Website üzerinden kayıt

VevoTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İyigünler, klasik bir konu oldu ama kendi websitem üzerinden nasıl kayıt olabilir oyuncular. Orta seviye plugin bilgim var. İnternette araştırdım ama detaylı anlatan ne bir video nede bir yazı buldum. Gerçekten tam anlamıyla bilen varsa tamamen açıklayarak yazabilirse çok sevinirim. Teşekkürler.

emrah4434

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlk önce php bilginiz olacak interneten whilist pluginleri var ama o pluginler güncellenmiyor onun için authmeye kullanabilirsiniz.Script lazım.Kayit scripti yapmalısınız bunlardan anlıyorsanız yapın ilk önce kayit script yapıp sonra onu mySQL bağlıcaksınız sonra authmeye de config dosyasından bağlıcaksınız kayıt olmayanın sw girisini authme üzerinden kapatcaksınız.[DOUBLEPOST=1390940922,1390939460][/DOUBLEPOST]@™Å┬ÄßÉ┌ķ™ Böle bir scripsts buldum authme için olurmu bu scripts olursa sölede arkadaşta yararlansın.
Kod:
#!/usr/bin/perl

use strict;
use warnings;
use DBI;

##############################
# EDIT THESE CONFIG SETTINGS #

my $host = "localhost";
my $database = "authme";
my $username = "authme";
my $password = "password";
my $auth_file = "/opt/craftbukkit/plugins/auths.db";

###############################
# DO NOT EDIT BELOW THIS LINE #

open FILE, "$auth_file" or die $!;
my $dbh = DBI->connect("DBI:mysql:$database;host=$host", "$username", "$password") or die "Could not connect to database: $DBI::errstr";

$dbh->do('CREATE TABLE `authme` (
        `id` INTEGER AUTO_INCREMENT,
        `username` VARCHAR(255) NOT NULL,
        `password` VARCHAR(255) NOT NULL,
        `ip` VARCHAR(40) NOT NULL,
        `lastlogin` BIGINT,
        CONSTRAINT `table_const_prim` PRIMARY KEY (`id`));');

my $st = 'INSERT INTO `authme` (`username`, `password`, `ip`, `lastlogin`) VALUES ';
my $i = 0;

while(<FILE>) {
    if($i == 1000) {
        $i = 0;
        $dbh->do($st);
        $st = 'INSERT INTO `authme` (`username`, `password`, `ip`, `lastlogin`) VALUES ';
    }
    my @auth = split(':');

if($i != 0) {
        $st .= ", ";
    }

$st .= "(\"$auth[0]\", \"$auth[1]\", ";
    $st .= "\"" . ($auth[2] || '198.18.0.1') . "\", ";
    $st .= ($auth[3] || '0') . ")";
    $i++;
}

if($i > 0) {
    $dbh->do($st);
}

$dbh->disconnect();
close FILE;

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Authme pluginin configlerine ve sayfasında yazat

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
İlk önce php bilginiz olacak interneten whilist pluginleri var ama o pluginler güncellenmiyor onun için authmeye kullanabilirsiniz.Script lazım.Kayit scripti yapmalısınız bunlardan anlıyorsanız yapın ilk önce kayit script yapıp sonra onu mySQL bağlıcaksınız sonra authmeye de config dosyasından bağlıcaksınız kayıt olmayanın sw girisini authme üzerinden kapatcaksınız.[DOUBLEPOST=1390940922,1390939460][/DOUBLEPOST]@™Å┬ÄßÉ┌ķ™ Böle bir scripsts buldum authme için olurmu bu scripts olursa sölede arkadaşta yararlansın.
Kod:
#!/usr/bin/perl

use strict;
use warnings;
use DBI;

# EDIT THESE CONFIG SETTINGS #

my $host = "localhost";
my $database = "authme";
my $username = "authme";
my $password = "password";
my $auth_file = "/opt/craftbukkit/plugins/auths.db";

# DO NOT EDIT BELOW THIS LINE #

open FILE, "$auth_file" or die $!;
my $dbh = DBI->connect("DBI:mysql:$database;host=$host", "$username", "$password") or die "Could not connect to database: $DBI::errstr";

