YURDUMU ÖZLEDİM

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Evet evet yine ben meşgul ediyorum girişi ama na yapayım yüzlerce incelemelik kitabım var ve bu bölüm bomboş :(

Evet sıradaki kitabımız yine Gülten Dayıoğlunun bir kitabı (Kendisinden öğrendiğim kadarıyla bu kitabı yazabilmek için gerçekten Uçağın pilot kabinini gezmiş yani bir söyleşisinde öyle yazıyordu) Kitap Almanyaya göçen bir ailenin Almanca öğrenemeyip de Oğullarını almaya (Almanca öğrenip çevirsin diye) gelmesiyle başlıyor (ICH liebe Deutchland mein frieund.) e tabi Almanyanın Irkçı olduğu ve giden insanların TR'nin de alt sınıfı olduğunu varsayarsak Almanlar "HEIL" diye bağırarak kahramanımız Atıl'ı dışlıyorlar (Ama yalan yok o kişilik benim de ülkeme gelse ve ben hala faşizm döneminin etkisini hissediyor olsam ben de dışlardım çünkü Atıl gerçekten Cahil bir köylü tiplemesi) çocukcağız bazı pisikolojik tramvalar falan yaşıyor dönüyorlar Türkiye'ye

benim elimdeki kitap 25. Basım ne kadar güzel olduğunu siz düşünün!

Son düzenleme:

Bolonezella

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Kitap ilgimi çekti biraz daha söz eder misin sorun olmazsa ?

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Kitap ilgimi çekti biraz daha söz eder misin sorun olmazsa ?
Tabii ki;

Almanya'da Eve (Havva) adındaki bir kız ile arkadaş oluyor ama bu arkadaşın abidi arkadaş grubuyla Atıl'ı dövüyor. Çocuk iyice içine kapanıyor. Hatta Türkçeyi okumayı unutuyor.

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi