Yazılım Grubu (Codexia Inc.) AKADEMİ Alımları

M3LIH

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Adınız: Melih
*Uğraştığınız yazılım dilleri: Skript
*Varsa örnek bir projeniz: Maalesef :/
*Yaşınız: 8
Neden bize katılmak istiyorsunuz?: Canım istiyor
*Günde kaç saat aktif olabilirsiniz?: 22
*Skype adresiniz: niffty.m3

NoMan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Adınız: Melih
*Uğraştığınız yazılım dilleri: Skript
*Varsa örnek bir projeniz: Maalesef :/
*Yaşınız: 8
Neden bize katılmak istiyorsunuz?: Canım istiyor
*Günde kaç saat aktif olabilirsiniz?: 22
*Skype adresiniz: niffty.m3
Canın katılmak istiyo, benim canımda seni almak istemiyo :p (Yeni başvuru var diye kekledin beni :( )

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
YAZILIM İÇİN
Adınız: Enes
*Uğraştığınız yazılım dilleri:Java,php
*Varsa örnek bir projeniz:MoonSk Skript addon (Henüz paylaşılmadı)
*Yaşınız: 16
Neden bize katılmak istiyorsunuz?:
*Günde kaç saat aktif olabilirsiniz?: 1 saat ile 13 saat arası
*Skype adresiniz: Minecraftplayerr

#rez

Son düzenleme:

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Çok geç oldu ama neyse. Ben oldlardan #rez.

n3pixmm

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Başarılar dilerim, fakat sorum şu;

Inc. derken Anonim Şirketi demek olur yan, ticari bir mülk sahibi şirket. Bu altı üstü bir grup yani insanlar zaman geçirmek için, hobi olarak yaptıkları işleri veya eğlenceliklerini başkalarıyla yaparak daha çok zevk alırlar, sizin şirket anlayışınızdan bunu kestirebiliyorum :) Kötülemek değil de yanlış anlamayın sadece çok ileri bir kelime ve yeri uygun değil. İlla da İngilizce bir kelime istiyorsanız Groups vs. daha uygun kaçar ama Türkçe için konuşursak Codexia Grubu bence çok daha uygun bir isim.

Bu arada kişiler alıyorsunuz, fakat bu kişilerden referans istiyorsunuz örneğin ben katılmak istiyorum neden tam olarak ne yaptığını bilmediğim bir gruba faydam dokunsun ki, ya da amacı ne olduğunu tam bilmediğim bir topluluğa. Sizin de bu noktada projelerinizden referans göstermeniz lazım, yoksa ki bence katılımcılardan referans istemeniz hiç hoş olmaz. Yani belli olmaz belki adamın hayatında en güzel nitelendirdiği yapıt, baş yapıt sadece c# da hesap makinesi uygulamasıdır. Ama size referans olarak gösterse beğenmezseniz o kişiyi kabul etmezsiniz açıkcası bana göre. Yani standart bir seçimdir bu. O nedenle fazla detaylı iş yapmadan önce hedeflerini, başarım ve kazanımlarınızı tespit etmeniz en başta gelir ardından kişi seçimi ve topluluk yönetimi yapın derim.

NoMan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Başarılar dilerim, fakat sorum şu;

Inc. derken Anonim Şirketi demek olur yan, ticari bir mülk sahibi şirket. Bu altı üstü bir grup yani insanlar zaman geçirmek için, hobi olarak yaptıkları işleri veya eğlenceliklerini başkalarıyla yaparak daha çok zevk alırlar, sizin şirket anlayışınızdan bunu kestirebiliyorum :) Kötülemek değil de yanlış anlamayın sadece çok ileri bir kelime ve yeri uygun değil. İlla da İngilizce bir kelime istiyorsanız Groups vs. daha uygun kaçar ama Türkçe için konuşursak Codexia Grubu bence çok daha uygun bir isim.

Bu arada kişiler alıyorsunuz, fakat bu kişilerden referans istiyorsunuz örneğin ben katılmak istiyorum neden tam olarak ne yaptığını bilmediğim bir gruba faydam dokunsun ki, ya da amacı ne olduğunu tam bilmediğim bir topluluğa. Sizin de bu noktada projelerinizden referans göstermeniz lazım, yoksa ki bence katılımcılardan referans istemeniz hiç hoş olmaz. Yani belli olmaz belki adamın hayatında en güzel nitelendirdiği yapıt, baş yapıt sadece c# da hesap makinesi uygulamasıdır. Ama size referans olarak gösterse beğenmezseniz o kişiyi kabul etmezsiniz açıkcası bana göre. Yani standart bir seçimdir bu. O nedenle fazla detaylı iş yapmadan önce hedeflerini, başarım ve kazanımlarınızı tespit etmeniz en başta gelir ardından kişi seçimi ve topluluk yönetimi yapın derim.
Öncelikle çok fazla ön yargılı bir şekilde konuşmuşsunuz, bunu söylemeden edemeyeceğim. Biz Inc. 'nin anlamını biliyoruz ve merak etmeyin bunun için projelerimiz de mevcut şu an için sadece gelişim aşamasındayız, ekibimizi büyütüyoruz. Sizin söylediğinize göre sadece hesap makinesi yapmış birini neden almayalım? Sonuçta bu bir 'Akademi' hevesi olması ve bir kaç ufak şeyden haberi olması bizim için yeterlidir ki biz öyle çok şaşalı referans istemiyoruz ancak görünüşe bakılırsa siz bizden bir şeyler istiyorsunuz; bu konuda haklısınız ancak hop diye proje ortaya çıkmaz emek ister zaman ister, umarım dediklerimi doğru anlarsınız. Geceniz iyi olsun.

