Yardım Minecraft Tamamen Nasıl Silinir? Gerçekten Anlayan Birisi Lazım

Cryptoss

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0

Öncelikle merhabalar,
Minecraft mod paketi oluşturmaya çalışırken sanırım oyunu bozdum. Minecraft clientini açmaya çalışırken hata alıyorum, açılmıyor.
Bunun sebebi .minecraft bölümünde config, library gibi dosyaların içine başka dosyalar atarak ayarlarını bozmam.
Minecraftı tamamen kaldırarak bütün dosyaların sıfırdan, otomatik yüklenmesini istiyorum fakat .minecraft klasörünü ve minecraftı silip, minecraftı tekrar indirdiğimde %appdata% bölümünde .minecraft klasörünün içindekiler eksik oluşuyor. Bilgisayara format attığımda minecraftı indirdiğimde .minecraft klasörü sorunsuz yükleniyordu. Demekki .minecraft klasörünü sildiğimizde hâlâ bir yerlerde minecraft dosyalarının kalıntıları kalıyor.
Peki nasıl tamamen sileceğim? Bilgisayarın temp bölümünde veya program dosyaları gibi yerlerde minecraft dosyaları olabilir mi? Minecraftın bilgisayardaki konumlarını bilen biri var mı? Yardımcı olursanız mutlu olurum.
Şimdiden teşekkürler..
NOT: %appdata% bölümünden .minecraft klasörünü sil gibi önerilerde bulunmayınız. Çünkü zaten bunlar bildiğim ve denediğim yollar. Minecraftı sanki bilgisayara ilk defa kuruyormuşum gibi yüklemek istiyorum. Bu yüzden arta kalan bütün dosyalarını silmeliyim.

Vicetia

Ekip Arkadaşları aranır
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Merhabalar, sizler için detaylı bi program hazırladım

1.Cİ YÖNTEM

• Başlat menüsünü tıklayın ve "Denetim Masası" nı seçin. Windows 8 kullanıcıları Düğmeler menüsünü açabilir, "Ayarlar" ve ardından "Denetim Masası" nı seçebilir.
  • "Bir programı kaldır" veya "Programlar ve Özellikler" i seçin. Bu, bilgisayarınızda yüklü olan programların bir listesini yükleyecektir. Görünmesi birkaç saniye sürebilir.
  • Listeden "Minecraft" ı seçin. Oyun listelenmemişse, sonraki adıma geçin.
  • Minecraft'ı tamamen kaldırmak için Kaldır'a tıklayın ve talimatları izleyin.

2.Cİ YÖNTEM

Windows+R "Çalıştır" menüsünü açmak için. Diğer bir seçenek de Başlat menüsüne tıklamak ve "Çalıştır" ı seçmektir.

Şunu yazın: %uygulama verisi% ve basın ↵ Girin. Dolaşım klasörü açılacaktır.

.minecraft klasörünü silin.

3.CÜ YÖNTEM

Herhangi bir Finder penceresini açın veya masaüstünüze tıklayın.

Şunu yazın: - / Kütüphane / Uygulama Desteği /

Kaydedilen oyunları yedekleyin (isteğe bağlı). Minecraft'ı daha sonra yeniden yükleyebileceğinizi düşünüyorsanız, kaydedilen dünyalar korunabilir.
  • Klasörü aç Minecraft.
  • Klasörü kopyalayın kaydeder başka bir yere. Oyunu yeniden yüklerken, klasörü geri kopyalayabilirsiniz.
  • Minecraftı silin.

bütün %appdata& / %temp% / temp / recent / prefetch / klasörlerini temizleyin bilgisiyarınıza bi restart atın ve sorun ortadan kalkıcaktır. eğer TLauncher kullanıyorsanız .minecraft ve bütün tlauncher ile alakalı dosyaları temizleyin program dosyaları vs. oradan minecraft ile alakalı bütün dosyaları temizleyin isterseniz Ayriyetten IObit Uninstaller programını kullanabilirsiniz programı indirin ve minecraftı kaldırın kaldırırken orada size 2 yazı çıkıcak işte minecraft için geri dönüşüm yolu oluşturalım mı diye vs. ne yapacağınız siz biliyosunuz iyi forumlar dilerim!

Vicetia

Ekip Arkadaşları aranır
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yardımcı olabildiysem, ne mutlu bana efendim iyi forumlar dilerim :şapka:

Cryptoss

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, sizler için detaylı bi program hazırladım

1.Cİ YÖNTEM

• Başlat menüsünü tıklayın ve "Denetim Masası" nı seçin. Windows 8 kullanıcıları Düğmeler menüsünü açabilir, "Ayarlar" ve ardından "Denetim Masası" nı seçebilir.
  • "Bir programı kaldır" veya "Programlar ve Özellikler" i seçin. Bu, bilgisayarınızda yüklü olan programların bir listesini yükleyecektir. Görünmesi birkaç saniye sürebilir.
  • Listeden "Minecraft" ı seçin. Oyun listelenmemişse, sonraki adıma geçin.
  • Minecraft'ı tamamen kaldırmak için Kaldır'a tıklayın ve talimatları izleyin.

2.Cİ YÖNTEM

Windows+R "Çalıştır" menüsünü açmak için. Diğer bir seçenek de Başlat menüsüne tıklamak ve "Çalıştır" ı seçmektir.

Şunu yazın: %uygulama verisi% ve basın ↵ Girin. Dolaşım klasörü açılacaktır.

.minecraft klasörünü silin.

3.CÜ YÖNTEM

Herhangi bir Finder penceresini açın veya masaüstünüze tıklayın.

Şunu yazın: - / Kütüphane / Uygulama Desteği /

Kaydedilen oyunları yedekleyin (isteğe bağlı). Minecraft'ı daha sonra yeniden yükleyebileceğinizi düşünüyorsanız, kaydedilen dünyalar korunabilir.
  • Klasörü aç Minecraft.
  • Klasörü kopyalayın kaydeder başka bir yere. Oyunu yeniden yüklerken, klasörü geri kopyalayabilirsiniz.
  • Minecraftı silin.

bütün %appdata& / %temp% / temp / recent / prefetch / klasörlerini temizleyin bilgisiyarınıza bi restart atın ve sorun ortadan kalkıcaktır. eğer TLauncher kullanıyorsanız .minecraft ve bütün tlauncher ile alakalı dosyaları temizleyin program dosyaları vs. oradan minecraft ile alakalı bütün dosyaları temizleyin isterseniz Ayriyetten IObit Uninstaller programını kullanabilirsiniz programı indirin ve minecraftı kaldırın kaldırırken orada size 2 yazı çıkıcak işte minecraft için geri dönüşüm yolu oluşturalım mı diye vs. ne yapacağınız siz biliyosunuz iyi forumlar dilerim!
Öncelikle teşekkürler
Sanırım sayfayı türkçeleştirme yapmışsınız bu yüzden yöntemlerdeki bazı yerler hatalı çıkmış. Mesela 2. yöntemdeki %uygulama verisi% yazan kısım %appdata% türkçesi. 3. yöntemi pek anlamadım ama sanırım mac kullananlarla alakalı.
Yöntemler başkası için eminim yararlı olacak. Benim işime yarayan sadece son kısımdaki temp prefetch gibi klasörlerdi, bu klasörleri yazdığınız için teşekkürler. Dediğiniz gibi bu klasörlerden yakın tarihlerdekileri sildim ve bilgisayarı restart yani yeniden başlattım. Şu an .minecraft klasöründeki dosyalarda bir sorun yok gibi görünüyor. Oyun açıldı, yardımınız için çok teşekkür ederim

Vicetia

Ekip Arkadaşları aranır
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
ne demek efendim, rica ederim iyi forumlar