Yepyeni bir minecraft çağı başlıyor.. Fikirleriniz Çok Önemli

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Herkeze iyi forumlar arkadaşlar.

2 yılı aşkın süredir minecraft oyuncusuyum arkadaşlar ve bir Java, xcode tasarımcısıyım. geçen sene server yapma düşüncem vardı ve yazmaya başlamıştım. üniversite sınavım olduğu için ara vermiştim

eski serverim hayla durmakta ama bu süre zarfında fikirlerim çok değişti*, en baştan sizlerle tasarlamaya başlayacagım :)
*sınavım icin tarih dersine girdigimden kaynaklanıyor bu

Yepyeni minecraft hakkında düşündügüm bağzı özellikler:
  • serverimda lapis keserek para kazanma diye bir muhabbet olmayacak daha cok gercekci bi tat bırakmayı düşünüyorum
  • RPG tarzında sürdürmeyi düşünüyorum oyunun en basından ayakların üstünde durmayı öğretene kadar devam edecek görevler olacak, sırasıyla görevleri bitireceksin bir yenisi gelecek
  • seviye sistemim de olacaktır. (sadece karaktere degil moblarada- görevlerede- oyunda bağzı özelliklerede)
  • bagzı özellikler derken ; takım oluşturabileceksin (klan) takım oluşturup boş gezmeyeceksin tabi, çok büyük bir haritamız olacak orada kaleler - köyler - şehirlerde olacak
  • kale feth edebiliceksin . tabi görevleri izleyip belirli bi seviyeye gelip takım oluşturman lazım. kaleyi savunan bir takım daha olacak onu unutmayalım. fakat elini kolunu sallaya sallaya feth edemiceksin. kale sahibine savaş açman gerekecek ve bi süre olacak. server sana bir saat vericek o saatler arasında kale kapılarını TNT sayesinde patlatabiliceksin bu kadarıyla kalmıyor kaleyi savunan takım kalede seni bekliyor olacak*. ve isterse kalesine savunmak icin asker(npc) de alabilicek. ama gidip kaleye 100 npc koyamıcak. kalede duran KALE BAŞKANI olacak. onunla konuşup 100 tahta + 200 mermer vs. gibi itemler isteyim kale icine odalar veya kale surları icerisine evler dikecek ve diktigin ev kadar npc alabiliceksin.
    *savunan takımım oyuncuları online olmazsa onların adını taşıyan npc ler olacak- ama taktik geliştiremicekler kapıdan iceri girene saldıracak sekilde durucaklar
  • Kaleyi feth ettiniz. 2 saat boyunca size size savaş açabilen olmıcak. o 2 saat boyunca kaleye verdiginiz hasarları düzelticeksiniz. tabi bunun icin tekrardan KALE BAŞKANINA gitmeniz gerekecek. başkan sizden itemler istiyecek onları verirseniz ancak tamir olacak.
  • Kaleniz varsa kalenin etrafına köy kurabiliceksiniz. o köy sizin gecim kaynagınıza dönüşecektir. tabi köy kurmanında bir bedeli olacak. halkınız olacak. halkınızı yöneticeksiniz. halk sizin için tarım-hayvancılık yapacaktır
  • tarım-hayvancılıktan bahsedeyim biraz. tarım-hayvancılık demek ticaret demek. ticaret demek para demek, o parayla kalenizi güçlendirip, yeni itemler alıp, beceri ögrenmekte kullanabiliceksiniz.
  • evet- oyunda 7-8 damage li itemler olmıcak arkadaşlar. oyuna 100 can puanıyla başlıcaksınız ve can puanı kalplerle degilde yukarıda bar da göreceksiniz.
  • itemler tamamıyla kendi yapımım olacak. mesela Hasar görmüş kılıç da olacak. Buzla Dövülmüş Efsane Demir Kılıç da olacak. Markete gidip satın da alabilceksiniz. ama amatör kılıcları satın alıcaksınız. kılıcı güçlendirmek size kalıyor. Kılıcla sınırlı kalmıyorum. Ok - Asa - Bıcak da olacak yani 4 farklı sınıf yapacagım
  • Büyücü takım arkadaşlarına can basabilirken. Savaşcı Yere devasa bi yarık açabilicek. Tabi bunlar can bastı diyerek geçmeyecek. oyundan alabilicegimiz maksimum efeklerle* gelişecekler
    *büyücü can bastıgında bulundugu yerde bi havayı fişek patlar. ve yetenegini geliştirdigiyle dogru orantılı can basar. can bastıkları takım arkadaşlarının kafasında bir kalp belirir.
  • Oyunda servera katkı amacıyla SATIN alınabilen para cinsi de olucak. ama buna isterseniz arenada yaptıgınız savaşlar veya oyundaki kücük oyunlar (hungergame tarzı) oyunları birincilikle bitirerek de sahip olacaksınız
Arkadaşlar şimdilik tamamlamış ve yarılamış oldugum sistemleri sizlere yazdım. hiçbirisi hayalde degildir.

oyunumda Script + Skritp kullanıyor olacagım. Kodlama tamamen bana ayit olacak ama yardım aldıgım kişiler illaki oldu, ve olmaya devam edecektir..

