• rabisu

    Reklam

Zula Kaç GB

Cullen

Dea de Veritas
Genel Yetkili
Mesajlar
477
Beğeniler
1,337
Puanları
1,160
Ruh Hali
#1
gamer.png
OBaWlQAIojBOYdP-800x450-noPad.jpg


Zula Kaç GB

Merhaba sevgili forum üyeleri, konuya hoş geldiniz.

Tek Türk yapımı MMOFPS oyunu olan Zula'nın boyutu, oyunu indirirken sizden istediği depolama alanı 3154 MB'dir. Bilgisayarında depolama sıkıntısı çekenler için gayet iyi bir boyut aslında. Oyun içi görüntülere bakıp, oyun boyutuyla karşılaştırdığımızda indirmek gayet cazip geliyor.

Düşük gereksinimler istediği halde güzel grafiklere sahip olan bu oyun hakkında 2 tane temel şikayet var. Çoğu insan, oyuncu kitlesinin yaşının küçük olmasından rahatsız. Yaşı küçük olan kitlenin, oyun içinde fazla saygısız davranışlar sergilediklerinden bahsediyorlar. Ayrıca oyunun ''p2w'', Türkçe karşılığı ile ''parayı veren kazanır'' tarzında bir oyun olmasından bahsedenlerin sayısı oldukça fazla. Yorumların çoğunda ''Paranız varsa oynayın.'' gibi cümleler bulunuyor.

Tüm bu şikayetlere rağmen, oyunun oynayışından ve grafiklerinden pek şikayetçi olan yok.

Bazı kişiler de oyuna başlarken ''Sonuçta Türk yapımı bir oyun, destek vermeliyiz.'' gibi düşündüğünü, fakat oyunu biraz oynadıktan sonra oyuncuların kötü sözler kullanmaktan başka bir şey yapmayan yaşı küçük insanlar olduğundan bahsediyor. Bu durumda, büyük ve olgun olan oyuncuların onlara örnek olması gerekiyor. Fakat çoğu aynı şekilde karşılık verdiği için oyunda saygı ortamının bir süre daha oluşmayacağını düşünüyorum.

İyi yönlerinden bahsedenlerin fikirlerine göre:
Oyuncu sıkıntısı çekilmiyor. Grafik ayarları çok iyi olmayan bilgisayarlarla bile uyumlu. FPS düşüşü çok yaşanmıyor. Türk yapımı olduğundan dolayı ping sıkıntısı da çekmiyorsunuz. Ayrıca silahlar, giysiler Türk yapımı olduğu için oyunu oynarken biraz daha kendinizi oyuna yakın hissedebiliyorsunuz.

İyi forumlar.