Yardım yeni mause aldım ama jitter click yapınca en fazla 6 cps oluyor oysa hızlı tıklıyorum diğer mausede 15 cps falan rahat olabiliyor

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Kendi sorunu cevaplamışsın. Mouse sıkıntılıdır (tabii başlıkta belirttiğin gibi eski mouse'da böyle bir sıkıntı yoktu ise). Eski mouse'a ne oldu? Eğer sadece daha iyi olduğunu düşünüp aldıysan iade edebilir ve eskisini kullanmaya devam edebilir veya yeni bir tane alabilir veyahut değişim isteyebilirsin. (sırf bu nedenle iade/değişim kabul ederler mi bilemem tabii, orası ayrı).

Ek olarak CPS kontrol etmek için kullandığın yazılımlarda da sorun olabilir, bilinen/popüler yazılımları kullan. MC'nin kendi içinde kontrol eden bir yazılım (optifine, labymod, bcl, diğer modlar/clientler vb.) mümkünse Windows programlarından daha iyi olacaktır. Bunun dışında online cps testlerinden de kontrol edebilirsin. En kötü mouse ile bile 8 CPS yapabilmen gerek diye biliyorum.

Son olarak günümüzde 1.9+ sunucularda en azından CPS'in bu kadar önemli olmadığını söylemeliyim. 1.8 sunucularda dahi knockback kontrolü olta kullanımı vesaire daha önemli (eşit zırh vs. olduğunu var sayar isek). Geçici bir çözüm olarak Kontroller'den atak tuşunu klavyeden bir tuşa atamayı deneyebilirsin, kaç cps verir bilemiyorum tabii.