sizden yorumlarınızı bekliyorum ve Yepyeni bir minecraft çağında görmek istediginiz yeni özellikleri de görmekten mutlu olurum :)

Suanlık tek eksigim zaman ve Cok hoş Builderler .. Builder başvurusu için: Adınız , Yaşınız , Neden Bu Serverda Builder olmak istediginizi anlatarak [email protected] a mail atabilirsiniz

**
Bana yardımcı olan her arkadaşı Oyunumun hata ayıklama, ve deneme sürümüne almayı düşünüyorum

Son düzenleme:

TheBlueDeath

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Abi sen minecraft'a server açma direk oyun yap daha iyi :D

Mello01

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Biraz da oyuncu kitlesiyle alakalı bu durum. Oyuncu kitlesi 10 yaşındakilerden oluşunca bu server tipinin tutması bana zor geliyor. Fakat denemeye değer bir sever tipi. Şimdiden başarılar

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu server açılırsa Zindev'in serveriyle kapışır.Ben bunda oynarım açılırsa.(RPG serverleri sevmiyorum ama...)
üniversteye yerleşene kadar bi işim yok :D evde boş duracagıma açarım bu serveri :D kimseyi kapatma düşüncem yok o serverin başka artısı vardır benim başka artım olur :) bakarsız kardeş server oluruz birleşiriz- tabi dedigin serveri bilmiyorum suan bilgisayarımı actım hiçbir servera bakmadan bu konuyu oluşturdum. akşam kodlamaya sıfırdan başlıyacagım[DOUBLEPOST=1435063093,1435062953][/DOUBLEPOST]
Biraz da oyuncu kitlesiyle alakalı bu durum. Oyuncu kitlesi 10 yaşındakilerden oluşunca bu server tipinin tutması bana zor geliyor. Fakat denemeye değer bir sever tipi. Şimdiden başarılar
daha cok klanları tutacak gibi geliyor. ama 10 yaş kitlesi için elimden geleni yapıcam :) görevlen oyunu baglayan temel etken olacak görevler sayesinde oyundan kopyamı engellemeye calışacagım, zaten belirli bi kitle cekersem oyunu sayısı artarsa oyun daha eylenceli hale gelir diye düşünüyorum

yoloman

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Araya da bi gungame minigamesi sıkıştırsan olmaz mı ;(

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Araya da bi gungame minigamesi sıkıştırsan olmaz mı ;(
onlar olacak :D o oyunlarda yaptıgın başarı gercek dünyada sana özel para olarak gelicek :) özel parayla özel eşyalar veya eşya güçlendirmesi yapabiliceksin :)

yoloman

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
onlar olacak :D o oyunlarda yaptıgın başarı gercek dünyada sana özel para olarak gelicek :) özel parayla özel eşyalar veya eşya güçlendirmesi yapabiliceksin :)
Zamanında Türkiyede tek gungame minigamesine sahip olan Sonoyuncu da gungame sıralamasında puan olarak ikinci , oynayış olarak birinciydim.
1 yıllık gungame tecrübem var , sanırım sunucuyu sömürebilirim :3[DOUBLEPOST=1435064579,1435064052][/DOUBLEPOST]@virtuaL
Şu an bunun için fazla erken olabilir ama , RPG için kurgu yazabilirim.

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Zamanında Türkiyede tek gungame minigamesine sahip olan Sonoyuncu da gungame sıralamasında puan olarak ikinci , oynayış olarak birinciydim.
1 yıllık gungame tecrübem var , sanırım sunucuyu sömürebilirim :3[DOUBLEPOST=1435064579,1435064052][/DOUBLEPOST]@virtuaL
Şu an bunun için fazla erken olabilir ama , RPG için kurgu yazabilirim.
hiç erken degil kardeşim :D iletişime gecebilicegimiz bi yer varmı skype gibi falan

Darkless05

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
bu dediklerini eğer DinnerBone'un twitlerindeki yenilikler gelicekse 1.9da yaparsan çok daha efsane olur ama fikrin şuanda bile müthiş. Çok fazla olmasada java bilgim var zaman yetmez veya daha çabuk bitmesini isterseniz banada kıydan kenardan basit işler yaptırabilirsiniz. Karşılığı ise bi teşekkkür yeterli olur heralde :)

virtuaL

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bu dediklerini eğer DinnerBone'un twitlerindeki yenilikler gelicekse 1.9da yaparsan çok daha efsane olur ama fikrin şuanda bile müthiş. Çok fazla olmasada java bilgim var zaman yetmez veya daha çabuk bitmesini isterseniz banada kıydan kenardan basit işler yaptırabilirsiniz. Karşılığı ise bi teşekkkür yeterli olur heralde :)
cok mutlu olurum kardeşim :D skype kullanıyormusunuz

Darkless05

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
cok mutlu olurum kardeşim :D skype kullanıyormusunuz
evet kullanıyorum özelden birazdan atıcam. Fakat internetim kapalı olduğu için bir süre skype'a giriş yapamıycam yakında açılır.
Kod olayına gelirsek benden çok çok büyük şeyler bekleme ama çok ufak çaplıda çalışmıyorum orta seviye java bilgim var kodlarken öğrenerek gelişiyorum :)