını yerine tüm güçleri bir araya toplayarak gerçek heyecana ortam hazırlamak istiyoruz!

Jangan ve Bandit kalesini kapatarak yalnızca Hotan kalesini savaşa açıyoruz. Aynı zamanda bu destana yakışır şekilde Hotan kalesini kazanan guilde verilen ödülü arttırıyoruz! Güncelleme sonrasında Bandit ve Jangan kaleleri kapatılıp, kale sahibi guildlerin kaleleri sıfırlanacaktır.

şu an mevcut kale sahipleri Hotan kale savaşına kayıt yaptırarak, Pazar günü gerçekleşecek kale savaşında Hotan'a kayıt olabilir. Hodri meydan..

Ödül : 7,5B Gold ve üst üste her hafta kaleyi koruyan guilde %10 ekstra gold verilecektir.


# [Roc] has appeared.Unique macerasını baştan yazmaya hazır mısınız, kulaklarınızı parçalayacak şiddetteki ateş çığlıkları kulaklarınıza kazınacak. Duyduğunuz bu çığlıklar ismini verdiği Roc dağının hükümdarı uniquelerin efendisi Roc'a ait!

Roc Vesta macerasına dahil oluyor, avcılarına meydan okuyor! Büyük ödülleri ile birlikte Roc heyecanı başlıyor!

İçerisinde oyundaki en değerli seviyedeki özel ödülleri barındıran Roc heyecanı Vesta serüvenine damgasını vuracak! Bu heyecan bilindiği zor bir etkinlik olması aksine yapılan değişiklik ile Roc'un defans ve can değerleri belirli bir oranda azaltılarak, Roc öncesindeki uniquelerin elite spawnları kapatıldı.

Roc'tan her defasında aşağıda yer alan birbirinden değerli ödüller düşecektir. • 1 Adet 10 DG Sun Item
 • 3 Adet Platinum Box
 • 3 Adet Gold Box
 • 2 Adet Silver Box
Roc her Çarşamba ve Cumartesi günleri saat 21:30'da spawn olacaktır.


# Medusa Macerası Yenilendi!Medusa heyecanında rekabeti biraz daha arttırmak, Medusa'ya biraz daha değerli kılmak adına Medusa'da bazı değişiklikler yapıldı.
Medusa etkinliği sırasında zamanı biraz daha kısaltmak adına Medusa'nın mevcut can ve defans değeri belirli bir oranda azaltıldı. Aynı zamanda Medusaya daha hızlı ulaşmak ve yolda geçen zamanı da kısaltmak adına Donwhang şehir merkezine teleport noktası eklendi. Medusa'dan düşecek eşyalar ise aşağıdaki gibi revize edildi. • 2 Adet Platinum Box
 • 3 Adet Gold Box
 • 3 Adet Silver Box
 • 1 Adet Moon Box
 • 1 Adet Fanous

Olarak ödüller revize edildi. Şimdi Medusa zamanı!


# Light Warrior Geliyor!Unique avcıları, heyecanı hissediyor musunuz? Heyecan adım adım yaklaşıyor. Sizlere meydan okumaya yeni bir unique maceraya dahil oluyor. Karşınızda efsanevi yaratık Light Warrior! Roc dağının eteklerinde sizlere öfke ve kin kusmaya geliyor..

Kesen oyuncusuna oyun içerisinde stratejik açıdan ve değer bakımından oldukça kıymetli birçok ödülü olacak olan Light Warrior bu güncelleme ile birlikte sizlere meydan okumaya geliyor!

Light Warrior yukarıda yer alan özel spawn noktalarında belirecektir. Light Warrior içerisinden birbirinden değerli itemler bulunan Gold Box veya Moon Box düşecektir.


# Crystal Elixir'ler Geliyor!Simya ustalarını ilgilendiren ve taktiksel açıdan oyun içerisinde şüphesiz ki büyük değişimler gerçekleştirecek olan Crystal Elixir Vesta'ya geliyor! Crystal Elixir Weapon, Armor, Acc. ve Shield bu güncelleme ile birlikte Vesta'ya dahil oluyor.Peki nedir bu Crystal Elixir? dediğinizi duyar gibiyiz, Crystal Elixir normal Elixir'e oranla daha fazla tutma oranına sahip, özel ve elde etmesi diğer elixire oranla daha güç olan özel bir simya elementidir. Kullanımı da tıpkı diğer Elixir gibi simya penceresinden gerçekleştirilmekte ve aynı işlevi görmektedir, diğerine oranla çok daha fazla şans oranına sahip Crystal Elixir'i Boxları bozdurarak temin edebilirsiniz.


# Magic Lucky Powder Eklendi!
Vesta'da bu güncelleme şüphesiz ki simya taktiklerinde büyük değişikliğe sebebiyet verecek. Bu değişikliklerden bir diğeri de Magic Lucky Powder oluyor. Normal Lucky Powder'a oranla çok daha fazla şans oranına sahip olan Magic Lucky Powder güncelleme akabinde oyunumuza dahil oluyor.


