Windows 10 Enterprise Nedir

mertylol

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0

Windows 10 Enterprise Nedir?
Selamlar konuma hoşgeldiniz, bu konumda ''Windows 10 Enterprise Nedir?'' adlı sorumuzu cevaplandıracağız.
Windows; Microsoft tarafından oluşturulan ve Dünya genelinde en çok kullanılan işletim sistemidir. İlk piyasada çıkan tarih:
20 Kasım 1985' de Amerika'da çıkmıştır. İlk başarısını 1990 da kazanan Windows, 2001 yılında çıkan ''Windows XP'' ile tüm dünya genelinde büyük bir başarı sağlamıştır. Sonra 2006 yılında çıkan ''Windows Vista'' ile adım atarak en güzel işletim sistemini 22 Temmuz 2009 da ''Windows 7'' ile yapmıştır ondan sonra 26 Ekim 2012 ''Windows 8'' çıkarak 29 Temmuz 2015'de çok daha büyük bir adım atamayı başarabilen Microsoft ''Windows 10'' çıkartmıştır. Windows 10 Enrerprise Türkiye'de 50 Türk Lirasından başlıyor. Windows 10 Enrerprise genellikle büyük işletmeler için önerilir.
Diğerlerinden ayrı özelliği ise;
  • Windows 10 Pro'daki hemen hemen tüm özellikler
  • Cihazı etkisi altına alarak koruma işlemi
  • Vaadeyi uzatarak kullanıcılara süre vermesi.
Peki neden Windows 10 Enterprise?

Enterprise büyük şirketlerin ve holdinglerin kullanabileceği, kontrol ve aynı zamanda denetimlerinin bir yazılımı bulunan en geniş özelliğe sahip bir Windows Sürümüdür.

Bana kalırsa;

Eğer şimdi alacağım derseniz alın. Emin olun ki yapıp pişman olmaktansa yapmayıp pişman olmak daha hayırlıdır. Windows'un yeni sürümlerinin ne zaman çıkacağı belli olmaz.

Konumu okuduğunuz için teşekkür ederim. İyi forumlar herkese!

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Windows 10 bana göre her sistem türüne hitap etmeyen tek işletim sistemi. Windows 7 ve 8 her bilgisayar türünde sıkıntısız çalışabiliyordu.