War Thunder

FantasticGamer

Marangoz
Mesajlar
60
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
25
Puanları
80
War Thunder


War Thunder, Microsoft Windows, OS X, Linux, PlayStation 4 ve Shield Android TV için Gaijin Entertainment tarafından geliştirilen çapraz platform araçlı mücadele MMO'dur (devasa çok oyunculu çevrimiçi savaş oyunu).

Oyun, İspanya İç Savaşı'ndan Soğuk Savaş dönemine kadar olan Dünya Savaşı'ndan geçen araçlarla hava, kara ve denizdeki kombine silah savaşları etrafında kurulmuştur. Oyuncular, Sovyetler Birliği, Almanya, Birleşik Krallık, Japon İmparatorluğu, Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Çin'den (yalnızca Çinli sunucudaki) 800'ün üzerinde oynanabilir uçak, tank ve gemi erişimine sahiptir. Fransa, Kanada, Avustralya ve Romanya gibi diğer ülkeler de altı ana ülkenin cephaneliğinin bir parçası olarak yer almaktadır.

Çoğu oyun içi harita, doğrudan ya da dolaylı olarak, Stalingrad, Rusya ya da Palau zincirindeki bir ada olan Peleliu gibi dönemin gerçek savaşlarına dayanıyor, ancak tabi istisnalar da var.

War Thunder savaştaki araçların performansının ardındaki genel gerçekçiliği tanımlayan üç ana oyun moduna ayrılmıştır; Oyuncuya verilen yardım miktarı (örneğin arayüz aracılığıyla); Ve oynanan harita ve misyonların türü. Oyuncular, tank savaşlarında müşterek yer kuvvetleri ve hava kuvvetleri ile bir savaşa katılmayı veya hava araçlarını yalnızca hava savaşlarında kullanmayı seçebilirler.

Oyundan bazı görseller.

Arcade Savaşları
Bu modda, oyun benzer savaş performansının farklı uluslarından gelen araçlarla iki takım (her iki tarafta 16 oyuncuya kadar) oluşturuyor. Aynı takıma sahip araçların farklı takımlarda ve farklı ülkelerde kendi takımında görünmesi mümkündür. Hasar ve fizik büyük ölçüde basitleştirilmiştir (örneğin, çok yüksek hızlı dalışlarda uçaklar kanatları koparılmaz ve hala kontrol edilebilir, taşıt araçları motor gücünü artırır) ancak gerçekçiliği muhafaza ederler (örneğin bombacılar dövüşçüler kadar manevra yapmaz, Uçakların sınırlı miktarda mühimmatı var ancak havayı yeniden yükleyebiliyor).

Gerçekçi Savaşlar
Daha önce "Historical Battles" olarak adlandırılan bu mod, Arcade'in arabirim ve kontrol basitleştirmelerinden bazılarını koruyarak daha gelişmiş oyuncular için tasarlanmış ve gerçekçi fizik ve hasar modellemesi sunmaktadır.

Hava muharebelerinde, Savaşçılar havaalanından kalkacak. Engelleyiciler havada uçuşa başlayacak. Saldırganlar da havada başlayacak, ancak yolcuların önüne geçecek. Bombalayıcılar yerden 2.000 metre (6,600 ft) uzakta başlayacak. Daha gerçekçi hasar modelleri, uzun menzilli "sniping" yapmayı zorlaştırır ve hedeflemeye yardımcı olması için 'önde gelen işaret' yoktur. Ayrıca, gerçekçi G kuvvetleri nedeniyle, yüksek hızda sıkı manevralar yapmak, pilotların kararmasını veya uçakları parçalamasına neden olabilir. Mevcut görüşler Arcade Savaşlarında olduğu gibi aynıdır. Bu moddaki mücadelelerin çoğunluğu, oyuncular Sovyetler Birliği ile Üçüncü Reich arasındaki Stalingrad Muharebesi gibi gerçek bir senaryonun yeniden oluşturulmasını mümkün kılan, takım başına yalnızca bir ulusa sahip olacak şekilde seçilir.

Simülatör Savaşları
Bu modlar, olaylar bölümünde bulunur ve "Tam Gerçek Savaşlar" olarak adlandırılmıştır ve kullanıcı arabirimi ve kontrollerinde daha fazla kısıtlamaya sahip Gerçekçi Savaşlara dayalıdır; Tanker oyuncuları, topçu koltuğuna, şoförün koltuğuna veya kabinine (kamyon) ya da araç üstünde bulunan bir komutanın bakış açısıyla sınırlandırılmışken, uçaktaki birinci kişi görüntüsü (kokpitte) ve uçak için dış taret topçuları görüşlerine izin verilir . Buna ek olarak, uçaklar yalnızca "Tam Gerçek Kontroller" içinde oynanabilir (uçak durması önlemek için 'eğitmen' yoktur ve fare yalnızca bir kumanda çubuğunu taklit etmek için kullanılabilir). Oyuncular, Simülatör modunda kanatların, trimlerin ve motorların otomatik olarak kontrol edildiği seçeneğine sahiptir. Heads Up Display, hız, rakım, rota, motor / gaz ayarlarını, yağ ve su sıcaklıklarını ve temel araç hasar durumunu görüntülemek için kullanılabilir.


 


Ekli dosyalar

 • War Thunder.jpg
  War Thunder.jpg
  36 KB · Görüntüleme: 771
 • War Thunder-1.jpg
  War Thunder-1.jpg
  52.9 KB · Görüntüleme: 577
 • War Thunder-2.jpg
  War Thunder-2.jpg
  86.6 KB · Görüntüleme: 750
 • War Thunder-3.jpg
  War Thunder-3.jpg
  30.6 KB · Görüntüleme: 852
 • War Thunder-4.jpg
  War Thunder-4.jpg
  36.2 KB · Görüntüleme: 705

Ozi Başkan

Zombi Katili
Mesajlar
201
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
254
Puanları
640
Yararlı paylaşım, teşekkürler.
 

Ekli dosyalar

 • asdasdasded-3.png
  asdasdasded-3.png
  129.4 KB · Görüntüleme: 164

Üst