SalihTech

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Video1666, 2009 yılından beri her konudan çeşitli videoların bulunduğu karışık bir youtube kanalıdır.
Genel dili İngilizcedir ama kanal tüm dünyaya hitap etmektedir, son dönemlerde kanalda türk izleyicileri arttırmak amacı ile Türkçeleştirme çalışmaları olmuştur, aşağıda bunlardan birini görmektesiniz;
bu çalışma ayrıca 4:3 ekran çözünürlüğüne geçme çalışmalarından biridir, 4:3 ekran çözünürlüğü sayesinde herkes videoları sorun olmadan izleyebilecektir ( 16:9 çözünürlükte 16:10 ve 4:3 kullanıcıları rahatsız oluyor, 4:3 her çözünürlükte altta değil yanda boşluk bıraktığından (tabii ki 4:3 hariç) daha iyi ve sorunsuz izlenebiliyor.
Son dönemlerde ayrıca yaptığım 3d kısa animasyonlar konulmaya başlanmıştır ve bunların çoğu 4K kalitededir, çözünürlüğü 16:9 olan yeni videolar sadece bu 3d animasyonlardır,en baştaki konu ve kanal intro videosu o videolardan birine örnektir.
Kanalda ayrıca yaptığım oyunların tanıtımlarını veya oynanış videoları paylaşılmaktadır, işte bir örnek;
Kanalda eskiden genellikle Goanimate ile yapılmış 2d animasyonlar paylaşılırken şimdiki 2d animasyonları MS Paint ile ben yapmaktayım ve goanimate'den daha iyi olduğunu düşünüyorum, aşağıdan karşılaştırabilirsiniz (üst MS paint alt goanimate)
Ama maalesef Windows 10 Audacity desteklemediğinden ve Sanal makinelerde kayıt yapmanın zorluğundan şuanda kendi yaptığım 2d animasyonlar serisi durmuş ve o açığı kapamak için Minecraft Windows 10 Edition oynuyoruz serisi yayınlanmaya başlamıştır, Kanal ilgiliniz çektiyse https://www.youtube.com/user/video1666/ linkine tıklayarak kanala gidebilirsiniz (aslında link yerine ''Buraya tıklayın'' yazacaktım ama forumda o özellik yokmuş)
Konu daha detaylı olacaktı ama 5 medya sınırı varmış.