WorldGuard ile Ücretli Oto Alan Verme

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Öncelikle kendi sistemimi anlatayım. Artık sunucum 7/24 oldu. Bu doğrultuda üyeler her an girebiliyor. Haritamızda WG ile koruma mevcut. Üyeler, benden alan isteyip onlara belli alanlar veriyorum. Bunu belli bir ücret karşılığında (sanal para) satıyorum. Ama üye sayısı arttıkça bu iş zorlaşacak. Sunucuda hiçbir yetkili olmadığında üyeler otomatik alan alabilmesi için bir sistem düşünüyorum. Daha önce GriefPrevention, Factions, Towny gibi eklentileri denedim fakat pek beceremedim kullanmayı.

Benim istediğim ise şu şekilde olması lazım: Üye, alınmamış alanlar üzerinde kendi alanını belli bir ücret karşılığında alacak. Örneğin komut girdi. 10*10 alan alacak ve 1000 ML hesabından alınacak. O alanı başkası alamayacak. Ayrıca o alana yakın çevreyi farklı bir üye alamayacak. Mesela o alana yakın 30 blok mesafeye kadarını alamayacak.
Eğer kullanıcı alan alıyor ve kendi alanına yakın ise ona göre alan hesabı yapıp parayı ona göre ödeyecek.

Şöyle bir sistemde olabilir: Kullanıcı, alacağı kısımları kendi seçer yani pos1, pos2 ile. Sonra eğer alan boş ise yapılan hesaplama ile parayı öder ve alanı alır.

Bana bunun gibi sistem olan eklenti lazım. Sizin bildiğiniz ve önerdiğiniz eklentiler nelerdir?

AlperKTS

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
"Factions " İndir Servere at. conf'tan ecoyu enabled yap bitti ordan ayarlayabilirsin. oyuncularına yapacağı 2 şey

klana para yatırmak /f claim yapmak bitti :)

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
"Factions " İndir Servere at. conf'tan ecoyu enabled yap bitti ordan ayarlayabilirsin. oyuncularına yapacağı 2 şey

klana para yatırmak /f claim yapmak bitti :)
WG kullanıyor mu?
1.12.2 kullanıyorum Factions ve MassiveCore ile birlikte eklenti çalışmadı. Hata veriyor.

CraftStrest

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Dostum AreaShop Kullan ! Yanında Gereken Pluginler: WorldEdit WorldGuard İconomy veya essentials

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
En son kullandığımda kenarlarda blokların olmasına gerek yoktu, blok koymak sadece alanı seçerken gerekli oluyordu. GriefPrevention ile nasıl yapmıştınız, paylaşabilir misiniz?

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
En son kullandığımda kenarlarda blokların olmasına gerek yoktu, blok koymak sadece alanı seçerken gerekli oluyordu. GriefPrevention ile nasıl yapmıştınız, paylaşabilir misiniz?
Bloğu belli olsun diye ben koyuyordum. Tabela ekleniyordu sadece. Fakat benim tavsiyem üyelerin kendi istedikleri alanları alabilmesi yönünde.
Bende GriefPrevention eklentisini tercih ettim.

Bu eklentinin amacı, üyelerin emek harcayarak alan alması. Örneğin Kullanıcı alanını geliştirdi, inşaat veya kazı yaptı. Alan alma hakkı buna göre artıyor. Ben buna blok hakkı diyorum. 100 blok, 10*10 alan almasını sağlıyor.
Altın kürek ile bir uçtan bir uca varsayılan değerde en az 10*10 olmak üzere bir alan seçiyoruz. Sonrasında otomatik alanı vermiş oluyor.
Üyelerin aldığı alanı kontrol etmek için Dynmap eklentisi ile birlikte GriefPrevention desteğini eklemenizi öneririm.