Yanında beklemeden mob doğması / Mythicmobs

Salvatoree

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar sunucudaki moblar için mythicmobs plugini kullanıyorum fakat eklentinin şöyle bir kötü yanı var;
Ayarladığım mob spawnerları (normal spawner sisteminden farklı plugini bilmeyen arkadaşlar için) yanında bir oyuncu beklemediği sürece mob spawn etmiyor ve diyelimki boss kesiyoruz ve öldük boss'un yanında başka kimse yok ise boss yok oluyor ve yeniden doğmasını beklemek zorunda kalıyoruz. Bunu nasıl düzeltebilirim? Yani yanında biri olmasa bile moblar doğmalı

crafter_alperen

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
aynı sorunu ben de yaşadım. plugin yapımcısına bildirirsen çözeceğinden eminim.

Salvatoree

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
aynı sorunu ben de yaşadım. plugin yapımcısına bildirirsen çözeceğinden eminim.
Aynı sorunu yaşayan birçok insan var illaki bildirmişlerdir, o şekilde çözüleceğini sanmıyorum. Büyük ihtimalle lag yapmaması açısından öyle bir şey yaptılar

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu bir hata değildir chunklardan uzaklaştığın için otomatik olarak chunklar purgeleniyor. MythicMobs pluginide sistemi yormamak adına purgelenmiş chunklarda oluşturduğu mobları kaldırıyor. İşe yarar mı bilmiyorum ama worldborders ile chunkları yüklemeyi deneyebilirsin yukarıdaki çözüm işini görmezse tabi.

Salvatoree

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu bir hata değildir chunklardan uzaklaştığın için otomatik olarak chunklar purgeleniyor. MythicMobs pluginide sistemi yormamak adına purgelenmiş chunklarda oluşturduğu mobları kaldırıyor. İşe yarar mı bilmiyorum ama worldborders ile chunkları yüklemeyi deneyebilirsin yukarıdaki çözüm işini görmezse tabi.
Bu plugin ne işe yarıyor tam anlayamadım açıkçası. Önceden de görmüştüm

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Bu plugin ne işe yarıyor tam anlayamadım açıkçası. Önceden de görmüştüm
Bir worldborder belirliyorsunuz daha sonra bu border'ın içerisindeki chunkları sonsuza kadar yüklü bırakabiliyorsunuz. Sunucu açmadan önce her mapimde kullanırım. Sunucunun crash yemesinden veya yanlış şekilde kapatılmasından dolayı oluşan chunk hatalarınıda önler. Üstelik hem sunucuyu hemde oyuncuyu rahatlatır. Speed 999999 ile tüm haritayı dolaşsanızda tpsiniz oynamaz. Birde chunkları yüklenirken görmezsiniz zaten yüklü olduklarından chunk yüklenmesi için gereken o bekleme süresi ortadan kalkar.

Salvatoree

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir worldborder belirliyorsunuz daha sonra bu border'ın içerisindeki chunkları sonsuza kadar yüklü bırakabiliyorsunuz. Sunucu açmadan önce her mapimde kullanırım. Sunucunun crash yemesinden veya yanlış şekilde kapatılmasından dolayı oluşan chunk hatalarınıda önler. Üstelik hem sunucuyu hemde oyuncuyu rahatlatır. Speed 999999 ile tüm haritayı dolaşsanızda tpsiniz oynamaz. Birde chunkları yüklenirken görmezsiniz zaten yüklü olduklarından chunk yüklenmesi için gereken o bekleme süresi ortadan kalkar.
Deniyorum hemen, çok teşekkürler

Ya ben pek beceremedim, border belirliyorum etrafta duvarlar çıkıyor arkasına geçemiyorum fakat hala içerideki moblar yok oluyor yanında beklemeyince

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Deniyorum hemen, çok teşekkürler

Ya ben pek beceremedim, border belirliyorum etrafta duvarlar çıkıyor arkasına geçemiyorum fakat hala içerideki moblar yok oluyor yanında beklemeyince
Sadece border belirlemekle olmuyor belirlediğin borderın içini yüklemen gerek tutoriallara bak youtube ve google da var fakat belirteyim 10k çaplı bir dairesel alan 13 st civarı sürebilir. (ssd ile vds üzerinde denemiştim)