Bu 1.8 sevdası neden hala bitmedi?

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Sunucu işleriyle ilgilen arkadaşlara soruyorum neden hala 1.8?
1.16 çıkmak üzere 1.8 çıkalı 5-6 yıl oldu neresinden baksan oyuna o kadar çok şey eklendi insanlar neden hala 1.8 de bu kadar ısrarcı

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
pvp, enchant sistemi, basite indirgenmiş hileler, opsiyonu az hile korumaları vs.

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
pvp, enchant sistemi, basite indirgenmiş hileler, opsiyonu az hile korumaları vs.
pvp niye sevilmiyor bilmiyorum ama bunun pluginleri var 1.8 haline getiren,enchant sistemi eskisine göre daha iyi bir sistem,hile konusunda da sunucuları 1.8-1.15 olarak açıyorlar hileyle girecek olan yine güncel sürümle girebiliyor ki az da olsa 1.15 açan var o açanlar nasıl açıyor hile koruması opsiyonu azsa

NIGHTBOOSTER

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Biz mecburen NIGHTBOOSTER`ı 1.12.2 ya da 1.14.4 olarak açacağız. Kullandığımız eklentiler 1.12 altını desteklemiyor çünkü. PvP bizce yeni sürümlerde daha iyi lakin sunucumuza katılacak klanlarla yaptığımız yüz yüze toplantı sonucu oyuncu istekleri doğrultusunda 1.8 PvP`si ekleme kararı aldık. Umarım 1.8 sevdası biter çünkü kaynak kullanımı açısından da verimli bir versiyon değil. Çoklu çekirdek verimi düşük.

NIGHTBOOSTER

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba, @Xosmuits önce kendimizi ve projemizi tanıtayım. İzmir merkezli, birbiriyle yakın tanışıklığı olan bir ekibiz. Daha önceden Minecraft PE platformunda geliştirdiğimiz global projelerden sonra yerelleştirilmiş bir proje üstünde çalışmaya başladık. NIGHTBOOSTER, yaklaşık 2 yıldır planlanan ancak çeşitli yoğunluklardan dolayı hayata geçiremediğimiz bir projeydi. Yaklaşık 3 ay önce global ayağımızda yer alan 3 arkadaşımız Afyonkarahisar, Manisa Konya, Eskişehir, Kütahya ve Ankara illerini ziyaret ederek bazı oyuncularla ve daha önceden sunucu işinde tecrübeli olup çeşitli nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kalanlarla görüşmeler yaptılar. Bu bizim için çok önemli olan bir süreçti zira Türkiye`de hatta Global olarak Faction türünde yapılmamış yenilikleri yapmayı hedefliyorduk ve oyuncularımızın yeniliklere nasıl tepki vereceğini öngörmek, bunun yanında alışkanlıklara ve Türk oyun kültürünü kökten değiştirmeden yeniliklerle harmanlamamızı nasıl gerçekleştireceğimizi hesap etmek bizim için çok önemliydi. Modern bir BFaction sunucusu olarak 01.05.2020 tarihinde Açık Beta Açılışımız var, mutlaka sizi ve tüm Minecraft Türkiye camiasını aramızda görmekten onur duyarız. Unutmadan, tanıtım konumuzu şurada bulabilirsiniz: bitly/2Jbo4Ny
NIGHTBOOSTER Tanıtım & Oyuncu İlişkileri Sorumlusu Nisannn