$dbh->do('CREATE TABLE `authme` (
        `id` INTEGER AUTO_INCREMENT,
        `username` VARCHAR(255) NOT NULL,
        `password` VARCHAR(255) NOT NULL,
        `ip` VARCHAR(40) NOT NULL,
        `lastlogin` BIGINT,
        CONSTRAINT `table_const_prim` PRIMARY KEY (`id`));');

my $st = 'INSERT INTO `authme` (`username`, `password`, `ip`, `lastlogin`) VALUES ';
my $i = 0;

while(<FILE>) {
    if($i == 1000) {
        $i = 0;
        $dbh->do($st);
        $st = 'INSERT INTO `authme` (`username`, `password`, `ip`, `lastlogin`) VALUES ';
    }
    my @auth = split(':');

if($i != 0) {
        $st .= ", ";
    }

$st .= "(\"$auth[0]\", \"$auth[1]\", ";
    $st .= "\"" . ($auth[2] || '198.18.0.1') . "\", ";
    $st .= ($auth[3] || '0') . ")";
    $i++;
}

if($i > 0) {
    $dbh->do($st);
}

$dbh->disconnect();
close FILE;
Script yazmak ile uğraşmasına ya da bulmasına gerek yok. Küçük bir php bilgisi ile zaten bir kayıt formu yazabilir. Bu script kullanılabilir mi derseniz, kullanılabilir gibi geliyor fakat java bilgilerimi uzun süredir tazelemediğim için üzerinde durmadım. Sunucu sahibinin yapması gerekenler:
- Bir domain ve web sunucuya sahip sahip olması gerek.
- Bu web sunucuda veya başka bir veri tabanı sunucusunda bulunan bir MySQL database e sahip olmalı.
- Php ve MySQL hakkında biraz bilgi gereklli.
Bunlara sahip olan biri:
- Önce bir input sayfası ve bu input lardan aldığı veriyi göndereceği bir Post sayfası yapması gerek.
- Post sayafasında verileri inputtan çektikten sonra bir filtrelemeden geçirebilir veya direk MySQL e bağlayıp kayıdı database e yazabilir.
- Kodlama ile ilgili minimum yeterlilik bu kadar. Doğru yapıldığı taktirde tek kalan sizinde belirttiğiniz gibi configten ayarlamak. Kodlama ile ilgli detaylı bir anlatım yapma gereksimi duymadım çünkü yeterli seviyede php mysql bilgisi olan kişi zaten dediklerimi anlayacaktır. Fakat yardıma ihtiyacınız olursa yardım da edebilirim.

VevoTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bununla ilgili bir video linki falan varsa verirmisiniz? Böle çok karışık gözüküyor. Teşekkürler...

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bunu anlatan bir video bulamazsınız gibi geliyor bana. Fakat php, mysql gibi diğer alt konular ile ilgili tek tek videolar bulabilir ve onlardan da öğrenebilirsiniz.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Mysql ayrlarından başka bir ayar yapılması gereklimi ?
Web sitenize uydurmak seçeneğe bağlı olduğu için ondan bahsetmedim. Kodlama olarak sadece MySQL ayarı yeter. Hata yoksa tabi fakat kısa bir göz attım ve hata görmedim. Görsel olarak düzenleme size kalmış.

emrah4434

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Web sitenize uydurmak seçeneğe bağlı olduğu için ondan bahsetmedim. Kodlama olarak sadece MySQL ayarı yeter. Hata yoksa tabi fakat kısa bir göz attım ve hata görmedim. Görsel olarak düzenleme size kalmış.
İçinde görsel olarak düzenlemede mevcut :D login sayfası filan.Bunları sitenin hangi bölümüne atmalıyız?Bide attığımızda bu login kayit bölümü siteye girdiğimizde direk çıkcak demi

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sadece index e atmanız yeterli. Yani sadece indexleyin. Tabi hangi sayfayı indexleyeceğinizi siz seçiniz.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Tamam teşekkürler.Bide site üzerinden kayitli olanlar için market açıp viplik satmak içinde bu php üzerine eklemeler yapmalıyız demi ?
Evet yapabilirisniz. Bir dwe şunu ekleyeyim: install.php yi çalıştırmanız yeterli gibi duruyor.