Watch Dogs 2

AylinWinner

Neko-chan
En iyi cevaplar
0
gamer.png

watch-dogs-2-listing-thumb-01-ps4-us-06jun16.png

Watch Dogs 2
Hepinize selam dostlar!

Namı diğer heçkırlık yaptığınız bu oyun 15 Kasım 2016 tarihinde Ubisoft tarafından Bilgisayar, PS4, Xbox One olmak üzere 3 platformdan oynayabilirsiniz. Oyunu steam üzerinden satın alabilirsiniz. Oyunun fiyatı 209,00 TL (uçuk bir fiyat!)

Hikaye:
Oyun San Fransisco şehrinde geçiyor. Gerçekleştirdiğimiz karakter Marcus Hallowey bu minik heçkırın hikayesi onun suçlanması ve sonuç olarak polislerden kaçmaya karar vermesi. İleride bir kaç kanki edinecek ana karakterimiz.

Marcus Hallowey kimdir?
Yukarıya kıyasla biraz daha detaya inersek Marcus Hallowey California, Oakland doğumludur ve orada bir süre yaşamıştır. Suç işlediği iddiası ile suçlanıyor. Kaçmaya başlıyor ve ileride ona yardımcı olarak yan karakterler ile tanışıyor, ve bu olaylardan sonrası Dedsec adlı gruba katılıyor.

Hikaye kısmından sapmadan devam edelim.
Dünya artık yeni bir iOS benzeri bir sisteme geçiyor, bunun adı ise ctOS canlandırdığımız karakter ve onun arkadaşları ile ctOS sistemine karşı savaş açıyorlar. Nedir bu ctOS?
ctOS akıllı şehir sistemidir. Bu sistem ilk olarak Chicago da denenir. Bu sistem tüm verilerin yapay zeka üzerinden yürütülmesidir.
ctOS gelse bile henüz her cismin verisine erişemiyor yakında gelecek güncelleme ile artık bunlarda oluyor. Bu güncellemede ise elektrikli olan her şey ctOS üzerinden kontrol edilecek. Telefonlar, oyuncaklar, arabalar... Bu kısıtlamaların doğal olarak insan hakları üzerine yansıdığını tahmin edebilir misiniz?
Size bir soru sorayım.

Bunu getiren devlete karşı çıkarsanız, hain mi oluyorsunuz?
Bunu engellemek içinde her şeyi kendi avantajınıza kullanarak bazı şehirlilere zarar vermiyor musunuz?

Not: Hikayeyi siteler üzerinden araştırarak en ayrıntıya kadar inebilirsiniz, ancak hepsinin bilgi veren kısmı ayrı olduğu için bir kaç sayfayı birden okuyabilirsiniz.
2. Not: Oyuna sadece Watch Dogs 2 üzerinden başlamayın, 1. Oyun ile çelişkili olan bir kaç konu mevcut.

Konumu okuduğunuz için teşekkürler!

Son düzenleme:

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Watch Dogs = Zaman kaybı.
Bu arada konuyu baştan sona kadar okudum uğraşmışsın, bir tane bile noktalama hatası göremedim. Peki ya oyunu neden sevmiyorum ben şahsen oyunu oynarken bir oyun oynadığımı his edemedim.

Buda oyun fiyatları hakkında.

AylinWinner

Neko-chan
En iyi cevaplar
0
Watch Dogs = Zaman kaybı.
Bu arada konuyu baştan sona kadar okudum uğraşmışsın, bir tane bile noktalama hatası göremedim. Peki ya oyunu neden sevmiyorum ben şahsen oyunu oynarken bir oyun oynadığımı his edemedim.

Buda oyun fiyatları hakkında.
Okuduğun için teşekkürler, şahsen watchdogs oyununun zaman kaybı olduğunu düşünmüyorum ._.