• Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi edin.
  • rabisu
    Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam   Minecraft Türkiye Forumu Reklam
  • Bir Youtube kanalınız var ve kanalınızın tanıtımını mı yapmak istiyorsunuz? Bizimle bu linkten iletişime geçin, size sponsor olalım!

Wynncraft - Bir MMORPG Sunucusu

ruddeTR

Emektar
Mesajlar
603
Beğeniler
654
Puanları
2,020
Steam
ruddeTR
Ruh Hali
Minecraft
ruddeTR
#1

logo.png

Wynncraft: Bir MMORPG Sunucusu
Merhabalar! Bu konu altında, bir süre öncesinde Guiness rekor kitabına "Minecraft'ın en büyük MMORPG tasarımı" dalında giriş yapan Wynncraft'tan bahsedeceğiz.

Wynncraft Nedir?
Vanilla tabanlı bir MMORPG sunucusudur. Rekorundan da anlaşılabileceği gibi görüp görebileceğiniz en büyük yapıları ve çok detaylı sistemleri içerir. Belki de tüm oyunlara kıyasla en büyük MMORPG yapıtı diyebiliriz. Oyunda Wynn ve Gavel olarak iki büyük kıta vardır. Eskiden azami 75 seviyeye çıkılabiliyordu, geçtiğimiz sene azami seviye 100'e yükseltildi. Ayrıca çok büyük bir görev sistemine ve detayları hakkında bir wiki sayfasına sahipler. Oyunda 4 sınıf vardır (Assassin, Archer, Mage ve Warrior).

Sınıfların Özellikleri
Assassin, ani hasar veren sınıftır. Spin Attack(Hızlı vuruş), Vanish(Kamuflaj), Multihits(Çoklu saldırı), Smoke Bomb(Zehirli Gaz) olmak üzere dört yeteneği vardır. Assassin, bıçakları kullanır ve yakın dövüş ustasıdır.
Archer, yetenek hasarı yüksek bir sınıftır. Arrow Storm(Ok yağmuru), Escape(Yüksek zıplama, hız), Bomb Arrow(Patlayan ok), Arrow Shield(Ok kalkanı) olmak üzere dört yeteneği vardır. Uzak mesafede Patlayan oklarla hızlı kasılabilme yeteneğine sahiptir. Düellolarda ise ok kalkanı ve yakın mesafeye geçince ok yağmuru ile düşmana hızlı hasar verebilir.
Warrior, yarı tank özelliğe sahip yakın dövüş sınıfıdır. Bash(Darbe), Charge(Atlama), Uppercut(Alttan vuruş), War Scream(Savaş Çığlığı, dayanıklık) olmak üzere dört yeteneği vardır. Ayrıca War Scream yeteneği son seviyede aynı zamanda Güçlendirme özelliği de verir. Yarı tank olma özelliği ile yakın mesafeye gelince yüksek hasarlar verebilme özelliğine sahiptir. Mızrak kullanırlar.
Mage, yetenek hasarı yüksek bir sınıftır. Healing(İyileştirme), Teleport(Işınlanma), Meteore(Meteor Yağmuru), Ice Snake(Buz Yılanı) olmak üzere dört yeteneği vardır. Kasılmada ve düellolarda çok etkilidir fakat pozisyon alamazsa anında ölebilen yani çok dayanıksız bir o kadar da güçlü bir sınıftır. Ayarı yoktur diyebiliriz. Teleport özelliği olduğu için pozisyon alması da çok güç sayılmaz.

Wynn Province
Oyuna ilk olarak bir vadide başlarsınız. Seçtiğiniz sınıfla ilgili bir skill kombinasyonunu öğretir ve ilk görevinizi alırsınız. Görev bitiminde, şövalyeler sizi bir "kahraman" olarak kralın yanına götürür ve Ragni'de maceraya devam edersiniz.
map.wynncraft.com/#/-805/64/-1590/max/0/0

Wynn Province'de yaklaşık 65. seviyeye kadar oynarsınız (ara sıra Gavel ve okyanuslarda bulunan adalara da işiniz düşecektir). Sonrasında Wynn Province'e sadece Detlas şehrindeki oyuncu ilişkileri için gidersiniz. Kısaca 65'ten sonra Gavel Province sizin daha hızlı seviye kazanmanıza ve daha iyi eşyalar kazanmanıza yardımcı olacaktır.

