Yurt mu Eve cıkmak mı :D

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaslar bugun chatte konusurken aklima bu soru geldi bende size soruyim dedim
Yurt mu
Yoksa arkadaslarinizi toplayip ayri eve cikmak mi :D

Edit: bikac arkadasimi da alip 2. senede ev tutucaz :D

ByAlpha

Güzel şeyler büyük acılarla gelir aldanma.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
4
Ayrı eve çıkmak neden diye soracak olursanız serbestim, istediğimi istediğim yere atarım :D

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
en güzeli aparttır eve çıkmak isterseniz 3 kişi olup çıkmalısınız ben ilk sene aparta çıkmıştım çok daha iyi, yurtta kalan arkadaşlarda gelip bende kaldığı oluyodu

Son düzenleme:

Mausdeini

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer Bir şeyler yazıp çiziyorsan ve maddi açıdan sıkıntı olmayacaksa ufak bi eve tek başına çıkmanı öneririm. Kendi düzenini istediğin gibi kurarsın ve rahatsız edecek kimse olmayacağından üretken olursun. Ayrıca eve çıkarsan yemek ve temizlikle uğraşacağını unutma. Yemek hazırlamaya üşendiğinden 5 kilo vermiş arkadaşım var.

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Yurt iyidir iyi.Bulaşık yok,çamaşır yok,eşya derdi yok,fatura derdi yok,sıcak su derdi yok.
Askerde daha rahat edersin hem.

ShortPallMall

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Yurt iyidir iyi.Bulaşık yok,çamaşır yok,eşya derdi yok,fatura derdi yok,sıcak su derdi yok.
Askerde daha rahat edersin hem.
çok güzel konuştunda üniversite ortamı hani sevgilini yurda çağırcak değilsin :)

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
ama öğrenci adama 100 lira koyar bence ayda 3 kere tutsan kira çıktı bile :)
300 liraya kira buldun diyelim, faturaları, yakacağını(kış geliyo hani),yiyeceğini düşün.
Kyk yutlarınında kalitesi artmış duyduğuma göre.Açık büfe tarzında felanmış kahvaltı yemekler.Odalar 3 kişilikmiş.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
İlk dönem yurtta kal. 2. dönem eve çık. Çevreyi öğrenmiş olursun, hem de eve çıkacağın arkadaşlarını iyi seçersin o zamana kadar.

ShortPallMall

En iyi cevaplar
2
Ruh hali
300 liraya kira buldun diyelim, faturaları, yakacağını(kış geliyo hani),yiyeceğini düşün.
Kyk yutlarınında kalitesi artmış duyduğuma göre.Açık büfe tarzında felanmış kahvaltı yemekler.Odalar 3 kişilikmiş.
aynen oda doğru ama ne biliyim ben rahat yaşamayı seven bi insanım tanımadığım insanlar ile kalmayı sevmem kalmam bile, yemek konusunda çok iyi sadece.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Evet öyle kaliteli ki full organik yiyecekler. Hatta bazen pilavın içinde hareket eden tam organik canlılar görüyorduk. Şikayet ediyorduk gidin yenisini versinler diyorlardı. Üsteleyince de tamam ben konuşurum diyordu yurt müdürü ama yine durum değişmiyordu. Bir keresinde de küflü patlıcan yemeği koymuşlardı tabağıma. Dedim ben bunu istemiyorum kadının verdiği cevap şu: "Senin de kısmetine o varmış n'apalım"
O gün gıda mühendisi kontrole gelmişti yemekleri. Ben de gıda mühendisine gittim ve iade kabul ettirdi nihayetinde.

KYK'ya gittiğimde 66 kiloydum, eve döndüğümde 52 kilo.

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Evet öyle kaliteli ki full organik yiyecekler. Hatta bazen pilavın içinde hareket eden tam organik canlılar görüyorduk. Şikayet ediyorduk gidin yenisini versinler diyorlardı. Üsteleyince de tamam ben konuşurum diyordu yurt müdürü ama yine durum değişmiyordu. Bir keresinde de küflü patlıcan yemeği koymuşlardı tabağıma. Dedim ben bunu istemiyorum kadının verdiği cevap şu: "Senin de kısmetine o varmış n'apalım"
O gün gıda mühendisi kontrole gelmişti yemekleri. Ben de gıda mühendisine gittim ve iade kabul ettirdi nihayetinde.

KYK'ya gittiğimde 66 kiloydum, eve döndüğümde 52 kilo.
"Kyk yurtları kaliteli" ve "Kyk yurtlarının kalitesi artmış".
İkisine bakıp biraz düşün.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
"Kyk yurtları kaliteli" ve "Kyk yurtlarının kalitesi artmış".
İkisine bakıp biraz düşün.
Bunlar zaten vardı (Yemek yardımı vb). Yeni gelen bir özellik değil. Zaten verdiğin paranın içinden kesiyorlar bunu. Mesela yurttan çıkışını yapmak istesen yemek hakkını kullandıysan o parayı depozitondan keserler.

Gıda mühendisleri de her yurda gelmiyor, geldikleri yurtlara da 6 ayda 1 gelip kontrol edip gidiyorlar sadece 1 öğünü.

"lokanta ve kantinin yanı sıra fotokopi-kırtasiye, kuaför, berber çamaşırhane" bu kısım ise komple yalan. Lokanta? Kırtasiye? Fotokopi? Kuaför ve berber? Yurtta kuaför gören var mı şuana kadar çıksın desin gördüm diye.

"Yemekler açık büfe ve piyasa fiyatlarının %35 altında"
Yemekler piyasa fiyatının altında yazıyor ama basit bir suyu bile 1 tl'ye satıyorlar. Ekmeğin tanesi 2 liraya denk geliyordu.

Devletin sitesine bakarsan her şey mükemmel olarak anlatılır. İçine gidip yaşamadığın sürece bilemezsin. Gittiğim 2 yurt da yaşanılabilir standartlara sahip değildi ki son gittiğim yurt yarı-özel'di.

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Bunlar zaten vardı (Yemek yardımı vb). Yeni gelen bir özellik değil. Zaten verdiğin paranın içinden kesiyorlar bunu. Mesela yurttan çıkışını yapmak istesen yemek hakkını kullandıysan o parayı depozitondan keserler.

Gıda mühendisleri de her yurda gelmiyor, geldikleri yurtlara da 6 ayda 1 gelip kontrol edip gidiyorlar sadece 1 öğünü.

"lokanta ve kantinin yanı sıra fotokopi-kırtasiye, kuaför, berber çamaşırhane" bu kısım ise komple yalan. Lokanta? Kırtasiye? Fotokopi? Kuaför ve berber? Yurtta kuaför gören var mı şuana kadar çıksın desin gördüm diye.

"Yemekler açık büfe ve piyasa fiyatlarının %35 altında"
Yemekler piyasa fiyatının altında yazıyor ama basit bir suyu bile 1 tl'ye satıyorlar. Ekmeğin tanesi 2 liraya denk geliyordu.

Devletin sitesine bakarsan her şey mükemmel olarak anlatılır. İçine gidip yaşamadığın sürece bilemezsin. Gittiğim 2 yurt da yaşanılabilir standartlara sahip değildi ki son gittiğim yurt yarı-özel'di.
Dostum sen nerenin yurdunda kaldın bilmiyorum ama benim tanıdığım elemanın orda su(1lt) 80 kuruş tam ekmek de 90 krş'a denk geliyor.
O berber olayları felan zaten öyle her yerde yok.Nevşehirdeki Kyk'da var sanırım.
50 kuruş yada ne biliyim 1 tl fazla verip gayet iyi bi kahvaltı yapabiliyomuşsun hani.

Şimdi bide şöyle bi durum var.Yeni nesil yurtlar ile eski nesil yurtlar var.
Gittiğin ildeki yurt eski nesilse bende pek önermiyorum.Odalar 10 kişilik vs bi ton dezavantajı var.
Ama yeni nesil(Son 5-7 sene içinde inşa edilmiş) yurtlara laf edilmez gayet güzel standartları var.