Zaman, zamana hükmetme zamanı... | Life is Strange

CharacterKill

I love you 3000.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

1 Ekim

Ekim, en sevdiğim ay. Gökyüzünü en çok bu aylarda seviyorum. Yaprakların rengini değiştirmesi, küçük alevlere dönüşmesi... Ama hava halâ çok ama çok sıcak (Küresel ısınma sağolsun) ve ben sevdiğim o kocaman montlarımı giyemiyorum, veya korku filmi izlemeye gidemiyorum...

-Maxine Caulfield

Life is Strange... Macera oyunlarına özlem duyduğumuz son yıllarda, Telltale'in başlattığı akımın peşinden giden son oyun, son sanat eseri. Yaşı macera oyunları döneminin altın çağını yaşamaya yetmiş oyuncular bilir ki, oyunlar sadece görsellikten ve vahşetten ibaret değildir. İşte bu oyunun hikayesi, hepinizi büyüleyecek bir hikayeye sahip.

Life is Strange belirtmiş olduğumuz gibi Telltale'in önderlik ettiği akımın peşinden giden bir macera oyunu. Yapımcı firma olan Dontnod sağolsun, bu güzel oyun beni tüm bölümleri ile toplam 14.3 saat koltuğa bağladı.

Geride bıraktıkların ileriye gitmeni engelleyecek. Unutma; ileri gidebilmen için arkadakileri unutman gerek. (Adam Fawer)
Life is Strange'de üniversiteye yeni başlayan ve kendi halinde amatör fotoğrafçılık ile uğraşan genç bir kızı, Max'i kontrol ediyoruz. Max klasik amerikan filmlerinde gördüğümüz kızlardan biraz farklı, içine kapanık, insanlar ile ilişkilerinde sorunlar olan, asosyal biri olarak karşımıza çıkıyor. Fotoğrafçılığa olan tutkusu ile, üniversitede fotoğrafçılık bölümünü tercih eden Max'in yeteneğini üniversitedeki hocaları da fark etmiş. Ve ona her fırsatta desteklerini belirterek bu konuda kendini geliştirmesini istiyorlar. Kısacası oyunda fotoğraf tutkunu genç bir kızı yönetiyoruz. Ama sanıyorumki oyunun ilk bölümü olmasından ötürü Max hakkında bize yeteri kadar bilgi verilmiyor, ama yinede karakteri benimsetmeyi çok iyi bir şekilde başarıyor Life is Strange.

Bu büyüleyici oyunun hikayesinden bir kesit:

Hayır, sandığınız gibi spoiler vermeyeceğim. Yalnızca, oyunu özetleyeceğim...

Karakterimiz Max, sıkıcı bir sanat dersinden sonra, elini yüzünü yıkamak için tuvalete gider. Bir süre sonra, tuvalete bir kelebek gelir. Max, kelebeğin fotoğrafını çeker. Ardından kapı açılır ve içeri bir erkek gelir. Bu erkek, -sinirli olduğu için- tuhaf hareketler sergilemektedir. Ardından tuvalete bir kız gelir. (Bu kız oyundaki karakterimiz Max'in en iyi arkadaşı.) Ardından bu kız, erkeği sinirlendirmiş olacak ki, erkek ona bir silah doğrultur. Ardından tetiğe basar ve kızı öldürür. Max, sanki kızı kurtaracakmış gibi elini uzatır ve birden zaman geriye doğru sarılır. Ardından en baştaki gibi sıkıcı sanat dersini geçirir. Sonra tuvalete girer ve bu olaylar gene olur. Ancak kız ölmeden önce Max yangın sirenine basar ve kız karakter kurtulur.

İşte bütün macera burada başlıyor.

Konumu beğendiyseniz teşekkürler. İyi forumlar dilerim...

BornToKillTR

Fikirlere Kurşun İşlemez
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Life is Strange oyununu hiç sevmem bana saçma geliyor ha evet artıları var :
+Görsel kalite
+Seslendirmeler
+Tanıma uygun karakterler
-------------------------------
-Animasyonlar azıcık gelişkin olsaydı
-Belki bölüm bölüm olmasaydı
--------------------------------------------
Sevmeme sebebim oyun çok abartılıyor.

2000px-Signature_of_Mustafa_Kemal_Atatürk.svg.png

CharacterKill

I love you 3000.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Life is Strange oyununu hiç sevmem bana saçma geliyor ha evet artıları var :
+Görsel kalite
+Seslendirmeler
+Tanıma uygun karakterler
-------------------------------
-Animasyonlar azıcık gelişkin olsaydı
-Belki bölüm bölüm olmasaydı
--------------------------------------------
Sevmeme sebebim oyun çok abartılıyor.

Anlıyorum ancak şöyle bir durum var. Animasyonlar gelişmemiş çünkü oyun motoru gelişmiş bir motor değil ve oyun çıkalı yeni olmadı. Bölüm bölüm olmasının sebebi ise her bölümün konusu farklı, ayrıca her bölüm (5) oyunda hafta içindeki günlerden dolayı. 1. bölüm oyunda pazartesi, 2. bölüm salı vs...