[Yardım]Skript satış sorunu

yavuzkel

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hastebin:https://hastebin.com/supivoburo.pl
Arkadaşlar sonosmanlı dan aldıgım gül ve demir satma skriptidir ama bu 640 tane olmzsa satmıyor ve daha fazla olursada satmıyor
Bunun envanterdeki bütün demir ve gülleri satacak şekilde yaparmısınız.
Şimdiden teşekkürler.

MeeRach

Vi3e
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sanırım "if player has 640 red rose:" kısmı, gülleri kontrol etmiyor. skript sürümüzü ve sunucu sürümünü atabilir misiniz veya bir hata alıyorsanız onu da atabilirsiniz.

ek olarak bunu dener misiniz? "amount of red roses in player's inventory is greater than 640 or equal to 640:" #Vault gerektirir.

yavuzkel

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
sanırım "if player has 640 red rose:" kısmı, gülleri kontrol etmiyor. skript sürümüzü ve sunucu sürümünü atabilir misiniz veya bir hata alıyorsanız onu da atabilirsiniz.

ek olarak bunu dener misiniz? "amount of red roses in player's inventory is greater than 640 or equal to 640:" #Vault gerektirir.
Herhangi bir hata yok ve surumler guncell

Lenovo A6020a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BonezCrusherTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Skript sürümünüz güncel olmayabilir ya da skriptte bir bug oluşmuş olabilir boşlukların doğruluğunu kontrol edin. (Not: Bazen boşluklar az veya fazla olsa bile hata vermeyebiliyor.)

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Ben skript dilini bilmiyorum ancak, bu koddan gördüğüm kadarıyla zaten sadece 640 tane demir için yazılmış gibi duruyor. Pseudo Kod olarak yardımcı olmaya çalışacağım.
Kod:
değişken = demir sayısı
if değişken eşit değildir 0
     remove "demir sayısı" iron ingot from player
     consol komutu "değişken*demir fiyatı" %player'a ver.
     send "demirler satildi."
else
    send "En az bir demiriniz olmalıdır."

Script dilinde envanterdeki bir itemin sayısının nasıl hesaplanacağını biliyorsan kodu yazmak gayet basit olacaktır. Zira script dilinin nasıl çalıştığını bilmiyorum. Umarım yardımcı olur.

Çakma kod anlamına gelir. Yani gerçek bir kod değildir. Konuyu veya algoritmayı anlatmayı ve anlamayı kolaylaştırmak için yazılır. Aynı zamanda kodunuzun temelini yazarken anlamanız için büyük ölçüde yardımcı olur.

Edit :
Script bilen biri şunu script diline uygun olarak editlerse çalışacaktır.
Kod:
command /dsat:
    trigger:
           int degisken
           if %number of iron ingots in the player's inventory% not equal 0
                degisken=%number of iron ingots in the player's inventory%*demir fiyatı
                execute console command "/eco give %player% %degisken%"
                remove %number of iron ingots in the player's inventory% iron ingots from player
                send "&bDemir Sat &8> &6Demirleriniz, başarıyla satıldı!"
          else
                send "En az bir demiriniz olmalıdır."

Ben C ve Cpp biliyorum ancak script dili python gibi.

Son düzenleme: