Zafer için çabalamak gerekir !

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Hepinize merhabalar,
Bugün sizlere geçmişte yaşadığım ufak olayı biraz çevirerek ama aslında gerçekleriyle anlatacağım. Umarım Güzel Olmuştur.

9.Sınıfaydım o zamanlar, lisenin ilk vakitleri. Teog mağdurlarındandık biz, benim sınavımda kötü geçmişti aslında.
Ailemin baskısı Teogda da başarısız oldun lisede bari başarılı ol diyip fazlasıyla ders çalış demekti.
Öyle kısıtlamazlardı telefonumu, bilgisayarımı, yemeğimi, içeceğimi, dışarıya çıktığım vaktimi ve dahil diğer özgürlüklerimi.
9.Sınıfın ilk sınavına girecektim, sınav matematik sınavıydı. Tabi bende acemiydim. Konulara çalışmayıp günümün yarısı oyun oynayıp, dışarıda gezmekle geçiyordu. Sınav açıklandığında hocamız ;
matematik Öğretmeni : Ayberk 22. Demişti.
22'yi duyunca tabi bende saçma bir sırıtma ve gereksiz bir gülme vardı, çünkü üzülüyordum ama arkadaşlarım gülerken bende gülmek istiyordum. Aileme bunu 1.5 hafta diyemedim, açıklanmadı, açıklanmadı ve tekrar açıklanmadı...

Yaklaşık 2 hafta olduğunda ailem okuldan 22 aldığımı öğrenmiş ve babamın bana dediği cümle ise ;
Babam : Oğlum, yapmayacaksan sanayide işin hazır. Boşuna beni yorma, yapacağın iş için çalış dedi.
O Gece kelime anlamıyla hüngür hüngür ağlamıştım, ben ağladıkça odamın duvarları bana karşı tepki verircesine karşımda duruyordu. Ben ağladıkça oturduğum yastık bana tepki veriyor gibi duruyordu sanki. Kitaplar, kalemler, kalbim ve benliğim bana düşman olmuştu sanki. Babam öyle dediğinde kalbim cız etmişti, kendimi aşağılık bir insan olarak görüp duruyordum
1 - 2 gün geçtiğinde ise kendime bir söz verdim, matematik sınavına adam gibi çalışıcam. Çalıştığımı aileme göstericem ve eğer yapamazsam babamın dediği yola başvurucam diye. Hepiniz bilirsiniz, Antremanlarla matematik kelimenin gerçek anlamıyla vasatın üstü olan öğrenciler için yazılmış çok güzel bir kitaptı. 22 Türk Lirası verip onu almıştım. Hayatım boyunca bitirdiğim ilk kitap oydu açıkcası, 2. sınavlara kadar her gece 12-1 arasında 1 saat soru çözüyordum. Ben çözdükçe derslere olan katılımlarım artıyor ben bile mutlu oluyordum. Sınav günü arkadaşlarım kopya ver diye yalvarıyordu tabiiki. Ben ise heyecandan dönüp duruyordum...

Hoca sınıfa girdi ve matematik sınav kağıtlarını dağıttı. Sınav kağıdında tam 10 soru vardı önde 5 arkada 5 soru. 1 Ders süresinin yarısı bile olmamıştı dahaca, 20.dakikada 10 soruyu hızlıca yapıp arkama bile bakmadan çektim gittim sınavdan. Öğretmenimiz bana doğru yine yapamadın aylak herif diyor gibi duruyordu. Ben ise yaptığıma inanıp çıkmıştım erkenden.
Tenefüste hocamıza bunu söylediğimde ise kontrol edeceğini söyleyip beni sınıfa yolladı.
Geri sınıfa geldiğinde bana dediği cümle şuydu :
matematik Öğretmeni : Ayberk, bu okulda 3.senem ve matematikten kimseye 100 vermemiştim. Başarıların devamını dilerim diyerek sınav kağıdının kopyasını sınıfımızın kapısına yapıştırmıştı.
Sınav kağıdının bir kopyası bende hala vardır.

