Web Site Üzerinden Bilgi

AdaletWasHere

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda köklü bir minecraft sunucusu açmayı planlıyorum. Fakat biraz yenilikçi olmak adına web site üzerine bazı sistemler yapmak istiyorum. Bu yeniliklerin başında web site üzerinden vip almak gelmekte. Eminim çoğu arkadaş kodlama diyecek. Bunu bende düşünebiliyorum ama hangi tür kod ve neler yapmalıyım bunu bilmiyorum. Diğerlerini ise bir başlık altında sıralamak gerekirse web site üzerinden [ oyunda kaç kişi online, toplam kaç kişi kayıt yaptırdı, en son vip alan oyuncu, pvp sıralaması ve para tablosu ] gibi özelliklerin gözükmesini istiyorum. Şimdiden yardım eden arkadaşlarıma, üstadlarıma çok teşekkür ederim. İyi forumlar

emrah4434

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Burada anlatılıyor.
Burada ise ufak bir ücret ile hazır olanı satılıyor ama ingilice türkçe istiyorsan bana ulaşabilirsin.

UcanKofte

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben tlgbtn ile konuşmuştum bende 1500 tl civarı para istemişti

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhaba arkadaşlar yakın zamanda köklü bir minecraft sunucusu açmayı planlıyorum. Fakat biraz yenilikçi olmak adına web site üzerine bazı sistemler yapmak istiyorum. Bu yeniliklerin başında web site üzerinden vip almak gelmekte. Eminim çoğu arkadaş kodlama diyecek. Bunu bende düşünebiliyorum ama hangi tür kod ve neler yapmalıyım bunu bilmiyorum. Diğerlerini ise bir başlık altında sıralamak gerekirse web site üzerinden [ oyunda kaç kişi online, toplam kaç kişi kayıt yaptırdı, en son vip alan oyuncu, pvp sıralaması ve para tablosu ] gibi özelliklerin gözükmesini istiyorum. Şimdiden yardım eden arkadaşlarıma, üstadlarıma çok teşekkür ederim. İyi forumlar

Yapmanız gereken kodlama PHP oluyor çünkü sistemin MySQL'e ihtiyacı var. Tabi VIP satabilmek için ise PermissionsEX pluginine sahip olmalı ve onu da MySQL e bağlamalısınız. Sistemin temeli basit. Bir kontrol sayfasında gerekli veya istediğiniz kontrolleri yaptıktan sonra tek yapmanız gereken oyuncuyu VIP olarak MySQL e yazmak.
Oyunda kaç kişi var için: Googla Server pinger yazabilirisniz. PHP kodları bulabilirisniz.
toplam kaç kişi kayıt yaptırdı: için tek yapmanız gereken MYSQl deki AuthMe satırlarını saydırmak. Bunu da google'dan araştırabilirisniiz.
en son vip alan oyuncu: Bunun için kontrol yaptığınız sayfada satın alma işleminin yanında bir de başka bir tabloya (Geçmiş olabilir) bunu kayıt altına almalısınız. Sonra bunu göstersemk için sn satırı veya son id'yi çekmeniz yeterli.
pvp sıralaması: için bir istatislik plguini bulmalısınız. ScoreBoardStats gibi bir plugin iş görür. Bu istatslikleri kullanarak tablo oluşturabilirisniz.
para tablosu: için ise iconomy pluginini MYSQL e bağlamalısınız. Bu da istatsliklerin oluşmasını sağlayacaktır ve bunu da pvp sıralaması gibi kodlayabilirisniz.
İşin temeli bu.

Darkless05

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0