[YENİ - GÜNCELLENDİ] AloneFellow: SURVIVAL | YENİ KILIÇLAR | 1.11.2 Çoklu Dünyalı Survival Sunucusu

AloneFellow

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bir şeyi sormayı unuttum, ipeksi ile spawner kırma saçmalığı yok değil mi?
Zaten maden kolay, (iks)Ray yoksa çok çok daha kolay. Bir de ezik sunucularda çoluk çocuk için ipeksiyle spawner kırdırtıyorlar. Sonra herkesde full enchler var...

Böyle sunucularda oynayan oyuncularda zaten bütün blokları marketten alıyor, para desen farmlardan otomatik kasıyor. Bunlara alışmış oyuncu odun kırmak, hayvancılık ve diğer bloklar için harcanan emeği amelelik olarak görüyor. Eh geriye bir şey kalmadı ki! O zaman oynama minecraft. Şu oyunun pvp sinden zevk alanın maksimum yaşı belli, zaten bu tip sunucu kuranlar da ufaklıkları sömürmek için kuruyor. Yinede utanmadan sunucularına survival diyebiliyorlar.
Tabi pluginler geliştikçe yanlış ellerde çok kötü kullanılır hale geldiler, oyunun kendi dengelerini bozuldu, oyun içeriği fakirleştirildi.

Markette sadece maden satılıyorsa sorun yok.
Ve otomatik farmı yapılabilen (kaktüs, şekerkamışı, karpuz, kabak) sell yapılmaması yada diğerlerinin yanında çok büyük farkla ucuzlatılması gerekir. Yada bunların hiçbirini satmayıp ham farm öğeleri yerine, pasta, ekmek, turta gibi işlenmiş ürünleri sell edebilirler.
Hemde oyuncunun yapması gereken daha fazla iş = daha fazla zaman = daha çok online demek. Aksi halde yapacak uğraş bulamayıp başka sunucu arama peşine düşebilirler. (zaten sadece ismi survival sunucularda bu olay çok hızlı oluyor)
Yine teker teker söyliyeceğim şimdi :D

İlk olarak, çeşitli farmlar(örneğin iskelet farmı, buğday farmı, karpuz farmı vs.) sadece para kazanmaya yönelik yapılmalıdır. Para oyun içinde sizin dediğiniz gibi ekstra blok almaya yaramaz. Para ile hazır ürünleri(ekmek, pasta vs.) ve hazır kazılmış madenleri yüksek bir fiyata alabilirsiniz. Pazarda istediğiniz her şey bulunmaz. Ayrıca para o kadar da işe yaramaz sunucumuzda, önemli olan şey hayatta kalma beceriniz ve takımınız.
Anladığım kadarıyla siz survival'a çok önem gösteriyorsunuz. Doğru, ancak sunucuda sadece bundan endişe etmemelisiniz, ekonimi de sunucunun bir parçası ve ne kadar önemsiz gibi gözükse de geri kalmamanız gereken bir konu.

Ench sistemine gelecek olursak, büyü masası kullanılmıyor ve yapımı kaldırıldı. (Aynı şekilde ÖRS de). Bunun yerine birim olarak Değerli Taş kullanan bir enchant sistemi kullanıyoruz. Yani enchant basmak çok zor olacak sunucumuzda. Diğer bir konu olan ipeksi spawner hakkında hâla düşünüyoruz. Sunucuda (İKS)-RAY engeli olacağı için spawner bulmak çok zor olacak. Bu özellik hakkında hâla düşünüyoruz dediğim gibi, yorumun için teşekkür ederim.

▬▬▬▬▬▬▬▬ ๑۩۞۩๑ DUYURU ๑۩۞۩๑ ▬▬▬▬▬▬▬▬
Sunucumuza uzun süreden beri eklenmesi planlanan
Ruby, Zümrüt gibi madenler ile yapılan eşyalar
eklenmiş bulunmakta.

