Yardım vip ayarlamalarıyla ilgili yardım

AurelionSol

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Oyun Sürümü
1.12.2
selamlar vip lere 1 den fazla home hakkı vermek istiyorum ama buu özellikle viplere nasıl fazla ayarlayacağımı bulamadım home komutu için essentials i kullanıyorum

birde sunucuda oyuncular nasıl vip alacak satın alma işlemini nasıl gerçekleştirebilirler bunla ilgili yardım lazım

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Öncelikle merhaba @AurelionSol,
Essentials pluginin config.yml girin içinde sethome-multiple: diye bir bölüm var oraya istediğiniz gibi düzenleyin şimdi size örnek bir fotoğraf veriyorum siz kendinize göre düzenleyin isimleri sayıları;
157765
Sonra Group Managerdan herkese şu şekilde perm vermeniz gerekiyor.
  • essentials.sethome
  • essentials.sethome.multiple.<isim>
isim dediğim kısım sizin belirlediğiniz örnek olarak benim yaptığım gibi yaptınız vip groubuna;
  • essentials.sethome
  • essentials.sethome.multiple.vip
şeklinde vereceksiniz.

Diğer sorunuza gelirsek hangi hosting şirketinden aldıysanız siz içine nasıl para attıysanız o şekilde oyunculardan para alacaksınız efendim. Örneğin kredi kart işlemi için kişinin kredi kart bilgilerini alıp oraya yazarak yapacaksınız veya telefondan para ödemeleri için kişinin telefonun numarasına mesaj göndererek işlem yapacaksınız.

AurelionSol

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Öncelikle merhaba @AurelionSol,
Essentials pluginin config.yml girin içinde sethome-multiple: diye bir bölüm var oraya istediğiniz gibi düzenleyin şimdi size örnek bir fotoğraf veriyorum siz kendinize göre düzenleyin isimleri sayıları;
Sonra Group Managerdan herkese şu şekilde perm vermeniz gerekiyor.
  • essentials.sethome
  • essentials.sethome.multiple.<isim>
isim dediğim kısım sizin belirlediğiniz örnek olarak benim yaptığım gibi yaptınız vip groubuna;
  • essentials.sethome
  • essentials.sethome.multiple.vip
şeklinde vereceksiniz.

Diğer sorunuza gelirsek hangi hosting şirketinden aldıysanız siz içine nasıl para attıysanız o şekilde oyunculardan para alacaksınız efendim. Örneğin kredi kart işlemi için kişinin kredi kart bilgilerini alıp oraya yazarak yapacaksınız veya telefondan para ödemeleri için kişinin telefonun numarasına mesaj göndererek işlem yapacaksınız.
yardımın için teşekkür ederim ama ben daha sunucu açmada acemiyim ve para vererek bir sunucu açmak istemedim çünkü daha ilk seferim her şey kötüde gidebilir kötü giderse sadece para kaybetmiş olacağım bu yüzden Aternos tan açtım eğer işler iyi giderse iyi bir hosting şirketine geçiş yapacağım . Aternos tan vip alım satımı nasıl yapabilirim bunu belirtmeyi unuttum bilmem iyi açıklayabildimmi

BalonTR

Biz ayıya dayı demeyiz, Köprüyü yıkarız.
Forum Yöneticisi
En iyi cevaplar
162
Ruh hali
Açıkçası Aternos'a para yatırılıyor mu hiçbir fikrim yok efendim.

AurelionSol

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
1
Açıkçası Aternos'a para yatırılıyor mu hiçbir fikrim yok efendim.
2015 te böyle bir soru sorulmuş paypal yapılabilir denmiş ama paypal türkiyede artık yok birde mikroödeme diye bir site söylenmiş bu mikroödeme adlı siteyle ilgili bilgi verebilirmisin peki ?