-_-
Unutmayalım arkadaşlar, çalışmak veyatta çok çalışmak sizi başarıya götürmez. İnanmanız ve yapmayı istemeniz önemlidir.
Bu işte 12 saat gününü derse veren biri değil, 1 saat verimli veren kişinin başarılı olacağını bilmelisiniz.

İyi forumlar, forumdaşlar.
:)

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Haftada onlarca bu tür konular okuyup durmama rağmen bir türlü yapamamak insana nasıl koyuyor bir bilsen? Çelik gibi irade kelimesinin anlamı tam olarak bu olsa gerek. Ama bu konuyu gördüğüm iyi oldu. Şu dakikadan itibaren kendimi zorlayacağım, en az 1 saat matematik için çaba sarf edeceğim, bakalım sonuçları neler olacak :) Eskiden @Sedatreyiz27'nin yaptığı gibi ben de gün gün çabalarımı anlatacağım :)

Bycakr

Ağır Eleştirici
En iyi cevaplar
1
Haftada onlarca bu tür konular okuyup durmama rağmen bir türlü yapamamak insana nasıl koyuyor bir bilsen? Çelik gibi irade kelimesinin anlamı tam olarak bu olsa gerek. Ama bu konuyu gördüğüm iyi oldu. Şu dakikadan itibaren kendimi zorlayacağım, en az 1 saat matematik için çaba sarf edeceğim, bakalım sonuçları neler olacak :) Eskiden @Sedatreyiz27'nin yaptığı gibi ben de gün gün çabalarımı anlatacağım :)
Aslında çok da zor bir olay yok bu işte.
Biraz istek, biraz hırs, biraz da hayatına yol çizme isteği.
Bi süre sonra derslerde aktif olduğunda hocalarının sana dedikleri afferim bile seni mutlu ediyor.
Bu arada, Antremanlarla matematiğin yanında fizik kimyada kullanmayı unutma, Zor yayından veyatta orta yayındansa bu kitaplar piyasada öğrenciyi derse teşvik eden kitaplardır.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Aslında çok da zor bir olay yok bu işte.
Biraz istek, biraz hırs, biraz da hayatına yol çizme isteği.
Bi süre sonra derslerde aktif olduğunda hocalarının sana dedikleri afferim bile seni mutlu ediyor.
Bu arada, Antremanlarla matematiğin yanında fizik kimyada kullanmayı unutma, Zor yayından veyatta orta yayındansa bu kitaplar piyasada öğrenciyi derse teşvik eden kitaplardır.

Bunu muhakkak dikkate alacağım, teşekkürler.

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Hiçbir sınava kurs ve dershane fantezileri dışında çalışmadan her sınavdan 90 üstü alıyorum, savaşın(matematik fizik kimya)

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
benim içinde ingilizce 11 yıldır dersini görüyorum ama hala bir şey bilmiyorum doğru düzgün.
Ama Matematik hayat felsefem daha matematikten 90ın altında aldıgım olmamıştır.Lisede defter kullanmadım,işlem yapmadan(yani bi yere işlemleri yazmadan) soruları çözebilcek bi matematik zekasına sahibim

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
benim içinde ingilizce 11 yıldır dersini görüyorum ama hala bir şey bilmiyorum doğru düzgün.
Ama Matematik hayat felsefem daha matematikten 90ın altında aldıgım olmamıştır.Lisede defter kullanmadım,işlem yapmadan(yani bi yere işlemleri yazmadan) soruları çözebilcek bi matematik zekasına sahibim
İngilizce kolay matematik zor.

TrackTerzi

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
ama bana göre tam tersi
Şimdi ben matematiği çok iyi kavrıyacağım varya ben turistlerle anlaşamasamda olur kam tu beşiktaş meşiktaş anlaşırım bir şekilde ama matematiğim iyi olursa dişçi dükkanımda güzelce 4 odası (1 bekleme salonu ,1 yetkili salonu,1 dişçi salonu[2 kilişik],sekreter salonu)
olan yerimde gayet mutlu olurdum.