Windows 10 Ürün Anahtarı

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
1546967887951.png

Windows 10 Ürün Anahtarı

Merhaba,
Ben GoogleAmca. Bugün sizlere Windows da ürün anahtarı hakkında bilgi vereceğim. İlk önce Windows ürün anahtarı ne demek onu anlayalım, ardından ise kimlerin ihtiyacı olacak onları biraz gözden geçirelim.

Windows Ürün Anahtarı,
Sizin Windows'un herhangi bir sürümünü yüklerken kullandığınız "aktivasyon kodu" olarak bilinir. Ücretli bir şekilde alınır fakat birazdan o konuya da değineceğiz.

Windows Ürün Anahtarı,
  • Uzun süre önce bilgisayarını almış olanlar,
  • Ürünlerinin süresi bitmiş olanlar,
  • ve ürününü yeniliyecek kişilere
lazım olmaktadır.

Peki O Kadar Anlattın Fiyatı Kaç Lira?
Fiyatı cep yakar fakat almak istiyorsanız ortalama 250 Türk Lirası gibi bir fiyatı gözden çıkarmalısınız. Zararlarına aşağıda değineceğiz.

Alacağız Evet Ama Almazsak Ne Değişir?
Pek bir şey fark etmeyecektir. Sadece eğer ürün anahtarınız aktifse sağ alt köşede çıkan yazıdan kurtulacaksınız ve bazı Windows hizmetlerinden faydalanabileceksiniz. Örneğin siz devlete vergi veriyorsunuz, vergileri süreli veriyorlar. Süresi bittiğinde size her gün ürününüzün süresi doldu diye mektup yolluyorlar. Eğer vergi vermezseniz devlet hizmetleriniz kısıtlanıyor. Onun gibi düşünün ama kasmayın kendinizi, yani siz almasanız da bir şey değişmeyecektir.

Peki Süremiz Bitince Çıkan O Yazı Ne Anlama Gelir?
Herkesin anlayacağı gibi, o yazıda sizin ürününüzün süresinin bittiği anlaşılmaktadır. Eğer ürününüzün süresini yenilemezseniz hiçbir şey fark etmiyor. Eğer sizin gözünüzü rahatsız eden bir yazı ise zamanla alışabilirsiniz ya da ürün süresini yenileyebilirsiniz. Bilgisayarınızın her zaman kusursuz görünmesine gerek yok. Zaten verdiğiniz emeklerle bilgisayarınızın değeri anlaşılır. O yazıya takılmanıza hiç gerek yok, geçelim diğer bir soruya.

Peki Ürünü Aldım, Nasıl Etkinleştirebilirim?
Windows'ta Ayarlar kısmına girin, oradan Güncelleştirme Ve Güvenlik kısmına, oradan ise Etkinleştirme kısmına girin. Orada bulunan Ürün Anahtarını Değiştir butonuna tıklayın ve değiştirin. Aşağıda tam anlatımını görebilirsiniz.

Windows>
Ayarlar>
Güncelleştirme Ve Güvenlik>
Etkinleştirme>
(Etkinleştirme) Ürün Anahtarını Değiştir

NOT: Eğer bir kez tıklarsanız geri dönüş şansınız olup olmadığını bilmiyorum. Sorumluluk almıyorum.

Rehberimizin Sonuna Geldik. Kendinize İyi Bakın, Sağlıcakla Kalın!

rslzd0

Allah de ve sus! Başka bir şey söylemeye değmez.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel ve yararlı bir konu olmuş, ellerine sağlık.