Sahmerannnn

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Yine teker teker söyliyeceğim şimdi :D

İlk olarak, çeşitli farmlar(örneğin iskelet farmı, buğday farmı, karpuz farmı vs.) sadece para kazanmaya yönelik yapılmalıdır. Para oyun içinde sizin dediğiniz gibi ekstra blok almaya yaramaz. Para ile hazır ürünleri(ekmek, pasta vs.) ve hazır kazılmış madenleri yüksek bir fiyata alabilirsiniz. Pazarda istediğiniz her şey bulunmaz. Ayrıca para o kadar da işe yaramaz sunucumuzda, önemli olan şey hayatta kalma beceriniz ve takımınız.
Anladığım kadarıyla siz survival'a çok önem gösteriyorsunuz. Doğru, ancak sunucuda sadece bundan endişe etmemelisiniz, ekonimi de sunucunun bir parçası ve ne kadar önemsiz gibi gözükse de geri kalmamanız gereken bir konu.

Ench sistemine gelecek olursak, büyü masası kullanılmıyor ve yapımı kaldırıldı. (Aynı şekilde ÖRS de). Bunun yerine birim olarak Değerli Taş kullanan bir enchant sistemi kullanıyoruz. Yani enchant basmak çok zor olacak sunucumuzda. Diğer bir konu olan ipeksi spawner hakkında hâla düşünüyoruz. Sunucuda (İKS)-RAY engeli olacağı için spawner bulmak çok zor olacak. Bu özellik hakkında hâla düşünüyoruz dediğim gibi, yorumun için teşekkür ederim.

Sunucumuza uzun süreden beri eklenmesi planlanan
Ruby, Zümrüt gibi madenler ile yapılan eşyalar
eklenmiş bulunmakta.

AHHHH Be eski günler...... özel mesaja baksana ben forumu fazla bilmiyorum yorum atıcam diye kayıt oldum :D dürtüp duracam seni saldhkmsej

Salvator

play.tartaruscraft.net Minecraft MMORPG
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok Başarılı Olmuş Gayet İyi Bir Sunucu.

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Kaliteli bir sunucu, 1 yıl sonra sizi aktif görürsem iyi bir rekabet ortamı olacak gibi hissediyorum.
Hile korumanız vardır diye düşünüyorum, x/ray koruması var demişsiniz aura korumaları vb. var mı koruması?
Varsa koruması hangi eklentiyi kullanıyorsunuz, hile korumasına çok önem veriyorum :)

Haritalarınız güzel, başarılar dilerim.

AloneFellow

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kaliteli bir sunucu, 1 yıl sonra sizi aktif görürsem iyi bir rekabet ortamı olacak gibi hissediyorum.
Hile korumanız vardır diye düşünüyorum, x/ray koruması var demişsiniz aura korumaları vb. var mı koruması?
Varsa koruması hangi eklentiyi kullanıyorsunuz, hile korumasına çok önem veriyorum :)

Haritalarınız güzel, başarılar dilerim.
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. X/Ray koruması mevcut evet. Bunun dışında spigot hesabımda birkaç paralı eklenti bulunuyor örneğin AAC, AntiAura gibi. Biraz ayarlama ve testten sonra en iyi Anti Hile eklentisini kullanacağız.

Walden

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. X/Ray koruması mevcut evet. Bunun dışında spigot hesabımda birkaç paralı eklenti bulunuyor örneğin AAC, AntiAura gibi. Biraz ayarlama ve testten sonra en iyi Anti Hile eklentisini kullanacağız.
Düzenlemesini bilirsiniz AntiAura gerçekten iyi korur, AAC'de config iyi ayarlarsanız iyi korur.
AntiAura ayarlaması zordur, her babayiğidin işi değildir.
Sabır ve bolca zaman gerekli, kolay gelsin şimdiden fotoğrafta da her şeyi çizgilerle belirtmenize gerek yoktu satın aldığınızı anlayabiliyorum.

AloneFellow

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sonunda farklı bir survival sunucusu kaliteli bir sunucuya benziyor beğendim :ci:
Sunucumuzun açılışında sizi de bekliyoruz (:

Sunucumuza eklenmiş olan yeni zırhlardan birkaç görüntü,
konuya eklendi.

RedFail

Elmas Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sunucu hakkında daha fazla bilgi almak, ve güncel bilgi için Discord Adresimizi ziyaret edin.

myy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
sw yi sabırsızlıkla bekliyorum çok güzel le benziyor dinazorları duyunca zaten inş en yakın zamanda açarsınız