WarningScore | Oyuncularınızı değerlendirin, oyuncularınız tarafından ! Sürüm: 1.8.X - 1.12.X

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Merhaba arkadaşlar, bayağıdır Skript yazamıyordum. Okullarda çeşitli sıkıntılarım vardı. Tabii şimdi bunlar yok ve bolca boş vaktim var, bende boş vakitlerimi kendimce değerlendirip Java'ya başladım. Aklımdan bir sürü fikirler geçti fakat çoğunda çözemediğim hatalar oldu araştırdım ve yoğun araştırma sonucu birkaç tane eklenti yapabildim. Bunlardan biride WarningScore oldu. Gel gelelim eklentime:​

İlk olarak amacını özet geçelim:

Eklentimin amacını örnek vermek gerekirse, sunucunuz da hile(veya aykırı bir tutum) var ve bu oyuncuyu direk banlamak yerine oylama başlatıyorsunuz. Bu oylama ister oyuncular isterseniz de yetkisini verdiğiniz değerlendiricileriniz gibi gibi (hayal gücünüze kalmış) oy vererek, oyuncuya skor ekliyor ve bu skorlar config ayarlamanıza göre süreli ban, oyundan atıp uyarı mesajı, süresiz ban gibi işlemler yapıyor.

Peki süreli ban ayarıyla normal ban ayarı aynı herhangi bir öncelik gibi bir şey var mı ?
Tabii ki de var, ve bunu config dosyasında da belirttim. İlk olarak ban skorunu kontrol ediyor, ardından süreli ban ve kick.

Pozitif oy sayısıyla negatif oy sayısı aynı olursa ne olur ? Ne tür durumlarda oyuncu'ya skor eklenir ?
Pozitif oy sayısı ile negatif oy sayısı aynı olduğunda skor eklenmez, eşit sayıldığından oylama kaybedildi mesajı verilir.
Negatif oy sayısı Pozitif oy sayısından fazla olduğu zaman oyuncuya 1 skor ekleyecektir.

Peki ya güzel bir oyuncunun çok düşmanı var düşmanlar tarafından olur olmadık bir şekilde puan alamaz mı ?
Arkadaşlar eklenti de ki oy başlatmayı, yetkililer hile görürse böyle bir oylama başlatacaktır. Bu sebeple çok iyi oyuncu olsanız bile hile kullandığınız için cezayı hak ediyorsunuz. İster düşmanların tarafından oy alın isterse genel sunucudan durum değişmeyecektir. Eğer hile kullanmıyorsanız isterseniz sunucunun tamamı düşmanınız olsun, skor gelmeyecektir.(Ha yetkililer sunucu da kilere karşı eşit değildir, haksızlık yapıp oy başlatırsa o yetkilinin terbiyesizliğidir.)

Tamam iyi hoş, yetkili hile olduğunun farkındaysa neden oylama başlatsın ?
Tabii ki de çok basit bir yanıtı var, bu oylama da ki oyuncunun suçlama mesajını siz giriyorsunuz. Bu nedenle oyuncu sırf hile olduğundan değil, Sahtekarlık veya oyun türüne karşı bir aykırı davranışlar, küfürler vs. sebeplerinden de olabilir. Oyuncu hakkında aklınıza gelebilecek her türlü oylamayı başlatabiliyorsunuz.

-------------------------------------------------------------------------------

- /Scoreadmin add <skor> <oyuncu> | oyuncuya skor ekler.
Yetkisi: warningscore.commands.scoreadmin.add
- /Scoreadmin remove <skor> <oyuncu> | oyuncudan skor siler.
Yetkisi: warningscore.commands.scoreadmin.remove
- /Scoreadmin reset <oyuncu> | oyuncunun skorunu sıfırlar.
Yetkisi: warningscore.commands.scoreadmin.reset
- /Scoreadmin see <oyuncu> | oyuncunun skorunu görürsünüz.
Yetkisi: warningscore.commands.scoreadmin.see
- /Scoreadmin check <oyuncu> | oyuncunun skorlarını kontrol eder, ve buna göre süreli/süresiz ban, kick işlemi uygular.
Yetkisi: warningscore.commands.scoreadmin.check
- /Scoreadmin vote <oyuncu> <sebep> | Oyuncu adına oylama açarak, oyları değerlendirerek oyuncuya skor ekler.
Yetkisi: warningscore.commands.scoreadmin.vote
- /Scoreadmin reload | Data dosyalarını yeniler.
Yetkisi: warningscore.commands.scoreadmin.reload
- /Skor | Skorunuzu gösterir.
Yetkisi: warningscore.commands.score
- /Vote | Oyunuzu verin.
Yetkisi: warningscore.commands.vote

Sürüm uyumu:
1.8.X - 1.9.X - 1.10.X - 1.11.X - 1.12 Sürümlerinde CraftBukkit ve Spigot üzerinden test edilmiştir.

Eklenti gereksinimi:
Eklenti gereksinimi yoktur.

Java:
Java 8 gerektirir.

Spigot link:
yakında koyacağım.

İndirme kısmı:

http://www.dosya.tc/server9/g1et6c/WarningScore.rar.html
Data dosyalarının türkçe indirme linki:
http://www.dosya.tc/server9/m98l3e/TR_DOSYA_WarningScore.rar.html
Virus total (Hem linki hemde rarı tarattırdım.):

https://www.virustotal.com/#/url/5d...ed2284c22beb27d38b61025d1f7b0486d9b/detection

https://www.virustotal.com/#/file/b...ade4e074fa08b820767540e4cc9695dd8c6/detection

Data dosyalarının Virus total linkleri (Hem linki hemde rarı tarattırdım.):
https://www.virustotal.com/#/file/b...01572d32986369cd0d440bef3a748a96580/detection
https://www.virustotal.com/#/url/62...4c26fa33c7c8a3643f9607485fe93e9a279/detection

Dipnot: Arkadaşlar eklenti linkinde 2 tane Trojan var diyor ancak kesinlikle içine virüs koymadım. Eklentinin 'jar' uzantılı olmasından kaynaklanıyor sanırım.

