Zula Ping Düşürme

Zariarius

People will destroyed when they kill each other...
En iyi cevaplar
0

zula-oyunu.jpg

Zula Ping Düşürme

Herkese yeniden selamlar! Keyifler nasıl? Şahsen bana soracak olursanız bu yaz dondurma piyasasına büyük ölçüde değer artışı sağladığımı düşünüyorum. Zira bu yaz dondurma yeme sayım, evrendeki yıldız sayısını geçmiş olabilir. Konu bir tanıtım olmasa dahi erimeden önce marketten kutuplara taş çıkartacak kadar soğuk bir şeyler almanız iyi olacak gibi. Soğuk bir şeyler aldıysanız... yazılar tamam, resimler hazır, gözler okumaya hazır her şey tamam. Konuya girişin tam zamanı!

Oyunlar gittikçe yenileşiyor, dolayısıyla sistem gereksinimleri uçuşa geçiyor.
Ancak bazı oyunlar buna rağmen sistem gereksinimlerini düşük tutuyor.
Bunun sebebi bazı oyunların milattan önce yapılması :cay:

Tabii bundan başka sebeplerde mevcut. Örneğin oyunun iyi derecede optimize edilmiş olması.
Ancak şöyle bir unsurda mevcut. Zula grafik derecesinden çok çok iyi bir oyun değil.
Hatta şu dönemin oyunlarına göre zayıf bile diyebiliriz. Bu nedenle sistem gereksinimleri de bayağı düşük.
Yine de tozlu sayfa bilgisayarları bunları açabiliyor. Açsa neyimize yarar?
Kasarak, takılarak oynamak zorunda kalacağız yine. Ping'imiz tavan, FPS'miz taban yapacak.

Bunu düzeltebiliriz tabii ki. Ancak kısa yoldan düzeltmek isterseniz yapmanız gereken şey basit.
İnternet paketinizi yükseltmek. Çünkü ping, Türkçe anlamıyla gecikme, internet hızına bağlı olarak değişebilmektedir. Eğer benim gibi TTNET kullanıcısı iseniz geçmişler olsun.
Yaklaşık 2 hafta gibi bir zaman önce TTNET müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim.
Kullandığım tarifeyi yükselttim. İnternet roket gibi oldu!
İstediğim, hayal ettiğim buydu. Hayatlar 16 MBs. Birde kota derdi var.
Neyse konuyu değiştirdim pek. Oyunda aldığınız ping'i değiştiremezsiniz.
Çünkü bu, internetinizden kaynaklanır. Bir tık düzeltmek isterseniz, açık olan tüm programları kapayın.
Mümkünse modeminizin wifi özelliğini de kapayın :)

download.jpg

Peki, oyun içi kasmalara ne yapmalıyız? Buna vereceğim cevap basit, ayrıca yılın cevabına ödülüne layık. Oyun ayarlarınızı düşürmelisiniz. Oyuna girip Screenshot_7.png simgesine tıklayın. Daha sonra karşımıza gelen ekran da gerekli işlemleri gerçekleştirebiliriz.

Screenshot_8.png

İlk olarak ekran türü bizi karşılıyor. Bu ayarı denedim. İşlev göremedim.
Tabii sizde olur mu bilemem. 2. ayar ise oyundan aldığınız zevki çok azaltacak. Çünkü ekranı yeniden boyutlandırıyor. Ne kadar küçük olursa o kadar az kasma yaşarsınız.
Diğer 3'ünü kullanmanıza gerek yok. Parlaklığı da kendinize göre ayarladıktan sonra,
aşağıda "Grafik Seviyesi" nin altında ki düğmelerden kendinize uygun olanı seçin.

"Artık kasma yaşamayacaksınız!" demeyi çok isterdim cidden. Ancak bilgisayarınız kötü,
internetiniz kötü olduktan sonra bu sorunlara karşı gelemezsiniz. İyisi mi yeni bir bilgisayar alın.

İyi günler dilerim!

Ekli dosyalar

• Screenshot_7.png
    Screenshot_7.png
    6.2 KB · Görüntüleme: 829
  • Screenshot_8.png
    Screenshot_8.png
    163 KB · Görüntüleme: 1,410

admiraldus

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Düşük sistemim olsa da en iyi grafiklerde oynuyorum. Ama Zula'yı bıraktım.

Resurft

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ben fazla ping almıyorum ama fazla ping alanlar için yararlı bir konu olmuş.

BurakTrHn1

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
48Leveldim Bıraktık Oyunu,Şimdi Yeniden Başladım 15 Levelim :)

UnknownHero

Ya Çaresizsiniz, Ya da Çare Sizsiniz
En iyi cevaplar
0
Yararlı bir konu olmuş ellerine sağlık. Anlatım tarzın çok güzel. :)

Son düzenleme: