Virüsten sonra olanlar...

Batu44

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Merhaba,arkadaşlar dün akşam bilgisayara virüs bulaşmıştı cryptolocker virüsü idi bu virüsü temizledim ancak metin belgelerinde olan,yazılar değişik bir hale geldi...
Bildiğiniz çözüm varsa lütfen yazın.
ШO9‹ªp=+1>KXæµñÓŠä‰Æ›ˆ÷Ë›s8Ä6¥ä
Ë¢ï(®[>
RïÔã[Z
,ÚÑß±–áyşqgV£üíé@6—Q=µNÏyj²0ÄÃæeó¨û&nÛ¥nğJbØTôn¢ßࢠ7(G0°¤4ÿŸ¨Äø4"7Ó©€9øT[Ùi‚÷˜Ò%˜å?w©¿‚+l,e48IšJûİUÈÊ(õjƒ3<0ó)‰Åª†FbpÚqɹ<u=8“Úןxğ

ShiodomeMiuna

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
11
CryptoLocker, adındaki gibi bulduğu dosyaları CRYPT liyor, bozuyor. Onların geri dönüşü yok.

TurkiyeQQ

/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7_/7
En iyi cevaplar
0
Combofixmiş, 360'mış bunları ilk başta geç dostum. İlk önce Kaspersky yükleyip temiz bir full scan yapıyorsun. Eğer büyük olduğunu düşünüyorsan Kaspersky Rescue Disk ile taratmanda fayda var. Şifrelenen dosyaları çözmek için bazı siteler var ama işe yararmı pek bilmiyorum, en iyisi virüsün uzantısını Technopat'da paylaşırsan detaylı çözüme ulaşabilirsin.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
360 total = %0.000001 koruma!

COMBOFİX indir kullan (biliyorsan tabii)

textler düzelmez bozmuş
Combofix kullanılması kesinlikle tavsiye edilmemeli, kendinde kullanmamalısın. Sistem dosyalarına zarar verme ihtimali var ve Autorun özelliğini bozduğuda herkes tarafından biliniyor. @TurkiyeNT çok güzel bir öneride bulunmuş ek olarak ücretsiz bir AV isterseniz Avira Free Antivirus tercihimdir. Bütün bu dertlerden kurtulmak istersenizde Linux :)

CryptoLocker, adındaki gibi bulduğu dosyaları CRYPT liyor, bozuyor. Onların geri dönüşü yok.
CryptoLocker olduğuna emin olabilmek için tarama yapmak gerekir. Belkide sadece spoofluyordur.

Kovalski

Hayalet Avcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
combofix antivirüs değil yanlız

kartveli1

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kesin 0 korumadır. Arkadaşım crypter denemeleri yapıyor. VirüsTotal'de 1/55 oda 360 Total... COMBOFIX ile bilgisayarını bozma şansın da var.
Arkadaşına söyle kendisi o işlerle uğrasşanlar içinde tam bir sevilmeyen tip.Crypterlanan dosya virustotal gibi scannerlarda taratılmaz Bu siteler dosyaların hex code larını antivirüs firmasına yollar,ve kısa sürede crypterlanmış dosya antivirüsler tarafından yakalanmaya başlar

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Cryptolocker virüsü bilgisayardaki her şeyi şifreleyen bir virüstür. Bu virüsü düzgün temizlemezsen o dosyalara bir daha erişemezsin. Bildiğim kadarıyla en iyi temizleme yolu bilgisayarı güvenli modda açarak cryptolocker ile ilgili her şeyi silip sonra sistem yedeğine dönmektir. Bazı siteler bu şifreleme ile alakalı destek sağlıyorlar ama ben kullandığımda pek iyi yapmıyorlardı işlerini. O şifreli dosyalar senin için önemliyse virüsün bulaşmasından önceki en yakın sistem yedeğine dönmeni tavsiye ederim ben.

(1000. Mesaj Hayırlı Olsun?)

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Cryptolocker virüsü bilgisayardaki her şeyi şifreleyen bir virüstür. Bu virüsü düzgün temizlemezsen o dosyalara bir daha erişemezsin. Bildiğim kadarıyla en iyi temizleme yolu bilgisayarı güvenli modda açarak cryptolocker ile ilgili her şeyi silip sonra sistem yedeğine dönmektir. Bazı siteler bu şifreleme ile alakalı destek sağlıyorlar ama ben kullandığımda pek iyi yapmıyorlardı işlerini. O şifreli dosyalar senin için önemliyse virüsün bulaşmasından önceki en yakın sistem yedeğine dönmeni tavsiye ederim ben.

(1000. Mesaj Hayırlı Olsun?)
Sistem geri yükleme kişisel dosyaların yedeğini saklamaz. Öyle olsaydı diskin yetmezdi :) Eğer CryptoLocker varsa o dosyaları sadece Bruteforce tarzı yollarla kurtarabilirsin ki imkansıza çok yakın. (AES-256 ile şifreliyor)

En mantıklı yol live bir Linux ile sistemi boot edip sağlam dosyaları yedekledikten sonra virüsü temizlemeye çalışmaktır.