# Alchemy Booster Geliyor!

Vesta dünyasının değerli simya ustaları; Size gelecek yenilikleri sadece Crystal Elixir ile sınırlı olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, Alchemy Booster Vesta macerasına dahil oluyor!Kullanıldığında kullanan kişiye 30 Dakika süresince %1, %3 veya %5 oranında şans oranı arttıran bu değerli item günde yalnızca 1 defa kullanılabilecek. Oldukça değerli bu eşyayı item mall'dan satın alabilirsiniz.# Özel BOX'lar Geliyor!

Emek, savaş ve sonucunda ödül kavramını pekiştirmek istiyoruz, emek veren, savaşan ve başarıya ulaşan oyuncularımızı ödüllendirerek, gerçek güç dengesini kurmak istiyoruz, bu kapsamda Vesta macerasına stratejik açıdan oldukça önem arz eden Bronz, Silver, Gold ve Platinum Box oyuna entegre ediliyor.
İçlerinde bir dizi önemli eşyayı barındıracak olan Box'ların önem seviyesi ise şöyle;Bronz Box
Sıklıkla görülebilir eşyalar içerir. Sıklıkla düşebilir.
Silver Box
Nadir görülebilir eşyalar içerir. Nadir oranda düşebilir.
Gold Box
Oldukça değerli ve ender görülebilecek eşyalar içerir. Ender oranda düşebilir.
Platinum Box
Erişilmesi oldukça güç seviyede eşyalar içerir. Düşük oranda sun düşebilir.


Bu değerli boxların içerisinde yer alan eşyalar ise şöyle;


Bronz BoxSabakun's Jewel, HP & MP +1000 Potion, Alchemy Booster %1, Crystal Elixir, Berserker Reg. Potion
Silver BoxImmortal, Sabakun's Jewel, HP & MP +1000 Potion, Alchemy Booster %1, Crystal Elixir, Berserker Reg. Potion, Magic Lucky Powder
Gold BoxSun Item (Pro, Acc) Fanous, Glow Changer, Immortal, Crystal Elixir, Alchemy Booster %3,HP & MP +2800 Potion, Magic Lucky Powder
Platinum BoxSun Item (Wep, Shield), Premium Gold Time, Alchemy Booster %5, Crystal Elixir, Glow Changer, Magic Lucky Powder


Peki bu birbirinden güzel değerli Box'lar nereden düşecek? dediğinizi duyar gibiyiz, işte Box'ların düşeceği yerler;


Bronz BoxTiger Girl, Uruchi, Isyutaru, Lord Yarkan, Demon Shaitan, Sereness (1-2 Yıldız)
Silver BoxKarkadann, Khulood, Holy Temple, Job Cave, Medusa, Roc, Survival Arena, Sereness (1-2 Yıldız)
Gold BoxDark Warrior, Light Warrior, Holy Temple, Job Cave, Medusa, Roc, Survival Arena, Sereness (3-4 Yıldız)
Platinum BoxRoc, Medusa, Oto Eventlar, Survival Arena, Death Match, Sereness (3,4 Yıldız)
# Gold Dragon Flag Zamanı!

Karakter yapılandırmasında ciddi bir değişime sebebiyet verecek olan Gold Dragon Flag'lar yenilenerek, oldukça değerli bir hale getirildi. Donwhang kasa bölgesinde bulunana JoySro Special Shop'ta satışa sunulan Gold Dragon Flag'lar içerisine STR1, INT1 'den STR6, INT6 'ya kadar oldukça önemli STR ve INT takviyesi yapılarak, satışa sunuldu.


# Snow Shield Skillinde Değişiklik!

Bilindiği üzere INT karakter yapılandırmasına sahip oyuncularımızın vazgeçilmez skilli haline gelen Snow Shield skilli, son günlerde bazı çeşitli Hybird karakterler başta olmak üzere STR Karakterlerinde kullanması ile birlikte INT karakterlerin daha da dezavantajlı olmasına yol açmaktaydı.

Karakter yapılandırmasında önemli bir seçicilik unsuru olan Snow Shield skillerinin yalnızca INT karakterler tarafından kullanılması daha adil bir oyun ortamı olmasını sağlayacaktır.

Bu nedenle bundan böyle Snow Shield skilleri aşağıda belirtilen tablodaki gereksinimler sağlandığı takdirde kullanılabilecektir.


Snow Shield LeveliMinimum INT Gereksinimi
Level 1300
Level 2320
Level 3340
Level 4360
Level 5380


# Yeni Event V E S T A
Serüvende sizlere hem heyecan, hem eğelence ve bol miktarda ödül getirecek olan yeni bir toplama etkinliği bu güncelleme ile birlikte Vesta sunucumuza entegre oluyor. Kış sezonu boyunca sizlerle olacak olan VESTA Toplama etkinliği ile heyecanlı ve bol ödüllü bir oyun deneyimi sizlerle!

