[Yazılım-Programlama] [Grafik Tasarım]

Hangi kursa gitmeliyim ?

• Grafik Tasarım

• Java

• C Sharp -C#-

• C Plus Plus -C++-

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

KoseKoyun

> Koyunun Hası <
En iyi cevaplar
0
Öncelikle hepinize merhaba değerli forum üyeleri.
Ben 14 yaşında bir 8. sınıf öğrencisiyim.
Şuanda grafik tasarım ile ilgileniyorum.
Bu alanda kendimi geliştirmeyi hedefliyorum ancak bir yandan da yazılım-programlama dillerini öğrenmek istiyorum.
-Yazın bolca boş vaktim olacağı için böyle bir konu açma gereği duydum-
Bu yaşlarda başlarsam ileride daha verimli işlere imza atacağımı düşünüyorum.
Grafik Tasarım olarak Photoshop, Illustrator, C4D, Sony Vegas vb. programlarda kendimi geliştirmek istiyorum. Bunda zaten şu an ki durumumun bana para kazandıracak kadar iyi olduğunu biliyorum. Bunda gelişir isem daha profesyonel olarak çalışabilirim diye düşünüyorum.
Yazılım-Programlama olarak ise Java, C# vb. kodlama dillerini öğrenerek kendimi geliştirmek istiyorum. Geliştirmek dedim de, daha neredeyse ne olduğunu bile bilmiyorum. Ancak bir yerden başlamak gerekli diye düşündüğüm için böyle bir konu açıyorum. Java dediğimde çoğunuzun aklına "plugin" geliyor ancak ben kodlama dilini plugin yazmak için öğrenmek istemiyorum, bir yerde bulunsun belki işime yarar veya hatta grafik tasarım gibi bunda da bir çalışma alanı bulabileceğim için istiyorum.
Buraya kadar beni okuduğunuz için teşekkürler.
Lütfen yorumlara bu ikisinden hangisine gitmem daha iyi olur, yazar mısınız ?
Lütfen başka konuları karıştırmayın. Bu konu sadece grafik tasarım ve programlama ile ilgilidir.
Programlama der iseniz hangi tür programlama olduğunu söylerseniz sevinirim ^_^
İyi günler, iyi forumlar.
Saygılarımla :şapka:

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Önce bir C temeli alıp, ardından C++'a geçebilirsin. Zaten neredeyse aynılar. Fakat C'yi iyi kavrarsan, C++'ı rahat kavrarsın. Ancak C'nin getirmiş olduğu bazı alışkın kodlama stillerini C++'a geçince bırakacaksın, bazı noktaları uyuşmuyor. Ancak, ben C++'Dan başlarım direk diyorsan, başla. Ama unutma bir programlama dilinde 1 yıl boyunca uğraşıp ilerleme kaydetmeden hiçbir yazılım dillerine geçiş yapma. C++'ı kavrarsan, Java ve C# sana kolay gelecektir. Yani demem o ki, ya direk C++'dan, ya da önce bir C eğitimi ile başlaman, önerilir.

Kronik2143

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer kafan rahatlığa çalışıyorsa rahatlıktan kastım gevşek bir düşünme tarzın varsa pff anlatamadım kusura bakma :/ şimdi anlarsın diceğimi zaten her neyse o şeye çalışıyorsa kafan grafik ve tasarım bence ama eğer sistematik düşünce ve mantık çalıştırabilcek bir beyin yapın var ise programlama ya yönel tabi bu yazdıklarım nekadar doğru bilmiyorum bende başlangıç aşamasında birisiyim ama kendimden bildiğim bukadar ha bu arada programlama ya yönelicek isen sanırım phyton dili daha öncelikli başlangıç için.

CrafterMan24

Arduino is my life :C
En iyi cevaplar
0
@İnanılmaz'ın söyledikleri doğru. En temel C, sonra bunun üzerine basamak basamak C++ ve C#'ı çıkabilirsin. Hepsi aynı atadan zaten, syntax temel yapıları aynı. Ve yine @İnanılmaz'ın dediği gibi C'den C++'a geçerken bazı kodlama stillerini bırakıyorsun, özellikle C işletim sistemimi C++ ile yeniden yazarken bu kodlama stili değişikliği çok netti...

Bir ekleme olarak da C#'a geçtikten sonra Java'ya geçmen aşırı kolay, syntax vs. bakımından neredeyse %100 aynı. C# bilgim iyiydi, Java'yı hiç öğrenmeden rahatça kullanmaya başladım, bu yüzden C, C++ ve C# bildikten sonra bir de Java kursuna gitmen gerekmeyecek :C

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Bütün para php'de boşver çavadır cepepedir onlar da neymiş*

xUfuky

Hayat Çok Sıkıcı.
En iyi cevaplar
0
Önce bir C temeli alıp, ardından C++'a geçebilirsin. Zaten neredeyse aynılar. Fakat C'yi iyi kavrarsan, C++'ı rahat kavrarsın. Ancak C'nin getirmiş olduğu bazı alışkın kodlama stillerini C++'a geçince bırakacaksın, bazı noktaları uyuşmuyor. Ancak, ben C++'Dan başlarım direk diyorsan, başla. Ama unutma bir programlama dilinde 1 yıl boyunca uğraşıp ilerleme kaydetmeden hiçbir yazılım dillerine geçiş yapma. C++'ı kavrarsan, Java ve C# sana kolay gelecektir. Yani demem o ki, ya direk C++'dan, ya da önce bir C eğitimi ile başlaman, önerilir.
Ben ilk C# ile başlamıştım, C++ öğrenmem okadar zor olmadı

Bence mobil oyun geliştirmenliğine başla, mobil sektörün geleceği parlak.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ben ilk C# ile başlamıştım, C++ öğrenmem okadar zor olmadı

Bence mobil oyun geliştirmenliğine başla, mobil sektörün geleceği parlak.
Ben çok zorlanırsın demedim zaten, C# gibi yazılım dillerine geçerken rahat edersin demek istedim. Sen, C# yerine C++'den başlamış olsaydın daha rahat ederdin. Elbet geçerken zorlandığın bölümler olmuştur.

xUfuky

Hayat Çok Sıkıcı.
En iyi cevaplar
0
Ben çok zorlanırsın demedim zaten, C# gibi yazılım dillerine geçerken rahat edersin demek istedim. Sen, C# yerine C++'den başlamış olsaydın daha rahat ederdin. Elbet geçerken zorlandığın bölümler olmuştur.
Düz C++ ta olmadıda Cocos2d-x frameworkunda baya zorlandım

Musketeer

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
şu an 17 yaşındayım, yaklaşık 3 yıl önce bende senin gibi bir arayış içerisindeydim, kodlamayla uğraşmak sebebini bilmiyorum ama yorucu geldi, grafik ve dizayn ile ilgilenmeye başladım, hatta bu işten para kazandığım bile oldu, grafik dizayna ver kendini bence, tabii hayat senin, karar senin, kolay gele.