n3pixmm

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Öncelikle çok fazla ön yargılı bir şekilde konuşmuşsunuz, bunu söylemeden edemeyeceğim. Biz Inc. 'nin anlamını biliyoruz ve merak etmeyin bunun için projelerimiz de mevcut şu an için sadece gelişim aşamasındayız, ekibimizi büyütüyoruz. Sizin söylediğinize göre sadece hesap makinesi yapmış birini neden almayalım? Sonuçta bu bir 'Akademi' hevesi olması ve bir kaç ufak şeyden haberi olması bizim için yeterlidir ki biz öyle çok şaşalı referans istemiyoruz ancak görünüşe bakılırsa siz bizden bir şeyler istiyorsunuz; bu konuda haklısınız ancak hop diye proje ortaya çıkmaz emek ister zaman ister, umarım dediklerimi doğru anlarsınız. Geceniz iyi olsun.
Peki, bu grubun en başındaki kişi bu grubu kurmaktaki amacı ne bunu öğrenebilir miyim :) ? Veya grubun tam tamına amacı ne, biliyorsunuz ilerde para girebilir işin içine hadi sen 5 kağıt sen de 5 kağıt, ertesi gün bir proje çıkar ortaya ve ticari ürün özelliğinde olabilir. Satılır veya satılmaz, buradan para ortaya çıkabilir o an bu paranın gideceği yer neresi olacak? Grubun başındaki eleman ne yapacak bu durumda? Benim düşünmeden edemediklerim de bunlar, cevabını alırsak katılma hevesi olan arkadaşlar için de güzel bir konuşma olur.

WBerat_TR

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
YAZILIM İÇİN
Adınız:Berat Özkan
*Uğraştığınız yazılım dilleri:python(3.5 ay),c(1 ay),javascript,jquery(1 ay) java(bukkit)(2 gün) şu an javaya devam ediyorum
*Varsa örnek bir projeniz:fazla projem yok yazıp yazıp silerim :D
*Yaşınız:17
Neden bize katılmak istiyorsunuz?:grubun bana bir şey katacagına inaniyorum ayrıca grup çalışmasıda kendime faydalı olabilir
*Günde kaç saat aktif olabilirsiniz?:Değişiyor 3 4 saat
*Skype adresiniz: cesurst4r

java10

kız çava bana kahve yap
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
#rez alıyım, birazdan gelip katılıcam

NoMan

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki, bu grubun en başındaki kişi bu grubu kurmaktaki amacı ne bunu öğrenebilir miyim :) ? Veya grubun tam tamına amacı ne, biliyorsunuz ilerde para girebilir işin içine hadi sen 5 kağıt sen de 5 kağıt, ertesi gün bir proje çıkar ortaya ve ticari ürün özelliğinde olabilir. Satılır veya satılmaz, buradan para ortaya çıkabilir o an bu paranın gideceği yer neresi olacak? Grubun başındaki eleman ne yapacak bu durumda? Benim düşünmeden edemediklerim de bunlar, cevabını alırsak katılma hevesi olan arkadaşlar için de güzel bir konuşma olur.
Grubumuzun bir başı yok, ekibimiz gücünü birlik olmaktan alıyor. Grubumuzun (ki o zaman böyle bir grup değildik bile) amacı başta sadece sohbet ve samimiyet ti ki o zamanlar adımız yoktu bile öylesine toplanmıştık. Sonradan bir Akademi kurup işleri büyütmeye, tabiri caizse isim duyurmaya çalışıyoruz. Dediğiniz gibi ekibe katılan arkadaşların bir projesi olursa seve seve yardım ederiz ki o onun kendi projesidir herhangi bir para konusu açılamaz. Eğer ekipçe bir proje yapılırsa projede bulunanlar gerekli payı alır, belli kısımlar ile Akademi'mizi geliştirmek ekibimizi büyütmek adına çalışmalar yapılır. He eğer siz para lazım olacak o zaman ne yapacaksınız, diye sorduysanız tabii bu kişinin kendi projesiyse elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız, ekipçe bir proje olduğunda para sıkıntısı bir sorun teşkil etmeyecek demektir.
YAZILIM İÇİN
Adınız:Berat Özkan
*Uğraştığınız yazılım dilleri:python(3.5 ay),c(1 ay),javascript,jquery(1 ay) java(bukkit)(2 gün) şu an javaya devam ediyorum
*Varsa örnek bir projeniz:fazla projem yok yazıp yazıp silerim :D
*Yaşınız:17
Neden bize katılmak istiyorsunuz?:grubun bana bir şey katacagına inaniyorum ayrıca grup çalışmasıda kendime faydalı olabilir
*Günde kaç saat aktif olabilirsiniz?:Değişiyor 3 4 saat
*Skype adresiniz: cesurst4r
Başvuruların özel mesaj olarak yapılması daha doğru olur.
#rez alıyım, birazdan gelip katılıcam
Bekleriz :)