Vuruldun, Çık: RAINBOW SIX SIEGE

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Vuruldun, Çık: RAINBOW SIX SIEGE

Rainbow: Six Siege, ilk defa 2014 yılında E3 fuarında tanıtılmıştı ve o zamanlar merakla beklenen bir oyun olmuştu Rainbow: Six Siege. İlk duyurulduğunda Ubisoft, oyunda hikaye modunun yer alacağını söylese de sonradan hikaye modunun olmayacağını söyledi. Tabii bu oyunu bekleyen birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı bu söylenenler. Bunun yanı sıra Rainbow: Six Siege, IGN tarafından E3 2014'ün en iyi oyunu seçilmiştir. İşte bugün sizler ile Rainbow: Six Siege'nin türküsünü söyleyeceğiz...

676369.jpg

GİRİŞ

Rainbow: Six Siege'nin konusu gün geçtikçe güçlenen ve ülkeler için daha da tehlikeli olma yolunda hızla ilerleyen terörist gruplarının ülkeleri büyük zararlara uğratıp, onları çöküşe uğratacak hatta yok edecek eylemlerde bulunmalarını engellemek.

Bunları söylemişken şundan bahsetmemek olmaz oyunda tek oyunculu bir moda sahip değil. Hikaye modu gelseydi olabilirdi ama ne yazık ki Rainbow: Six Siege çok oyunculu moduna odaklanmış bir oyun fakat sakın aldanmayın. Hikaye modunu unutturacak kadar güzel ve keyif verici bir oyun çıkarabilirsiniz ama bu oyunlar ne yazık ki dört dörtlük değil.

Çok oyunculu modunda 5 kişilik iki takım bulunuyor. Saldıran ve savunan adında. Raunt bitiminde takımlar değişiyor. Her oyun saldıranlar savunan, savunanlar saldıran oluyor. Bu, bu şekilde devam ediyor.

Mute-Kapkan-Tom-Clancys-Rainbow-Six-Siege-4k-Wallpaper.jpg

Savunan iken korumanız gereken bölgeyi bariyerler, metal destekler ile savunmaya çalışıyorsunuz. Kameralar ile düşmanlar geliyor mu onları da kontrol etmeniz gerekiyor. Fakat saldıranlar yaklaşık 15 - 20 saniye boyunca kameralı cihazlar ile sizin olduğunuz yeri bulup, ona göre taktikler üretmeli. Eğer sizin olduğunuz yeri bulamazlarsa buna göre taktik oluşturamayacakları için galibiyet onlar için bir adım daha uzakta olacak ve siz de galibiyete bir adım daha fazla yaklaşacaksınız.

Rainbow: Six Siege'de sessizce ilerlemeniz sizin yararınıza olacaktır. Zira direk dalmanız pek iyi olmayacaktır. Bu oyunda direk çatışmaya giren değil akıllıca oynayan bir oyuncu olmanız daha iyi sonuçlara sebebiyet verecektir.

Benim oyunlarda çok sevdiğim bir şey vardır o da sahnede gitar kırmak. Öhm, yanlış oldu. Bir yerleri parçalamak, yıkmak en sevdiğim özelliklerden biri. Hatta sırf bunun için bile bir oyunu satın alabilirim. Ve bunu Rainbow: Six Siege'de bir iki tık üst seviyeye taşımışlar ve her yeri kırabiliyor, yıkabiliyorsunuz. Dahası bir yerleri yıkmak gerçekten taktiksel anlamda çok yarar sağlıyor.

tom-clancys-rainbow-six-siege-operation-velvet-shell-new.jpg

GRAFİK & SES

Grafik bakımından Rainbow: Six Ege gayet güzel ve kaplamalarda bir o kadar kaliteli. Fakat benim gözüme çarpan bir şey çok nadiren de olsa oyun karışık gözükebiliyor ve ek olarak kaplamaların bazıları çok renksiz olmuş gibi. Bunun dışında kaplamalar gayet iyi olmuş.

Ses bakımından sesler çok yeterli değildi. Yani bana o atmosferi hissettirmedi. Açıkçası bu bakımdan Rainbow: Six Siege beni hayal kırıklığına uğrattı. Keşke biraz daha üstüne düşselerdi.

tom-clancys-rainbow-six-siege-2048x1152.jpg

KARAR

Açıkçası Rainbow: Six Siege eksik gedikleri ve ping sorunları olsa da bence gayet başarılı bir yapım olmuş Ubisoft bu oyunu batırmamış diyebiliriz. Bu sebepten alıp, oynamanızı tavsiye ederim.

Görüşmek üzere!

JackWold

Ağır Eleştrici
En iyi cevaplar
0
Gine efsane bir konu, gine efsanevi bir kişi.Teşekkür ediyorum, iyi forumlar. ^^

Gloin

''Far Over The Misty Mountains Cold...''
En iyi cevaplar
0
Çok Güzel olmuş helal :)

Zariarius

People will destroyed when they kill each other...
En iyi cevaplar
0
Profil fotoğrafını değiştirmen hiç hoşuma gitmedi. :cay:

Ama konu gayet iyi. Hele değerlendirme tablosuna bayıldım.

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Amiral'den yine mükemmel bir inceleme fakat her incelemede aynı şablonlar accık kabak tadı verdi, biliyorum yapması zor ama en azından kırmızıyı mavi yeşili sarı yaparak küçük değişiklikler hoş olacaktır.

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Amiral'den yine mükemmel bir inceleme fakat her incelemede aynı şablonlar accık kabak tadı verdi, biliyorum yapması zor ama en azından kırmızıyı mavi yeşili sarı yaparak küçük değişiklikler hoş olacaktır.
Hoş Geldiniz bannerini yeni yaptım.

Değerlendirme panelini şu an değiştirmeyi düşünmüyorum.

Profil fotoğrafını değiştirmen hiç hoşuma gitmedi. :cay:

Ama konu gayet iyi. Hele değerlendirme tablosuna bayıldım.
Teşekkür ederim.

Ne demek Emir'ciğim :)
Aydın'cığım. :)

Evet, sizlerinde fikrini bekliyorum.