Windows 10 Etkinleştirme

rslzd0

Allah de ve sus! Başka bir şey söylemeye değmez.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

1546967887951.png

Windows 10 Etkinleştirme
Windows 10 Hakkında Biraz Bilgi
İşletim sistemi 29 temmuz 2015'te piyasaya sunuldu. Her işletim sistemindeki gibi bu işletim sisteminin de bir kod adı var: Redstone. Windows 10'un 6 çeşidi vardır.

Windows 10 Nasıl Etkinleştirilir
Windows 10'u (bu kısımdan sonra w10 şeklinde belirtilecek) etkinleştirmek için ilk önce sağlam şekilde bir w10 yükleyicisi, ikinci olarak ise orjinal bir aktifleştirme kodu gerekecek.

Size sağlam bir w10 yükleyicisi yapmanın yolunu göstermeden önce şunu söylemeliyim ki, indirme linklerinin hepsi konunun aşağısında olacak.

• İlk olarak size konunun aşağısında verdiğim linke giriş yapınız.
  • Giriş yaptıktan sonra burada bulunan mavi renkli "Aracı Şimdi İndirin" butonuna tıklayın ve indirme işlemini başlatınız.
  • İndirme işlemi bittikten sonra dosyayı açınız.
  • Açtığınız dosyada bir süre yüklenme işlemleri yapılacaktır.
  • Bu yüklenme işlemleri bittikten sonra, aktivasyon kodumuz da hazır ise artık w10 yüklemesine başlat tuşuna tıklayabilirsiniz.
  • Yükleme bilgisayarınız diskine göre değişiklik gösterebilir, bu 10 dakika da olabilir 3 saat de.
  • Artık yükleme bittikten sonra bizden aktivasyon kodu istediği yere aktivasyon kodumuzu girersek her şey tamamdır.
Windows 10 Etkinleştirme Kodu Satın Alma
Windows 10 etkinleştirme kodu almanın bazı yolları vardır. Bunlardan ilki Microsoftun kendi sitesinden satın almaktır. Bence en sağlam yol da budur, çünki aklınızda hiçbir türlü "Acaba bu kodu alsam sıkıntı çıkar mı?", "Gelmeme gibi bir durum olur mu?", "Çalışır mı?" gibi sorular canlanmıyor. Kodunuzu içiniz rahat bir şekilde alıyorsunuz. Ha bu arada şunu da belirtmeliyim ki burada size gösterdiğim etkinleştirme kodlarını almak için size yurtdışına açık bir kredi kartı; banka kartı ve ya ön ödemeli bir kart gerecek. Bu kartı da temin ettikten sonra etkinleştirme kodunu almak için önünüzde hiçbir şekilde engel kalmıyor.

İlk yöntemimizde size Microsoftun kendi sitesinden orjinal etkinleştirme kodu almayı gösterdim, ikinci olarak ise size OEM etkinleştirme kodlarını satın almayı göstereceğim. İlk olarak OEM etkinleştirme kodu hakkında birkaç bilgi vermek istiyorum, başta şunu söylemeliyim ki, bu etkinleştirme kodları kesinlikle illegal değil. Yani tamamen orjinal, bu kodu aldığınız zaman sahte kod kullanmış olmazsınız. Aslında bakılırsa OEM key ile normal key arasındaki tek fark OEM key'in ana karta "yapışması". Eğer bir OEM key kullanıp bilgisayarınızı aktifleştirirseniz, ana kartınız bir süre sonra herhangi bir sebepten değişirse bu etkinleştirme key'inin de onun üzerinde gitmesi. Yani siz ana kartınızı değişirseniz eski etkinleştirme kodunuzu kesinlikle geri getiremezsiniz. Eğer bilgisayarı topladıktan sonra 3-4 yıl kullanan biriyseniz normalinden neredeyse 3 kat düşük fiyata sahip OEM key'lerden alabilirsiniz. Bu arada bu key'lerin fiyatı 58₺ dir. İnternette küçük bir araştırma yaparak bu anahtarları bulabilirsiniz. Fakat bulduğunuz sitenin yorumlarına bakın, dolandırıcı bir site olmamasına dikkat edin.

Son düzenleme: