Yardım Fortnite %100 cpu kullanımı

Elyesa4444

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Gençler Fortnite çok yüksek cpu alıyorum mesela oyundayken ilk 4-5 dk yapı yapamıyorum,silahlar gözükmüyor,kasmalar oluyor,elime istediğim silahı alamıyorum,
Bazen fps drop yiyorum lütfen bir çözümünü söyleyin gittim ekran kartı,mönitör falan aldım ekran kartı oyun için çok iyi olsada 140-100 fps gibi alması gerekirken bazen çok düşüyo normal değil yani

Ekran Kartı:RTX 2060 super gaming
İşlemci:İ5 7400k

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Ben darboğazdan şüpheleniyorum. CPU kullaniminiz %100 iken GPU kullanimiz kaç düzeyinde buna msi afterburnerdan bakabilir misiniz

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Bilgisayar özelliklerini detaylı olarak fotoğraf şeklinde atabilme şansın var mı? Ayrıca oyunu açarken arka planda açık bıraktığın CPU'yu yorabilecek program ve uygulamalar var mı?

Elyesa4444

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bilgisayar özelliklerini detaylı olarak fotoğraf şeklinde atabilme şansın var mı? Ayrıca oyunu açarken arka planda açık bıraktığın CPU'yu yorabilecek program ve uygulamalar var mı?
Görev yöneticisinden gördüğüm kadarıyla yok

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (369).png
    Ekran Görüntüsü (369).png
    129.8 KB · Görüntüleme: 208
  • Ekran Görüntüsü (370).png
    Ekran Görüntüsü (370).png
    115.4 KB · Görüntüleme: 215

Elyesa4444

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben darboğazdan şüpheleniyorum. CPU kullaniminiz %100 iken GPU kullanimiz kaç düzeyinde buna msi afterburnerdan bakabilir misiniz
İlk maçta sıkıntı yok gibiydi sonra baktım cpu full olmuş ss aldım(fotonun kalitesini ben düşürdüm)

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (373)-min.png
    Ekran Görüntüsü (373)-min.png
    732.8 KB · Görüntüleme: 279

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
İlk maçta sıkıntı yok gibiydi sonra baktım cpu full olmuş ss aldım(fotonun kalitesini ben düşürdüm)
Ben bu işlerden çok anlamam ancak ortada bir darboğaz olduğu belli. Cpu kullaniminiz uçarken ekran karti %40 %50 lerde takiliyor. Her oyunda böyle oluyor mu yoksa bu sadece fortniteda mi başiniza geldi

Elyesa4444

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ben bu işlerden çok anlamam ancak ortada bir darboğaz olduğu belli. Cpu kullaniminiz uçarken ekran karti %40 %50 lerde takiliyor. Her oyunda böyle oluyor mu yoksa bu sadece fortniteda mi başiniza geldi
Çok yüksek oyunlarım yok read dead falan en fazla gta 5 var onda olmuyor veya rocket league'de.Şuanlık Fornite'da gördüm ve Apex legends oynarken pc çok ısınıyor ama donma kasma falan olmuyor cpu veya gpu'suna bakmamıştım eklemek istedim

bayoreo

the lord of oreos
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Çok yüksek oyunlarım yok read dead falan en fazla gta 5 var onda olmuyor veya rocket league'de.Şuanlık Fornite'da gördüm ve Apex legends oynarken pc çok ısınıyor ama donma kasma falan olmuyor cpu veya gpu'suna bakmamıştım eklemek istedim
Demek ki sadece fortnite da oluyor bu olay. En iyi cevap için teşekkür ederim

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
İşlemci ve ekran kartı tam uyuşmadığından darboğaz yapıyor. İşlemciyi yükselterek tamamen bu darboğazın önüne geçebilirsiniz. Oyunlarda darboğaz etkisini en aza indirmek için oyunun tüm ayarları olabildiğince yükseltin. Bu darboğazı engellemek için kullanılan bir yöntem.

54674D

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
abi veya abla benimbilgisayara fortnte gidermi 400 gb hafıza 4 gb ram

YeQiu

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

İşlemcini yükselt sorunun çözülecektir. Fakat sorunun fortnite kaynaklı bir optimizasyon sorunu olma ihtimali var.

Elyesa4444

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
ve ekran kartı tam uyuşmadığından darboğaz yapıyor. İşlemciyi yükselterek tamamen bu darboğazın önüne geçebilirsiniz. Oyunlarda darboğaz etkisini en aza indirmek için oyunun tüm ayarları olabildiğince yükseltin. Bu darboğazı engellemek için kul
abi veya abla benimbilgisayara fortnte gidermi 400 gb hafıza 4 gb ram
Ekran kartın ve işlemcin ne? ram çok iyi değil ama ekran kartı ve işlemci önemli