<--[ Zaman geçtikçe Rütbe atlıyorsunuz ! ]-->

LaRive

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba MinecraftTürk ! 1 Yıldır yoktum ve şu anda buradayım. Gerçekten üzülüyordum Minecrafta giremiyorum diye. Bazı arkadaşlarımda ban yemiş baya üzülüyorum :iskelet: Geri dönüşümü kutlamak için Zaman geçtikçe oyunda rütbe atlayabileceğiniz 2 pluginden oluşan bu paketi size tanıtarak öğreteceğim. Ben GroupManager biliyorum, fakat bu PermissionsEX ile çalışıyor ve eklentisi olarakta TimedPEX içeriyor. Sizler için tanıtmaya ve öğretmeye karar verdim.

Peki Bu Plugin ne işe yarıyor ?

• Sunucuda zaman geçtikte rütbe atlatıyor. Örneğin Acemi Oyuncusunuz 10 Dakika sonra Oyuncu oluyorsunuz.
  • Fazla yer kaplamıyor.
  • Eğer PermissionsEX biliyorsanız kolay gelebilir.

İlk olarak size örnek olsun diye bu Dosyaları indirin: (Sadece Config ayarları vardır pluginleride siz indirirsiniz versiyonunuza göre.)
Config Ayarları İçin Tıkla
Config Ayarları Virustotal
Config ayarlarını inceledikten sonra:

Resimdeki [Sunucu] kısmını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, oyuncu rütbe atladığında görülecektir. Log Achievement True olmalıdır. Tell Player: Oyuncuya rütbe atladığını bildirir. Check For Updates: Güncellemeleri sürekli denetler. Enable Ess. Afk: Oyuncu Essentials plugininde afk olduğu halde rütbe atlamasını sağlar.
Group settings'e gelelim en önemli kısımdır.

misafir yazan yer grubun adıdır.
Örneğin bir oyuncu sunucuya girdiğinde misafir olacak.
10 Dakika sonrada oyuncu olacak ise bu şekilde ayarlayabiliriz.
(time-to-next-rank: 10 Buradaki 10 Rütbe atlayacağı süredir. Dakika olarak geçer örnek: Misafir sunucuya girdiğinden 10 dakika sonra Oyuncu oluyor.)
Bu misafir yada oyuncuyu nasıl yapıyorsunuz diyeceksiniz:

Burada options bölümü önemli değildir hatta gereksizdir silebilirsiniz.
Groups: misafir. Buradaki misafir grubun adı oluyor bu grubu inceleyelim:
default: true Yani burada şunu demek istiyor oyuna ilk girdiğinde bu rütbedemi olsun?
Misafir olduğu için true yani evet diyorum.
Prefix ise Rütbede gözükecek isimdir, örneğin oyuncu yazı yazdığında [Misafir] olarak yazmasını sağlayan Prefixtir.
Suffix ise yazı rengidir.
permissions kısmını ellemeyeceğim oyuncuların yetkilerini buradan veriyoruz.
2 Grubumuz var biri Misafir diğeri Oyuncudur. TimedPEX'e yazdığım misafir ve oyuncu buradan geliyor.

---> Tamamen bana aittir izinsiz alıntı yasak ve sakıncalıdır.
Not: true evet false hayır demektir.
Not 2: Link sadece config dosyasını içermektedir pluginleri bukkit.org'dan indirebilirsiniz.

Konuda unuttuğum, eksik bir şey varsa yazınız.

Rar Şifresi: www.minecraftturk.com

Son düzenleme:

KaanU1938

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Beğenini verdim güzel bir çalışma olmuş.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Konu anlatımı muhteşem olmuş.

