| VESTEL A.Ş. | Tanıtım (Ayrıntılı)

Beğendinizmi ?

• Evet .

• Eh İşte .

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

GlisterTR

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0

Vestel, 1984 yılında Türkiye'de kurulmuş, Manisa'da fabrikası olan bir beyaz eşya ve elektronik şirketidir.

1994 yılında Vestel Elektronik A.Ş'nin Zorlu Holding bünyesine katılmasının ardından kurulan Vestel Şirketler Grubu; beyaz eşya, bilgi teknolojileri ve elektronik sektörlerinde faaliyette bulunan üretim ve pazarlama şirketlerine sahiptir.

Ar-Ge yatırımı yaparak kendi teknolojisini kendi üreten Vestel, internet TV, internet terminal, Plazma TV, Replay TV, ip telefon gibi teknolojik ürünler de geliştirmektedir. Dünyada ilk defa Replay TV adlı kayıt yapabilen televizyon ünitesini üreterek Türkiye'de 2001 yılının Haziran ayında tanıtan, Amerika'da ise CES fuarında sergileyen Vestel yüksek teknolojiye verdiği önemi ve yenilikçiliğini bir kez daha kanıtlamıştır. Türkiye’nin ilk sayısal ürün Ar-Ge birimine sahip Vestel Komünikasyon, son 3 yılda kişisel bilgisayar montajında da Türkiye lideridir.

2003 yılı sonuçlarına göre, Vestel Elektronik, TV’de Türkiye iç pazarının % 31, Türkiye’nin TV ihracatında ise % 53 pazar payına sahiptir. Avrupa’daki TV pazar payı ise % 23'tür. 2003 yılını takiben 1,5 yıldır JVC, Hitachi, Sanyo ve Toshiba gibi dünya elektronik devlerinin ürünlerini tesislerinde birleştirmeye başlamıştır.

Vestel LED TV (49 inç)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Video oyunu sektöründe Vestel
Oyun pazarında aktif olmak isteyen, hatta bir dönem oyun konsolu üretmeyi planlayıp ardından bu düşüncesinden vazgeçen Vestel, video oyunu sektöründeki ilk tecrübesini, bir yerli yapım olan Kabus 22 adlı oyunun Türkiye dağıtımcılığını üstlenerek yapmıştır.Korku türündeki oyun, 25 Aralık 2006 tarihinde, 18 yaş sınırlaması ile Vestel tarafından piyasaya sürüldü. Vestel, Kabus 22 adlı oyunun getirisi ve oyun pazarındaki büyümenin neticesinde, yine yerli bir yapım olan I Can Football isimli çevrimiçi futbol oyununu Türk oyunseverlerin beğenisine sundu. 1 Nisan 2008 tarihinde açık beta testlerine başlanılan oyun, oyunculara 11'e 11 futbol oynama imkânı tanıyor.

Kabus22 I can Football

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Cep Telefonu Pazarında Vestel
Cep telefonu dünyasına IFA fuarında tanıttığı cihazlarla dahil olan Vestel 2014 yılında tanıttığı modeller ile pazara dahil olmuştur. Vestel akıllı telefonlarını Venus serisi altında satmaktadır. Modeller: Venus 4.5, Venus 5.0 X, Venus 5.0 V, Venus 5.5 X, Venus 5.5 V Modeller ekran boyutlarına(inç) ve tasarımlarına göre adlandırılmıştır. X serisi köşeli tasarıma, V serisi ise yuvarlatılmış hatlara sahiptir. Vestel çeşitli boyut ve tasarimdaki modelleri ile geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeye çalışmıştır.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Halep'te bir Vestel reklam panosu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vestel Gururla Yerli Reklam Filmi

Ortada Emek Var Lütfen Bir Beğeniyi EKSİK Etmeyelim !

Son düzenleme:

SaintJermen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Oylamaya "Hayır" seçeneğini de ekler misin ? Bence böyle konulara pek fazla gerek yok. Burası bir oyun forumu nede olsa.

bgencacat

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Oyun dışında da paylaşım yapılmak isteneceği yetkililer tarafından ön görülüp
bölümü açılmış. Çok da sorun etmeyin. Bu şekilde konular ara ara açılırsa da gayet tatlı olur zannımca.

SaintJermen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Canısı Bu Foruma Senden 2 yıl önce başladığımı biliyormusun peki CANISI[DOUBLEPOST=1425749095,1425749060][/DOUBLEPOST]
mcsg gir kapışalım
Aynen bende forumda 2 senedir bulunuyorum (yeni hesabım bu sildim diğerini) ama senin kadar aptalca davranmıyorum. Madem çekiliş yapacaksın niye milletinin konusunun altına spam atıyorsun ki ? Dikkat et, sana bu forumu dar ederim !

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Önce vestel kaliteli mal üretsin. Ondan sonra gelin burada konusunu açın.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Alt donanımlar zaten kendi üretimi değil diye biliyorum. Alıp birleştirip biz yaptık diyen Türk mantığı.
Bir de asıl değerinden çok daha pahalıya satıyorlar tabii :( Bu kadar büyük bir şirket olmalarının sebebi bazı (Affedersiniz.) cahil doğu ülkelerine dadanıp büyük gelirler elde etmiş olmaları. Aynı şey General Mobile hakkında da geçerli. "Amağ zekiğz cekirdeğkliğ" diyorlar(Qualcomm), ki yanlış bir tanı. İntel mobil platform için 8 çekirdekli işlemci üretseydi 4 kat daha çok performans veriridi ondan (Kısaca intel 2 çekirdek atom işlemci = snapdragon 8 çekirdek işlemci :( ). Konuyu saptırdım ama neyse :( bir süpriz yumurta gibi kalsın burada :)

S

Sergunkorowakurwa

Ziyaretçi
Halam ve eniştem Vestel'de çalışıyor :'( Geçen zehirlenme vakası olmuştu, halam zehirlendi.