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
Merhaba, @Xosmuits önce kendimizi ve projemizi tanıtayım. İzmir merkezli, birbiriyle yakın tanışıklığı olan bir ekibiz. Daha önceden Minecraft PE platformunda geliştirdiğimiz global projelerden sonra yerelleştirilmiş bir proje üstünde çalışmaya başladık. NIGHTBOOSTER, yaklaşık 2 yıldır planlanan ancak çeşitli yoğunluklardan dolayı hayata geçiremediğimiz bir projeydi. Yaklaşık 3 ay önce global ayağımızda yer alan 3 arkadaşımız Afyonkarahisar, Manisa Konya, Eskişehir, Kütahya ve Ankara illerini ziyaret ederek bazı oyuncularla ve daha önceden sunucu işinde tecrübeli olup çeşitli nedenlerden dolayı bırakmak zorunda kalanlarla görüşmeler yaptılar. Bu bizim için çok önemli olan bir süreçti zira Türkiye`de hatta Global olarak Faction türünde yapılmamış yenilikleri yapmayı hedefliyorduk ve oyuncularımızın yeniliklere nasıl tepki vereceğini öngörmek, bunun yanında alışkanlıklara ve Türk oyun kültürünü kökten değiştirmeden yeniliklerle harmanlamamızı nasıl gerçekleştireceğimizi hesap etmek bizim için çok önemliydi. Modern bir BFaction sunucusu olarak 01.05.2020 tarihinde Açık Beta Açılışımız var, mutlaka sizi ve tüm Minecraft Türkiye camiasını aramızda görmekten onur duyarız. Unutmadan, tanıtım konumuzu şurada bulabilirsiniz: bitly/2Jbo4Ny
NIGHTBOOSTER Tanıtım & Oyuncu İlişkileri Sorumlusu Nisannn
:1:

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sunucu işleriyle ilgilen arkadaşlara soruyorum neden hala 1.8?
1.16 çıkmak üzere 1.8 çıkalı 5-6 yıl oldu neresinden baksan oyuna o kadar çok şey eklendi insanlar neden hala 1.8 de bu kadar ısrarcı
çünkü insanlar kendini geliştirmeyi s e v m i y o rrrr, kibarca olmadan söylersek insanlar mal olduğu için iyi yenileklere kendini açmıyorlar., hiç olur mu ya öyle pvp şeysi yok kalkan var da kalkana vuruyonda alıcaksın kılıcı tkatkatkatkktkatktaktakatkatatkatkatkak altın elma yicen sonra sonra vurucuan vurucan tüm gün lapiste 900 level kasıp editte 599 sünger kasıcaksın sonra 50 liraya vip alıp sabahlıcaksın sunucuda kral sensin :))

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
çünkü insanlar kendini geliştirmeyi s e v m i y o rrrr, kibarca olmadan söylersek insanlar mal olduğu için iyi yenileklere kendini açmıyorlar., hiç olur mu ya öyle pvp şeysi yok kalkan var da kalkana vuruyonda alıcaksın kılıcı tkatkatkatkktkatktaktakatkatatkatkatkak altın elma yicen sonra sonra vurucuan vurucan tüm gün lapiste 900 level kasıp editte 599 sünger kasıcaksın sonra 50 liraya vip alıp sabahlıcaksın sunucuda kral sensin :))
Ben boyle seyler yazınca siliyorlar hemen ama demek istediğim her şeyi içeren bir yazı

RLC

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
1
Bunu sunucu sahiplerine değilde oyunculara anlat bence. Oynayacak kişi olacaksa neden sürüm yükseltmeyelim ?

LavivaSurvival

IP: LavivaNW.Keyubu.Com
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
yüksek sürüm açtığımda fazla oynayan olmuyor bi çok kişinin bilgisayarı kötü olduğu için yüksek sürüm tercih edilmiyor.​

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
1.9 ve üstü pvp çöp, yaygın sürümlerde kasıyor
Oyun pvpden ibaret değil üstüne çöp de değil ama iyi de değil En azından sol tık spamlamaktan iyidir ve de en güncel sürümlerde olmasa bile eski sürümlere göre daha yüksek fps alıyorum. Özellikle 1.12.2'de.
Bazıları da bu kadar yeniliğe ne gerek var minecraft minecraftlıktan çıktı vs. diyerek sevmiyor yeni sürümleri ki aşırı saçma bir sebep diğerleri gibi.

EchTR

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
1.8 <3 geçerliliği geçmiş olsa bile birçok alanda en iyisi. pvp'si güzel ve gelen güncellemeler ile saçmalaştırılmadı.

Son düzenleme:

Nedemekkio

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
5
pvp saçma falan değil asıl 1.8 pvpsi saçma sadece tıklıyorsun jitter başka bir şey yok.Gelen güncellemelerden ne saçma mesela
Deniz bomboştu denizi doldurdular.Köylüleri düzenlediler.Oyun gittikçe muazzamlaşıyor.Makrocu ergenler pvp kötü abi diye ağlıyor