LaRive

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konunun en altına bakarsanız görebilirsiniz :)

Ranork

Lapis Toplayıcısı
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Konu güzel ellerinize sağlık, ancak konu isimlerini biraz daha normal yaparsanız sevinirim. Anlatımlarda da dikkat çekmeye çalışmayın lütfen.

ucartan

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhaba MinecraftTürk ! 1 Yıldır yoktum ve şu anda buradayım. Gerçekten üzülüyordum Minecrafta giremiyorum diye. Bazı arkadaşlarımda ban yemiş baya üzülüyorum :iskelet: Geri dönüşümü kutlamak için Zaman geçtikçe oyunda rütbe atlayabileceğiniz 2 pluginden oluşan bu paketi size tanıtarak öğreteceğim. Ben GroupManager biliyorum, fakat bu PermissionsEX ile çalışıyor ve eklentisi olarakta TimedPEX içeriyor. Sizler için tanıtmaya ve öğretmeye karar verdim.

Peki Bu Plugin ne işe yarıyor ?

• Sunucuda zaman geçtikte rütbe atlatıyor. Örneğin Acemi Oyuncusunuz 10 Dakika sonra Oyuncu oluyorsunuz.
  • Fazla yer kaplamıyor.
  • Eğer PermissionsEX biliyorsanız kolay gelebilir.

İlk olarak size örnek olsun diye bu Dosyaları indirin: (Sadece Config ayarları vardır pluginleride siz indirirsiniz versiyonunuza göre.)
Config Ayarları İçin Tıkla
Config Ayarları Virustotal
Config ayarlarını inceledikten sonra:

Resimdeki [Sunucu] kısmını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz, oyuncu rütbe atladığında görülecektir. Log Achievement True olmalıdır. Tell Player: Oyuncuya rütbe atladığını bildirir. Check For Updates: Güncellemeleri sürekli denetler. Enable Ess. Afk: Oyuncu Essentials plugininde afk olduğu halde rütbe atlamasını sağlar.
Group settings'e gelelim en önemli kısımdır.

misafir yazan yer grubun adıdır.
Örneğin bir oyuncu sunucuya girdiğinde misafir olacak.
10 Dakika sonrada oyuncu olacak ise bu şekilde ayarlayabiliriz.
(time-to-next-rank: 10 Buradaki 10 Rütbe atlayacağı süredir. Dakika olarak geçer örnek: Misafir sunucuya girdiğinden 10 dakika sonra Oyuncu oluyor.)
Bu misafir yada oyuncuyu nasıl yapıyorsunuz diyeceksiniz:

Burada options bölümü önemli değildir hatta gereksizdir silebilirsiniz.
Groups: misafir. Buradaki misafir grubun adı oluyor bu grubu inceleyelim:
default: true Yani burada şunu demek istiyor oyuna ilk girdiğinde bu rütbedemi olsun?
Misafir olduğu için true yani evet diyorum.
Prefix ise Rütbede gözükecek isimdir, örneğin oyuncu yazı yazdığında [Misafir] olarak yazmasını sağlayan Prefixtir.
Suffix ise yazı rengidir.
permissions kısmını ellemeyeceğim oyuncuların yetkilerini buradan veriyoruz.
2 Grubumuz var biri Misafir diğeri Oyuncudur. TimedPEX'e yazdığım misafir ve oyuncu buradan geliyor.

---> Tamamen bana aittir izinsiz alıntı yasak ve sakıncalıdır.
Not: true evet false hayır demektir.
Not 2: Link sadece config dosyasını içermektedir pluginleri bukkit.org'dan indirebilirsiniz.

Konuda unuttuğum, eksik bir şey varsa yazınız.

Rar Şifresi: www.minecraftturk.com

ben 2 den fazla rütbe yapmak istiyorum onu nasıl yapcam

LaRive

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Permissions EX rehberini araştırınız.

Ataberk1880

Işık Taşı Madencisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
ya ben bunu nereye atacağım lütfen yardım edin
Bu bir plugin,n ayarlanmış config belgesinin paylaşıldığı bir konu. Plugini bukkit üzerinden indirdikten sonra plugini bukkit sunucunuuzun dizininindeki plugins klasörüne atın ve sunucuyu çalıştırın. Sunucu açıldıktan sonra kapatın ve plugins klasöründeki bu pluginin klasörüne indirdiğiniz config belgesini atın.