mezun oluyoruz

EminGny

İşsiz
En iyi cevaplar
0
Afedersin ama sapık sapık sitelerde imana gelenler var? (Bunun nasıl olduğunu bana sormayın :D) Bunu unutma Din bir subliminal mesaj gibi heryerde. Bunu engelleyemezsin.
Sen istediğini yap; ama hiçbir gayrimüslümin senin şu laflarınla:
Müslüman değil misin? Nesin olum sen?
Allah'ın varlığını bile bile, Müslüman olmamak? Sen Cehennemi garantilemişsin. Bunun öbür Dünya'sı var, biran önce MüslüAdam olmalısın.
Anlat.Ama sana çok önemli bir haberim var bak şunu oku abi çok güzel bir şey bak okunuşu felan güzel gelecek, "Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abdühü ve resulühü". okudun mu? Artık bir MüslüAdamsın :D
Gibi laflarla kimsenin kalbini islama ısındıracağını düşünmüyorum.

Ve not:
Işid ne yapıyor? Müslanım diyor NAH MÜSLÜMAN! Kıyamet alametleri yaklaşıyor işte senin gibiler yüzünden ve Işid gibiler yüzünden. İnsanları İslam dinini kötü bilmelerini sağlıyorlar. Bir Hristiyan, bir Yahudi böyleleri senin ve Işid gibileri yüzünden asla İslim dinini iyi bilmecek bunu biliyorsun değil mi? O yüzden adam ol sinir etme. Dediğin şu sözlere çıldırdım.
Öncelikle cümlelerini tek tek irdeleyelim:
1. cümle:
Işid'ın müslüman olmadığını savunmuşsun; Aralarında eminimki münafıklar vardır. Ama bunun yanında onlara "Müslaman değil" damgası vuramazsın. Her ne kadar sünni görünüp vehhabi de olsalar; aralarında iman sahibi olabilirler.
2. cümle:
Kıyamet alametleri yaklaşıyor işte senin gibiler yüzünden ve Işid gibiler yüzünden.
Haşa haşa kıyametin yaklaşmasını ben ve benim gibiler mi sağlıyor ? Yani ben ve benim gibiler ölse kıyametin yaklaşması duracak ? (Ve cümlelerime dikkat ettiysen ben haşa islamı kötülemedim; sadace senin cümlelerine çeki düzen vermen gerektiğini belirttim)
3. cümle:
İnsanları İslam dinini kötü bilmelerini sağlıyorlar.
Bu sefer doğru söylemişsin; gayri müslümlerin bazıları, masonlar .... İslamı kötülemek için Işid gibi saçmalıklar kuruyot.
4. cümle:
Bir Hristiyan, bir Yahudi böyleleri senin ve Işid gibileri yüzünden asla İslim dinini iyi bilmecek bunu biliyorsun değil mi?
Öncelikli olarak burada benim ne suçum var anlamadım ? Ben haşa islamı kötülemedim; senin laflarına çeki düzen vermen gerektiğini belirttim. Ve cümlenin ikinci kısmına gelecek olursak:
İslam dinini iyi bilmeyecek diye bi olgu yok. Sanırım senin burda kurmak istediğin cümle:
... asla müslüman olmıyacaklar
olmalıydı.

Son düzenleme:

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0

Bunu bırakmaya geldim çıkıyorum*
Ters Psikoloji her zaman tilkilerin bir sorunu olmuştur :(
Ben çok alakasız oldum ama neyse :(

Hiçbir sınava girmeden rahatça geçiyor sınıfı*
Sizdende bekliyoruz*
Seni idolüm yapmakta haklıymışım <3
Nasıl büyüttüm seni bitki misin su mu verdim yemek mi yedirdim anlamadım ki :/
Buraya "Elimde büyüdü" yazarak bütün şikayetleri üzerime çekmek isterdim ama senin yazdığını görünce mantıklı bir sonuca varamadım .-.
Büyütücümü kullandın ?

*Büyütücü derken hani yaş anlamında admin kardeş*
Espri yaptı. Dövün.
En son gitmek için can attığım baloda Apaçi şarkısıyla dans etmek zorunda kalmıştık, ondan beri asosyalim.
Edit: Kavga olduğunu farketmeden çok değişik bir zamanda araya girmişim, takmayın :(

Son düzenleme:

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
You dont have permission to do this!

Son düzenleme:

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

EminGny

İşsiz
En iyi cevaplar
0
Afedersin ama insanların oluşturduğu saçma sapan isimler din mi sayılıyor? Budizm felan bununla dalga geçsem diyeceksin ki çarpılırsın sus. Çok boş insansın.
(NOT: Münafık bir din değildir.)
Münafığın bir din olmadığını biliyorum; kaldıki ben sana orada "dini bir şey" dedim. Münafık: müslüman görünüp müslüman olmayan kişilere denir. Bir müslüman nasıl olurda böyle bir kelime üzerinden mizah yapmaya çalışıp; yapamayınca karşısındaki kişiye "çok boş insansın." diyor onu anlamıyorum.

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme:

ForumDoktoru

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kaç kişi eski zamanlardan kalma Arapça el yazması Kuran okudu? Çoğumuz okumadık. Genelde insanlar İslam hakkında ki bilgileri ülke basımı Kuran'dan ya da insanlardan duyuyor fakat buralardan aldığımız bilgilerin "İlk basım Kuranda" olup olmadığını bilmiyoruz ve buna rağmen insanlar bu bilgilerin doğru olduğunu düşünüyor.
Küçük yaşlardan itibaren insanların beyinleri İslam ile yıkanıyor. Din dersleri, camiler, medya ve çevrenizdeki insanlar size neye inanmanız gerektiğini söylüyor. İşin ilginç yanı Kuran bir sürü mantıksız ayet içeriyor, ülke basımı Kuran ve kulaktan dolma bilgilere dayanarak söylüyorum bunu. İnsan sonra kendine şunu sormaya başlıyor: Madem İslam bu kadar iyi neden Amerikalı yerliler, Avustralya'da ki aborjinler ya da diğer Allah'ın dininden haberi olmayan insanlar Allah'ın dinlerinden mahrum bırakıldı? Neden o insanlar cehenneme gitmek zorunda? Neden Allah bu kadar egoist, neden Allah'a inanmadığımız için cehenneme gitmek zorundayız? Ben iyi bir insan olduğumu düşünüyorum. Ama neden Allah'a inanmadığım için cehenneme gitmek zorundayım? Neden İslam sorgulanmamalı? Neden Allah'ı sorgulamama izin yok? gibi sorular sormaya başlıyor.

Aslında tonlarca soru sorabilirim bu konuda. Yani bırakın bunları korkmam gereken onlarca,yüzlere teori sonsuz ihtimal varken neden mantıksız Allah'tan korkmam gerekiyor? Neden Allah bu dini korku üzerine kurdu? Neden cezalandırmak için bbbir sürü yol varken cehnnemede bize sadistlik yapılıyor? Neden? Neden kadın ve erkek hakları islamda eşit değil öyle olduğu söylenmesine rağmen? Evet eskiden bende müslüman olduğumu düşünüyordum, birileri islam'a hakaret ettiğinde bende kızıyordum fakat aptalmışım, aklımla değil duygularımla hareket edicek kadar aptalmışım, bunu anladım.

NoPermission

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0

Son düzenleme: