Yurt mu Eve cıkmak mı :D

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Dostum sen nerenin yurdunda kaldın bilmiyorum ama benim tanıdığım elemanın orda su(1lt) 80 kuruş tam ekmek de 90 krş'a denk geliyor.
O berber olayları felan zaten öyle her yerde yok.Nevşehirdeki Kyk'da var sanırım.
50 kuruş yada ne biliyim 1 tl fazla verip gayet iyi bi kahvaltı yapabiliyomuşsun hani.

Şimdi bide şöyle bi durum var.Yeni nesil yurtlar ile eski nesil yurtlar var.
Gittiğin ildeki yurt eski nesilse bende pek önermiyorum.Odalar 10 kişilik vs bi ton dezavantajı var.
Ama yeni nesil(Son 5-7 sene içinde inşa edilmiş) yurtlara laf edilmez gayet güzel standartları var.
İlk olarak kantin fiyatlarını devletin, kyknın belirlemediğini bil. Kantin ihalesini kim kazandıysa, kantini kim işletiyorsa o belirliyor fiyatları. Peçeteye bile para istiyorlar Antalyada.

KYK yurtlarında kahvaltı yapmaktansa Jardin gibi bir bara gidip 10 liraya(öğrencilere) açık büfe saat 9'dan 2'ye kadar tıka basa yiyebilirsin. Eskişehirli olan varsa bu sözümü doğrulayacaktır zaten.

Gittiğim yurtlar eski nesil de değil. Karamandaki yurt 2008de yapılmıştı ve 2013'te kalıyordum. Antalyadaki de özeldi, sonra kyk'ya geçtiler yarı özel oldu. Önceden yurt iyiyken kyk gelince kötü oldu her şey. 50 lira fazla verip insan muamelesi görmeyi tercih ederim.

İkincisi KYK Standartlarında bir oda en fazla 5 kişilik olabilir diye biliyorum zaten 10 değil. Antalya ve Karaman yurtlarında kaldım. Eskişehirde kalan arkadaşlarımdan da bildiğim kadarıyla pek farklı değilmiş.

Son düzenleme:

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
İlk olarak kantin fiyatlarını devletin, kyknın belirlemediğini bil. Kantin ihalesini kim kazandıysa, kantini kim işletiyorsa o belirliyor fiyatları. Peçeteye bile para istiyorlar Antalyada.

KYK yurtlarında kahvaltı yapmaktansa Jarden gibi bir bara gidip 10 liraya(öğrencilere) açık büfe saat 9'dan 2'ye kadar tıka basa yiyebilirsin. Eskişehirli olan varsa bu sözümü doğrulayacaktır zaten.

Gittiğim yurtlar eski nesil de değil. Karamandaki yurt 2008de yapılmıştı ve 2013'te kalıyordum. Antalyadaki de özeldi, sonra kyk'ya geçtiler yarı özel oldu. Önceden yurt iyiyken kyk gelince kötü oldu her şey. 50 lira fazla verip insan muamelesi görmeyi tercih ederim.

İkincisi KYK Standartlarında bir oda en fazla 5 kişilik olabilir diye biliyorum zaten 10 değil. Antalya ve Karaman yurtlarında kaldım. Eskişehirde kalan arkadaşlarımdan da bildiğim kadarıyla pek farklı değilmiş.

Günde 10 lira,bir ayda 300 lira.Gitti bizim burs,kredi.

Şimdi yurtta felan kalmıyorum,zamanında kaldığımda da çok iyi standartları yoktu.
Bizim mühendis çocuğun kardeşi kalıyor Yalova Termal KYK erkek yurdunda.
Kız yurdu eski nesilmiş,10 kişi kalıyolarmış bir odada(Koğuş tarzı).
Hani çocuğun ağzından duyduğuma göre gayet memnun yurttan eve falan çıkmayı da planlamıyor.
Senle ben dinozor çağından olduğumuz için 2008 yapımı yurt eski nesil oluyor.

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Günde 10 lira,bir ayda 300 lira.Gitti bizim burs,kredi.

Şimdi yurtta felan kalmıyorum,zamanında kaldığımda da çok iyi standartları yoktu.
Bizim mühendis çocuğun kardeşi kalıyor Yalova Termal KYK erkek yurdunda.
Kız yurdu eski nesilmiş,10 kişi kalıyolarmış bir odada(Koğuş tarzı).
Hani çocuğun ağzından duyduğuma göre gayet memnun yurttan eve falan çıkmayı da planlamıyor.
Senle ben dinozor çağından olduğumuz için 2008 yapımı yurt eski nesil oluyor.

Basite indirgiyorsun. Sen kykda 2 liralık kahvaltı yardım parasıyla ne alabilirsin? Antalya için konuşayım. Patates kızartması 1.5 tl Çay 50 kr. bitti paran. Doğru dürüst bir kahvaltı için üstüne en az bi 6 lira ekliyor olman lazım. Etti 8 lira. Üstüne 2 lira ekleyip kaliteli bir kahvaltı yapabilirsin. En azından böceklerin istila ettiği gıdaları yemek zorunda kalmazsın.

Daha önceden de söylediğim gibi. 200 lira verip sürüneceğime, 50 lira fazla verip insan gibi yaşarım.

2008 yapımı yurt eski nesil mi oluyor? Her yıl yeni yurt mu inşa edecekler tövbe estafurullah :(

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Basite indirgiyorsun. Sen kykda 2 liralık kahvaltı yardım parasıyla ne alabilirsin? Antalya için konuşayım. Patates kızartması 1.5 tl Çay 50 kr. bitti paran. Doğru dürüst bir kahvaltı için üstüne en az bi 6 lira ekliyor olman lazım. Etti 8 lira. Üstüne 2 lira ekleyip kaliteli bir kahvaltı yapabilirsin. En azından böceklerin istila ettiği gıdaları yemek zorunda kalmazsın.

Daha önceden de söylediğim gibi. 200 lira verip sürüneceğime, 50 lira fazla verip insan gibi yaşarım.

2008 yapımı yurt eski nesil mi oluyor? Her yıl yeni yurt mu inşa edecekler tövbe estafurullah :(
Şimdi olayı kavrayamayan sensin.Kahvaltı için zaten 3.5 lira elinde var(yurt kahvaltı limiti).2 lira da üstüne koydun etti 5.5 lira.

2008 yapımı yurt eski olmuyor ama 2008 yapımı yurt ile 2014 yapımı yurdu kıyaslamak da saçma değil mi ?

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi olayı kavrayamayan sensin.Kahvaltı için zaten 3.5 lira elinde var(yurt kahvaltı limiti).2 lira da üstüne koydun etti 5.5 lira.

2008 yapımı yurt eski olmuyor ama 2008 yapımı yurt ile 2014 yapımı yurdu kıyaslamak da saçma değil mi ?
Bak hala anlamıyorsun. Senin o yardım parası diye aldığın parayı sen ödüyorsun zaten kykya ilk başta. Sana bedava yardım yapmıyorlar. Verdiğin parayı yardım adı altında sana geri veriyorlar. Anladın mı? Anlamadıysan da başka yorum yazmayacağım sıkıldım cidden.

CoffeeBeat

Zindev
En iyi cevaplar
0
Bak hala anlamıyorsun. Senin o yardım parası diye aldığın parayı sen ödüyorsun zaten kykya ilk başta. Sana bedava yardım yapmıyorlar. Verdiğin parayı yardım adı altında sana geri veriyorlar. Anladın mı? Anlamadıysan da başka yorum yazmayacağım sıkıldım cidden.
Kayıt olurken o ayın yurt ücreti dahil 300 lira kadar bi para veriyosun.
Ondan sonra da aylık ücretin şu şekilde;
Yemek hariç ücret 150 kağıt.
Yemek dahil ücret 240 kağıt(Aylık bunu veriyon yani).

Senin günlük kahvaltı parana(!) kalacak yer,sıcak su,yemek,temizlik,çamaşır,ısınma ve sosyal aktiviteler(almanca kursu vb.) çıkıyo.
İşin komik yanı üstüne 6 paket de sigara alabiliyosun.

Hani kahvaltı için aylık 300 lira verebilen bi adamın zaten devlet yurdunda işi ne ?
Bende bunaldım yatıcam zaten.

Evet arkadaşlar, tartışmayı ve iki farklı yorumu gördünüz.Gerisi sizin buradan çıkaracağınız fikre kalmış.

forumoyun

Yeni Üye
En iyi cevaplar
0
kira ile ilgili de çok sorun yaşanabiliyor ya. mesela kira sözleşmesi imzalarken bile bir ton şeye dikkat etmek lazım, daha genç yaşta depozito ile komisyon ile kim uğraşacak. en ideali yurt. Linke bir yazı ekledim, okursanız anlarsınız