Zombi Oyunlarının Yeni Kralı:Dying Light

mertmino

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
DYİNG LİGHT :
Hepinize Merrrrrhaba Arkadaşlar!Bugün Dying Light İncelemesi İle Karşınızdayım !

Öncelikle Oyun Warner Bros. Tarafından Yayımlanan Bir Oyundur.Oyun 3 Adet Konsolda Oynanabilmektedir (Xbox one , Ps4 , Pc)Grafik Açısından Son Derece Başarılı Olan Oyun Sizleri Adeta Kendi İçine Çeker! Oyunda Singleplayer(Tek Oyunculu) Ve Multilayer(Çokoyunculu) Olmak Üzere 2 Tür Mod Vardır.Oyunu Söyleyince Hemen Aklımıza Dead İsland Geliyor.Dead İslandı Bilmeyen Var İse Dead İsland 2011 De Çok Başarılı Oyun Örneklerinden Birisiydi.Dying Light, o oyunun devamı niteliğinde olmasa da büyük benzerlikler olduğunu söylemeden geçmemek gerek.

Oyunun Geçtiği Şehir :
Yapımcılar İlk Olarak Oyunun Harran'da Geçiceğini Duyurmuşlardı.Dünya Üzerinde Harran İsmine Sahip Tek Bir Şehir Olduğunu Düşünürsek Türk Oyuncular Olarak Odukça Heyecanlanmıştık.Oyunu Oynarken İse Oyunda :Zafer, Gazi, Selma ve Süleyman Gibi İsimleri Görmüştük.Türk Oyuncular Buranın Şanlıurfa Harran Olduğunu Söylüyor(Özellikle Youtuberler) Fakat Bazı Kaynaklarda İse Hayali Şehir Olduğunu Söylüyor.Bu Konuda Sizi Maalesef Aydınlatamayacağım Arkadaşlar :( Çünkü Benim Elimdede KESİN Bir Bilgi Yok :( Ama Biryerde Oyunun Şanlıurfa Harran'ın Eski Yani Antika Hali (İlk Zamanları) Olduğunu Söylüyor.(Elinizde Kesin Bilgi Var İse Lütfen Benimle Paylaşın)
Bana Gelen Mesajlar:
1-Türkler'e ait bir şey daha var, ambulansın numarası 112.
2-Oyun güneş efektlerini ve rengini tam böyle Urfa, Mardin taraflarına göre ayarlamış. Böyle bir sıcak, kurak ve sarı. O atmosfer çok güzel yedirilmiş. :D

Hikayemiz:

Çokta Bilinmedik Bir Hikayemiz Yok Aslında Kısa Olarak : Sabahları Şehri Araştırıyoruz,Akşamları Kendimizi Kurtarmaya Çalışıyoruz(Neden Derseniz Zombiler Akşamları Çoğalıyor Ve Gerçekten Azıyor :) Ve Bu Zombilerin Akşamları Farklı Türleri Doguyor ! )-Akşamları Dışarda Kalmamaya Çalışın.
Oyuna başlarken bir uçaktan şehre atlıyoruz. Bizi kurtarmaya gelen insanların yardımıyla hayatta kalsak da zombi virüsü kapmaktan kurtulamıyoruz.Harran’da ortaya çıkan bir virüs sonrasında şehrin çevresi duvarlarla çevrilmiş durumda.Her zombi filminde ve oyununda olduğu gibi bunlar bir araya gelerek daha uzun süreler yaşama amacı güdüyorlar.Zaman zaman uçaklarla bize çeşitli yardımlar gönderiyorlar. Uçaklardan edindiğimiz “antizen” isimli panzehir ise ısırılan insanları virüsten koruyor.(Tabi ki Kolay Olmuyor Bize Tuzak Gibi Şeyler Yaptırıyor.Telsizle Gelmelerini İstiyoruz Vb.)Ana karakterimiz Kyle Crane, The Global Relief Effort Kod Adımız İse 31.(Arkadaşlarım Allah Aşkına Fesatlaşmayın ) :D
Not:Ekleme Yapılacaktır.Bu Kabataslak Bir Yazım Oldu!

Oyunumuz Steamda 99Tl.(Ama Bence Bir Süre Sonra İndirim Gelecektir!)

Sistem Gereksimleri Olarak (Minimum) :

- Windows® Windows Vista® (SP2) / Windows® 7 (SP1) / Windows® 8
- İşlemci: Intel® Core™2 Duo/AMD Athlon™ 64 X2 @3GHz, Intel Core i5 @2.4GHz
- Hafıza: 4 GB RAM
- Ekran Kartı: DirectX® 10–compliant, 512 MB VRAM
- DirectX®:10
- Depolama: 20 GB boş sabit disk alanı
Konumu Okduğunuz İçin Hepinize Teşekkür Ederim (Ekleme Yapılacaktır)
[DOUBLEPOST=1423040248,1423040011][/DOUBLEPOST]Yorumlarınızı Bekliyorum Arkadaşlar.

BraveHero

Dobloyu n'aptın
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Dead Rising 3 ün FP versionunu andırdı bana.

umut_

┌────────────┐ [ 1881 - 193∞ ] └────────────┘
En iyi cevaplar
0
OyunDelisi'nde Gördüm Bunu Ama Kapak Fotoğrafı Korku Oyunu Gibi Geldi İzlemedim :p

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşım Burda Konu Açıp Bilmeyenlere Oyunu Tanıtıyorum Belliki Yaşın Küçük Önüne Gelene Atar Yapıyorsun.
Yaşı bu işe karıştırma. Akıl yaşta değil baştadır. Kimseye atar yaptığım da yok. Kimse benim adıma (ailemden başka) karar da veremez. "Oyunu Tanıtıorumm !!" diyerek de olsa insanların zevklerini sorgulayamazsın. Zevkler elbet tartışılmaz ancak bir konu açıyorsan genel bir tabir kullanmalısın. Veyhaut kendi düşüncen olduğunu belirtmelisin. Bence çok kötü bir oyun. Grafiklerden başka bir şeye önem verilmemiş. "Ha biz oyun yaptık" diyebilmek için yapılmış bir oyun gibi duruyor...

mertmino

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yaşı bu işe karıştırma. Akıl yaşta değil baştadır. Kimseye atar yaptığım da yok. Kimse benim adıma (ailemden başka) karar da veremez. "Oyunu Tanıtıorumm !!" diyerek de olsa insanların zevklerini sorgulayamazsın. Zevkler elbet tartışılmaz ancak bir konu açıyorsan genel bir tabir kullanmalısın. Veyhaut kendi düşüncen olduğunu belirtmelisin. Bence çok kötü bir oyun. Grafiklerden başka bir şeye önem verilmemiş. "Ha biz oyun yaptık" diyebilmek için yapılmış bir oyun gibi duruyor...
Senin Kararına Saygım Var Tabikide Herkesin Zevki Farklıdır.[DOUBLEPOST=1423080981,1423051048][/DOUBLEPOST]
Dead Rising 3 ün FP versionunu andırdı bana.
Bence Farklılıkları Baya Göze Çarpar Şekilde.