Sonra ki çıkaracağım eklentiler:
- Sandık eklentisi üzerinde çalışıyorum.(Gui kısmını çok iyi anlayıp tüm eklentilerime de görsellik katacağım.)
- Takım eklentisi üzerinde çalışıyorum kendine özgü ve sadece vault ile çalışan fikirler ile dolu canavarım.(Yakında piyasaya süreceğim görsellik katmak için daha fazla fikir arıyorum)
- Gelişmiş sohbet kontrolü eklentisi çıkaracağım fakat daha başlamadım ilk olarak takım ile sandık eklentisini bitirmem gerekiyor.(Yapıldı link: https://forum.gamer.com.tr/konu/are...s-chat-eklentisi-sueruem-1-8-x-1-12-x.376131/)
- Report sistemi yapmayı düşünüyorum şu an fikir aşamasındayım emin değilim fakat güzel fikirler gelirse veya bulursam yapma ihtimalim yüksek.

Arkadaşlar herhangi bir eklenti isteği veya Sonra/şu an ki eklentime bir fikriniz olursa çekinmeden yazabilirsin.
Eklentide herhangi bir açık vesaire bulursanız lütfen benim ile iletişme geçiniz elimden geldiğince hızlı bir şekilde kapatacağım. Lütfen yorumlarınızı eksik etmeyiniz

Sonraki eklentim: https://forum.gamer.com.tr/konu/blo...z-ile-sinirlidir-sueruem-1-8-x-1-12-x.373053/

:) IYI FORUMLAR :)

Son düzenleme:

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sonunda forumda skript bitiyor mu acaba :D

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sonunda forumda skript bitiyor mu acaba :D
Yorumun için teşekkürler, forumda artık Skript araştıran azaldı şahsen 1 sene yakın bir öncelik de 50 kişi aynı anda yardım isterken şimdi günde 1 veya 2 kişi istiyor.
Skript'e ilgi azaldı, bitti bitiyor :D

SarpE

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Peki ya oyuncu çok iyi oynuyor ise ve bu yüzden düşmanı çoksa ? Başlatılan oylamaya baltalamak amacı ile yanıltıcı oy atılabilinir.

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Peki ya oyuncu çok iyi oynuyor ise ve bu yüzden düşmanı çoksa ? Başlatılan oylamaya baltalamak amacı ile yanıltıcı oy atılabilinir.
Öncelikle yorumun için teşekkürler, Tabii ki de olabilir fakat, Oylamayı yetkililer başlatacak ve yetkililerin hile olmadan başlatacağını sanmıyorum. Söz de ki "çok iyi oyuncumuz" hile kullanmıyorsa başına bir şey gelmeyecektir.

Whoisthatinblack

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İngilizceni geliştirmelisin ayrıca kaynak kodunu paylaşabilirsen kodun hakkında yorum yapabilirim.

Whoisthatinblack

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yorumun için teşekkürler, evet İngilizce mi daha fazla geliştirmeliyim. kaynak kodunu paylaşmıyorum fakat fikirde bulunursanız sevinirim :).
Önemli olan eklentinin işlevinden çok yazdığın kodun düzeni, işlevselliği. Özellikle bu işe yeni başlamış biri olarak yazdıklarının eleştirilmesi oldukça işine yarar. Zaten öyle ahım şahım bir şey yapmışlığın yok, orta düzeyde bir Java'cının max 1 saatte yazabileceği türden bir eklenti.

BadActive

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Önemli olan eklentinin işlevinden çok yazdığın kodun düzeni, işlevselliği. Özellikle bu işe yeni başlamış biri olarak yazdıklarının eleştirilmesi oldukça işine yarar. Zaten öyle ahım şahım bir şey yapmışlığın yok, orta düzeyde bir Java'cının max 1 saatte yazabileceği türden bir eklenti.
Doğru söylüyorsunuz. Bilmelisiniz ki bayağıdır Java ile uğraşıyorum fakat ilk paylaşımım. Hatalarımı araştırıyorum yaptığım kodun en iyisini, en kısasını ve en hızlısını yapmaya gayret gösteriyorum. Zaten ben "çok iyi eklenti yapıyorum, ahım şahım eklentim var" gibi bir şey den söz etmedim.

Whoisthatinblack

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Doğru söylüyorsunuz. Bilmelisiniz ki bayağıdır Java ile uğraşıyorum aslında fakat ilk paylaşımım. Hatalarımı araştırıyorum yaptığım kodun en iyisini, en kısasını ve en hızlısını yapmaya gayret gösteriyorum. Zaten ben "çok iyi eklenti yapıyorum, ahım şahım eklentim var" gibi bir şey den söz etmedim.
O halde gizlemeye çalıştığın şey nedir?

Whoisthatinblack

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sonuç olarak ben bu eklentiye emek verdim. Ayrıca ben bu işi geliştirmeyi düşünüyorum bu eklentim alt yapı olabilir.
Birinin böyle basit bir eklentiyi çalmak isteyeceğini mi düşünüyorsun? Yanlış anlama amacım aşağılamak değil fakat açık kaynak kodlu birçok eklenti var Spigot'ta ve bir çoğu seninkinden çok çok daha işlevsel. Ayrıca decompile denen bir olay var. Yani birinin eklentini çalabilmesi için kaynak kodunu paylaşman gerekmez.