Wifi Ethernetten Daha Hızlı ???

TheAvc31

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Wifi ile 135mb/sn alabilirken Ethernet kablosu ile max 100mb/sn alabiliyorum bunun sebebi nedir ? Ethernet ile çok daha yüksek hızlar almam gerekmez mi ?

Not:
Ethernet driverim son sürüm
Ethernet driverdan 1.0gb net seçili
Ethernet kablosu Cat6 Dark

tugraofset741

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Modemin arayüz ayarlarında sıkıntı olabilir. Teknik servise sordun mu?

GLORYWebscript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Tepki süresi olarak ethernet yine daha hızlı olacaktır WiFi'a kıyasla.
WiFi'da belirtilen 135Mbits hızı da internet altyapınız desteklemediği sürece alamayacaksınız ki muhtemelen desteklemiyordur.

TheAvc31

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Tepki süresi olarak ethernet yine daha hızlı olacaktır WiFi'a kıyasla.
WiFi'da belirtilen 135Mbits hızı da internet altyapınız desteklemediği sürece alamayacaksınız ki muhtemelen desteklemiyordur.
Haklısın aslında ama çok değişik bi olay geliyor başıma wifi ile 1.4 mb/sn indiriyorum ethernet ile 1.1 mb/sn anlamış değilim hergün test ediyorum wifi daha hızlı çıkıyor acaba neden ?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Wifi'yi bilgisayara bağla derim şaka maka :D

Bu arada 135 mb/s internet ile nasıl 1.4 mb/s indirme hızı alıyorsun? Ben 24 mb/s ile 2.4 mb/s indirme hızı alıyorum.

TheAvc31

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Wifi'yi bilgisayara bağla derim şaka maka :D

Bu arada 135 mb/s internet ile nasıl 1.4 mb/s indirme hızı alıyorsun? Ben 24 mb/s ile 2.4 mb/s indirme hızı alıyorum.
Altyapımız 16 mbps malesef benim sorunum wifinin ethernetten hızlı olması çok saçma

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Bilgisayarların ethernet portlarının desteklediği üst limit vardır. Genelde wifi için bu üst sınır daha fazla oluyor. Standart bir bilgisayarda 100mb/s hızına kadar destekleyen ethernet portu bulunuyor. Ben bilgisayarımda üst limit olarak 150 mb/s wifi hızı alabiliyorum. Ethernetin sınırından dolayı daha az veri aktarımı alabiliyorsun.