Gavel Province
Geçtiğimiz sene eklenen kıtaya verilen isim. Azami 75 seviye sınırı 100'e çıkarıldıktan sonra destek olarak Gavel Province adında kıta yapılmıştır. Burada da oyuncu ilişkileri genelde Cinfras Şehrindedir fakat Wynn Province'de bulunan Detlas'ta daha çok oyuncu bulunur. Nemract gibi liman şehirlerinden bilet alıp Gavel Province'e gemiyle gelebilirsiniz. Belirli bir seviyeden sonra uçakla Cinfras'tan Detlas'a uçabilirsiniz (Fast Travel özelliği diyebiliriz).

Harita
Oyuna giriş yapınca, site dinamik haritasında yeriniz belirir ve yolunuzu bulmanıza yardımcı olabilir; veyahut sadece girip haritayı inceleyebilirsiniz:
map.wynncraft.com

Nasıl Oynarım?
1.8 üzeri bir Minecraft sürümünden play.wynncraft.com adresini çoklu oyuncu, Hızlı Giriş bölümüne yazarak girebilirsiniz. Giriş yapabilmek için Orijinal bir Minecraft sürücüsünden bağlanıyor olmanız lazım.

Oyunu oynamayı düşünen arkadaşlar konu altına oyun içerisindeki kullanıcı adını yazarsa birbirmizi ekleyebiliriz. Ekleme komutu /friend add isim şeklinde işliyor, iyi forumlar!
 
Moderatör tarafından düzenlendi:

ByAehn

Lhaewion Reveth
Mesajlar
1,458
Beğeniler
1,187
Puanları
3,730
Minecraft
ByAehn
#3
Tanıtılması gereken bir sunucuydu iyi oldu. Ayrıca sunucuda 4 değil 8 sınıf var.
 

ruddeTR

Emektar
Mesajlar
603
Beğeniler
654
Puanları
2,020
Steam
ruddeTR
Ruh Hali
Minecraft
ruddeTR
#5
Tanıtılması gereken bir sunucuydu iyi oldu. Ayrıca sunucuda 4 değil 8 sınıf var.
Reskinned Classes sınıflar aynı sınıfların daha farklı yetenek görsellerine ve kostüm setlerine sahip sınıflar. İşlevleri aynı olduğu için ayrı bir sınıf olarak incelenmiyor.

Ayrıca benim de oyun içi nickim ruddeTR eklemek isteyen arkadaşlar ekleyebilir.
 

Yugasai

“False hopes are more dangerous than fears.”
Mesajlar
29
Beğeniler
53
Puanları
680
Minecraft
Grixwea
#6
Bu sunucuda türklerden 2 tane max level oyuncu var zaten biri ben biri de :D
Türk Guildimiz vardır katılmak isteyenler bana özelden ulaşabilir :D
 

_Randy1_

Altın Madencisi
Mesajlar
363
Beğeniler
171
Puanları
1,280
#7
92. seviye assasin olarak oynuyorum. Sonraki seviyelere kasmak isteyen arkadaşlar ekleyebilirler: byRandy1
 

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
Mesajlar
494
Beğeniler
252
Puanları
1,180
Steam
darktowertr
Minecraft
Darktowertr
#9
Kaliteli emek var. Oyuna girip Archer kasmayı düşünüyorum.
Arada Türk sunuculara girip eksikleri söyleyince sanki adamlara küfür etmişim gibi azar yeyip sunucudan soğutuyorlar.
Şu Türkiye'de sunucu açan arkadaşlar birazcık daha olgun olsa ben artık yaşında etki etmediğini gördüm