Sunucumuzun isminin harflerini yeterli oranda topla ve birçok ödülün sahibi ol! 95 Level ve üzeri moblardan düşecek olan harfleri birleştirerek ödüllere sahip olabilirsiniz. • Trigger Scroll
 • Dodging Scroll
 • Hit Scroll
 • Magic POP
 • Vigor Recovery Grain
 • Reverse
 • Global
 • Gender
 • Rudolph
 • Unicorn

# Asura's Spirit Karşınızda!Devil ve Angel ile aynı işlevsellik görevine sahip ancak görünüş olarak farklı bir görüntüsü olan Asura's Spirit Vesta macerasına dahil oluyor. Görünüş olarak diğerlerine göre daha farklı ve şık duran Asura's item mall'da satışa sunuldu! Asura's ın Devil ve Angel Spirit'e göre bir diğer farkı ise HP ve MP Değerinin %18 arttırmasıdır. Kimler Asura's ister?


# Holy Water Temple Açılıyor!

Vesta macerasına farklı bir heyecan geliyor, karşınızda efsanevi Holy Water Temple! Donwhang şehir merkezinden teleport olabileceğiniz Holy Water Temple'den birçok ödül, görev ve box düşürebilirsiniz! Günde sadece 2 defa giriş hakkınız olan ve yalnızca parti üyeleriniz ile giriş yapabileceğiniz Holy Water Temple ile Vesta artık daha heyecanlı!


# Ödüllü Yeni Görevler Eklendi!

Oyunun temel felsefesini oluşturan görev - ödül mantalitesini pekiştirmek ve emek veren oyuncularımızı daha da ödüllendirmek adına Donwhang bölgesinde bulunan JoySro Event Manager NPC'sine aşağıda isimleri yazılı 6 adet yeni görev eklendi! • Görev 1 = Lungshan'dan Av Çağrısı
 • Görev 2 = Jiming'in Kutsama Listesi
 • Görev 3 = Hanshan Mektubu
 • Görev 4 = Şaolin Savaş Daveti
 • Görev 5 = Nanhua Kader Köprüsü
 • Görev 6 = Palpung'da İnziva Vakti

# Dress Listesi Güncellendi

Yaptığımız her güncellemenin ardından güncellemezsek olmazsa olmazı olan güncelleme detaylarından biriside Dress listesi güncellemesidir. Bu güncellemede de yapıyoruz ve Vesta'da item mall üzerinde satışa sunulan dress listesini sizin için tekrar düzenliyoruz.

Oyuncularımız tarafından yoğun istek alan, birbirinden güzel dress setleri item mall'a ekledik. Elbetteki dress listesinde yer alan dress setlerini her oyuncunun beğeneceği şekilde düşünüp düzenlemek oldukça zor ancak beğeneceğiniz bir kombin olacağından eminiz.


# Diğer Değişiklikler

- Vigor Recovery Grain düşürmenin ne kadar zor olduğunun bilincindeyiz, bu iksirinse olmazsa olmaz olduğu bir stratejik oyun döngüsünde işleri biraz daha kolaylaştırmak adına Vigor Recovery iksiri NPC'lerde satışa sunuldu.

- Wanted Buff mevcutken hit, trigger vb. scrolların basılmasını engelleyen bir hata giderildi.

- Oyun içerisinde can sıkıcı bir hal olan şehirler arası teleportun daha da kolay olması adına Hotan - Jangan arasında iki şehirden diğerine hızlı teleport noktası eklendi.

- Rekabet faktörünü arttırmak adına hali hazırda mevcut olan Moon Box'ın içerisine Moon Shield eklendi! Aynı zamanda Moon Box başarı oranı eskisine oranla biraz daha arttırıldı! Şimdi rekabet zamanı!# Güncelleme Takvimi

Vesta macerası yukarıda yer alan güncelleme notları, alt yapı iyileştirme çalışmaları, güvenlik bakımları ve haftalık bakımların uygulanması adına aşağıda belirtilen tarih ve saatte bakıma alınacak olup, bakım tamamlandığında oyuna botsuz bir şekilde giriş yaparak oyunu güncellemeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi : 27.11.2019
Güncelleme Saati : 14:00
Güncelleme Süresi : 4 Saat
(Bakım planlanandan daha erken tamamlanması durumunda daha erken açılacaktır)

Vesta macerasında görüşmek üzere!
 

Awakea

Sudan Çıkmış
Katılım
23 Haz 2019
Mesajlar
6
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
0
Puanları
50
# Exp Rate'de Değişiklik!
Vesta macerasına yeni oyuncular katmak istiyoruz, bu kapsamda yeni başlayacaklar oyuncularımızın eskisine nazaran bu serüvene biraz daha kolay adapte olması, heyecanın daha da artmasına vesile olacağını düşünerek exp rate'de yükseltme yapıldı.

# IP & PC Limit Artıyor!
Yeni heyecanlar, yeni karakterler ve yeni oyuncular için Vesta'da IP ve PC Limiti serüvenin rekabet dengelerini gözeterek, PC : 4 - IP : 8 olarak sınırlandırdık. Bundan böyle aynı bilgisayardan 4(dört), aynı kullanılan internetten 8(sekiz) karakter ile oyun heyecanına ortak olabilirsiniz.
 

Üst