AtomyTR'in en iyi cevapları

1. AtomyTR

Minecraft Forge Giriş Sorunu

Modlardan kaynaklanan bir durumdan dolayı oyununuz çökmüş. Büyük ihtimal modlardan biri Forge sürümüyle uyumlu değil. Forge'nin ve modların belli başlı sürümü var o yüzden modları bu sürümlere göre kurmak gerekiyor. Not-Enough-Items-1.12.2-Recommended.jar isimli mod hata vermiş olabilir. Bu...
  2. AtomyTR

Ucuza Premium Site Önerisi

Elbette daha ucuza satan bazı siteler var fakat bunları kullanmanızı önermiyorum. Orijinal almak her zaman iyidir ama ucuz yerden almak istiyorsanız, bu işin biraz şansa kaldığını söyleyebilirim. Kimisi ucuza alıp yıllarca kullanıyor kimisi aldıktan 1 gün sonra hesaba giremiyor. Örnek olarak ben...
  3. AtomyTR

PC im minecraft 1.7.2 üstü sürüm kaldırmıyor acilll yardım!

Boşta kalan RAM'ınızı oyuna vermeyi deneyin. Yeni versiyonlarda bu tarz sorunlar olabilir ama hiç açılmama gibi sorunlar olacağını sanmıyorum. Dediğim şey olmaz ise oyunun dosyalarını tamamen silip yeniden kurmayı deneyin.
  4. AtomyTR

Blok Kıramama Sorunu Aternos

Sitenin sunucu dosyaları hakkında bir yer olması lazım. Oradan server.properties isimli dosyayı açıp spawn-protection isimli yeri bulun. Yanında büyük ihtimal 16 ya da herhangi bir sayı yazacaktır. Orayı 0 yaparsanız koruma kalkacaktır.
  5. AtomyTR

Yardım Survival Plugin Önerisi

Aklıma gelen ve hoşuma giden oyunculara yönelik birkaç eklentiyi aşağıya yazıyorum. SilkSpawners = Bu eklenti hayatta kalma sunucularının olmazsa olmazı gibi bir şey. Oyundaki Spawner'ları, İpeksi Dokunuş büyüsü olan kazmalarla kırdığımızda elimize gelmesini sağlıyor. NoWeather = Eskiden...
  6. AtomyTR

Yardım Essentials yüzünden sunucunun çökmesi

Aternos sunucularına o tarz eklentiler yüklendiğinde performans kayıplarına sebep olabiliyor. Essentials aslında ağır bir plugin, dolayısıyla gecikmelere sebep olabilir fakat sürüm uyumsuzluğu olmadıkça, genelde çökmelere yol açmaz. Hata veren eklentinin benzer bir eklentisi var ise onu kurmayı...
  7. AtomyTR

Crash Minecraft hatası

Not Enough Items isimli moda da aynı şeyi yapabilir misiniz?
  8. AtomyTR

Yardım GÖRÜNMEZLIK KODU

Normal bir şekilde görünmez olmak istiyorsanız, şu kodu yazmanız gerekiyor: /effect add oyuncuismi minecraft:invisibility 100 1 true Mavi kısma görünmezliğin ne kadar süreceğini, kırmızı kısıma iksirin seviyesini, mor kısma ise "true" yazarsanız çıkan baloncukları kapatır; "false" yazarsanız...
  9. AtomyTR

Yardım Wither Skeletonlardan Nasıl Kafa Düşer

Yaratıkların kafaları nadiren düşer. Wither Skeleton isimli yaratığın kafası da bir hayli nadir düşer. Eğer kafa düşürme oranını arttırmak istiyorsanız kılıçta Looting (Ganimet) isimli büyü olması gerekiyor. Bu büyü sayesinde yaratıklardan daha rahat bir şekilde kafa ve fazla eşya...
  10. AtomyTR

Yardım Minecraft Oturum Açılamadı Geçersiz Oturum

Bahsedilen hata genellikle premium kullanan oyuncularda meydana geliyor. Bazen sunucu, premium hesabın olduğu halde giriş yapmana izin vermez; böyle bir durum da oyunu kapatıp açman yeterli olacaktır. Eğer premium hesabınız yoksa ve böyle bir hata alıyorsanız girdiğiniz sunucuya sadece premium...
  11. AtomyTR

Açılabilen kağıt

Şunu deneyebilir misiniz? http://pasted.co/e52de7eb command /sikke: permission: op trigger: give 1 paper named "&4&lSikke" to player send "&bBaşarıyla sikke aldın!" rightclick with paper: if "%name of player's tool%" is "&4&lSikke": remove 1 of player's...
  12. AtomyTR

Darkorbit'te görev listeleme?

Size en yakın görev denetim kulesini açıp resimde kırmızı işaretle belirttiğim yerden görevleri sıralayabilirsiniz: Bu sıralama, görevleri zorluklarına göre sıralar. Ben zordan kolaya seçtiğim için; resimde benim seviyeme göre zor bir görev görüyorsunuz. Ek olarak seviyenize göre görev...
  13. AtomyTR

Yardım Tabelaya Basınca Sohbette Yazı Gösterme

Örnek bir komut: /tellraw @a {"text":"Forum Gamer"} bu komut uygulandığında sohbet kısmında Forum Gamer yazısı yazar. Şu siteyi kullanarak tellraw ve diğer komutlar hakkında yardım alabilirsin: https://minecraft.tools/en/tellraw.php Komut blokları hakkında da çok güzel bir rehber konusu...
  14. AtomyTR

Ölünce dünyaya ışınlanma skripti veya plugini

Bu sorun için şu eklentiyi kullanmanı öneriyorum: https://www.spigotmc.org/resources/voidspawn.19350/
  15. AtomyTR

Yardım Bloğun Üstüne Gelince Komut Çalıştırma

İstediğiniz şeyi basit bir komut ile yapabilirsiniz: /testfor @p[x=1,y=1,z=1,r=1] xyz koordinatlar, r ise radius yani yarıçap anlamına geliyor. Bir komut bloğunda testfor komutunu hazırlayın, işlem gerçekleştiğinde önündeki kızıltaşlara enerji verecektir daha sonra yazı yazmasını...