Xbox Türkiye EA Play PC İçin Xbox Game Pass'te !

SlayerR

Toss a coin to your Witcher
Genel Moderatör
En iyi cevaplar
15
Ruh hali
Hepinize merhaba arkadaşlar, 18 Mart tarihiyle uzun zamandır beklediğimiz EA Play Game Pass versiyonuyla yayınlandı. Gelin Game Pass'ı yakından tanıyalım.

Xbox Game Pass Nedir?

2020 yılının son çeyreğinde konsollara gelen Game Pass sonunda PC kullanıcıları için de yayınlandı. Normal şartlarda 15 Aralık'ta yayınlancaktı ancak Microsoft'tan gelen açıklama ile bir gün kala çıkışı ertelenmişti. 18 Mart itibari ile PC için yayınlanmış oldu.

Xbox Game Pass ile aylık cuzi bir miktar ücret ödeyerek 60'tan fazla güncel oyuna sahip olabildiğiniz bir oyuncu kütüphanesidir. Bu hesap ile hem konsol hem de bilgisayar üzerinde aynı hesaptan oyun oynayabiliyorsunuz. Oyun sayıları sabit kalmayacak, Game Pass'a sürekli yeni oyunlar ekleniyor. Mevcut oyunlara da devamlı güncellemeler geliyor. Zevkinize göre kategorilerden oyununuzu seçerek oynayabiliyorsunuz. Örneğin ben araba yarışı seviyorum diyenler için "racing & flying" kategorisini seçerek piyasa da 200 TL üstünde fiyatları olan Forza Horizon, Dirt ve Need for Speed Heat gibi oyunlar oynayabilirsiniz. En çok beğenilenlerden biri olan 4K grafikleriyle Microsoft Flight Simulator'de bu kategoride yer alıyor.

Üyeliğinizi istediğiniz zaman iptal ettirebiliyorsunuz, herhangi bir taahhüt söz konusu değil. Siz aboneliğinizi iptal ettirene kadar otomatik olarak devam ediyor. Aylık/Yıllık olarak ödeme yapabiliyorsunuz. EA Acces üyeliğinizi sadece Xbox'ın web sitesi üzerinden değil, Steam'in tarayıcı ve uygulamasından da satın alabilirsiniz. Üyelik aldıktan sonra da size tüm oyunların DLC'lerini %10 indirimle alma hakkı veriliyor. EA Games'in yeni çıkan oyunlarını da ilk siz oynayabiliyorsunuz.

Fiyatlar

EA Play | Xbox

1616435062455.png

1616434848579.png
1616434802302.png
1616434773183.png

*Yıllık PC üyeliği steamda 348 TL yerine %51 indirimle 169 TL'ye satılmakta.

1616430279812.png

EA Game Pass Alınır mı ?

Birçoğumuz abonelik alıp almama konusunda kararsız kaldık. Oyun fiyatları dolar kuru dolayısıyla ülkemizde biraz tuzlu gelebiliyor. Özellikle yeni çıkan ucuz oyun bulmak çok zor. Bu sebeplerden dolayı devamlı farklı oyunlar oynayan, sürekli aynı oyunları oynamayacak olan oyuncuların Game Pass'ten başka alternatifleri olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar için aylık 30 TL bu kategoride olan oyuncular için bütçe yormayacak, makul bir ücret. Bilgisayar alacak maddi durumu olan herkes Game Pass'te alabilir.

Konsolu olan gamer arkadaşlar çoktan aldılar bile çünkü bu fırsat kaçacak gibi değil. Konsol oyun fiyatları PC piyasasının çok üstünde. Artık konsol almak oyununu almaktan daha kolay. Game Pass adeta bizlerin kurtarıcı meleği oldu.

1616435629473.png

EA Game Pass incelememizin sonuna geldik. İlerlelyen zamanlarda ücretinin artacağını tahmin etiğimden kaçırmadan almanızı öneriyorum. İyi forumlar.​

Son düzenleme: