Türkiyede Minecraft'ın Durumu

TinecraftMurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
o kadar bukkit öğrenmene yada hayatını mahvetmeye gerek duyucak bir şey yok. şuanki durumda bile sadece iyi reklam ve mükemmeliyetçi fikirle yapılmış buildlerle, yani kısaca //walls 17 yazıp içeriye iki üç küçük yer yapıp yan yana /warp market /warp tamir /warp bilmemne olmadan düzenlenmiş haritayla yapılabilicek bişeyden bahsediyoruz. hedef kitlenin ilgisini çektikten sonra zaten kendi rızalarıyla oynamaya devam ederler. kendi kurallarını ve plugin düzenini yapabilirsin. hiç oynadın mı bilmiyorum, yaklaşık 1 ay önce kapanan bir serverim vardı, 2 kişi kurmuştuk. serveri diğerlerinden ayıran bir özelliği vardı. npc ler koyduk, görevler yazdık, ödüller koyduk, npclerden boss yaptık mağaralar yaptık kaleler inşa ettik ejdere bindirip uçurduk oyuncuları. ama maddi durum sebebiyle makinemiz bile başka bir serverle ortaktı. kullandığımız ram vs daha düşük ve kapasitesi belliydi. hiç yükseltemedik. ama server ilk iki ay boyunca 90 kişiden aşağı düşmüyordu, sürekli giren çıkan görev yapan ve sistemi çözmeye çalışanlar vardı. çünkü /warp meslek diye bi yer yapmıştık ama lapis lazuli yoktu. kimse taş kırarak yada toprak kazarak kasmaya uğraşmadığı için görevleri bitiriyorlardı. tabi oyuncu kitlesi bize kitlenmişken diğer serverler bol bol oyuncu kaybetti. sonra saldırılar başladı şu oldu bu oldu derken 1 aydan uzun süre düzenli saldırı yedik. kapanmaya yüz tutmuşken bi süre ayakta tuttuk, serverin dayanması için her şeyi yaptık. ama sonunda kapandı. bize saldıranlar da öyle. kapanmış serverimin adını vermicem tabi.

farklı bir şey yaptık, ve buna katlanamayanlar oldu. çocuk yaşta yada değil, bu forum konusunda bahsedilen şeylerle baya alakalı. biz reklamımızı yaptık, survival factions minigames vesaire ne varsa koyduk ve sisteme oturttuk, ama sonunda bunu yediremeyenler oldu yine. eğer klasik minecraftı tekrar istiyorsanız bunu tek başına değil toplu bir grup halinde yapmalısınız. yada hayatını göz önüne almadan :sırıtmak: :sırıtmak: alt tarafı minecraft, bir oyun :sırıtmak: gözde büyütülücek çok bir şey yok bana kalırsa, ama sanal ortam konusunda herkesin kendini bir şey sanması keyifli geçmesi istenen zamanı mahvediyor, bu konuda herkes haklı :)

Biraz mükemmelliyetçi olduğumdan 10 yıl full açık kalan bir minecraft yapabilirim uğraşırsam yoksa hayatımı mahvetmeyerek 2sini sürdürürüm fakat kısa yollar için para lazım tabi.

Saeko_tr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Biraz mükemmelliyetçi olduğumdan 10 yıl full açık kalan bir minecraft yapabilirim uğraşırsam yoksa hayatımı mahvetmeyerek 2sini sürdürürüm fakat kısa yollar için para lazım tabi.

serverimizde sattığımız vipden gerçekten para kazandık 3 - 4 ay içinde. en pahalı vipnin özelliklerini sayamam ama kısaca oyuncu ilah oluyordu. ama bir şekilde hiçbir kuruş bile parasını harcamayan oyuncu bile emek vererek vip üyeleri öldürebiliyordu. yani para konusunda illaki satılıcak bir şey bulunur :)

TinecraftMurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
serverimizde sattığımız vipden gerçekten para kazandık 3 - 4 ay içinde. en pahalı vipnin özelliklerini sayamam ama kısaca oyuncu ilah oluyordu. ama bir şekilde hiçbir kuruş bile parasını harcamayan oyuncu bile emek vererek vip üyeleri öldürebiliyordu. yani para konusunda illaki satılıcak bir şey bulunur :)

Abi biz ne adamlar gördük 100 lira kazanıyor tek kişiden 20 lira daha koparmak için millete ne taklalar atıyor.Ben o yollara girip para kazanmak için kendimi düşürenlerden olmam.

Saeko_tr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Sunucuyu geliştirme amaçlı sunucunun masraflarını ödedikten sonra ufak bir şey biriktirebilirim.

birşeyler satmak konusunda çok masum davranmaman gerekir. işin geledeğini sağlama almak amacıyla 5 liraya satıcağını hep 7 buçuktan satmalısın. kedi gibi 9 canlı olmak da işe yaramaz. ölümsüz olmaya çalışmak sonun gelmesi durumundan kurtarabilir. umarım beni anlıyorsundur :)

TinecraftMurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
birşeyler satmak konusunda çok masum davranmaman gerekir. işin geledeğini sağlama almak amacıyla 5 liraya satıcağını hep 7 buçuktan satmalısın. kedi gibi 9 canlı olmak da işe yaramaz. ölümsüz olmaya çalışmak sonun gelmesi durumundan kurtarabilir. umarım beni anlıyorsundur :)

Fikrini anlıyorum benim sistemim böyle ilerlemiyor çünkü kar amacı gütmüyorum.Ki inan bana bir nevi ölümsüz oluyorsun benim düşüncemle fakat paylaşmıyorum bazı nedenlerden dolayı.

Saeko_tr

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Fikrini anlıyorum benim sistemim böyle ilerlemiyor çünkü kar amacı gütmüyorum.Ki inan bana bir nevi ölümsüz oluyorsun benim düşüncemle fakat paylaşmıyorum bazı nedenlerden dolayı.

nasıl yapıcağın sana kalmış, sonuç önemli. bunları anlattım ama gerçekleştirmek için seninle aynı amacı hedefleyenler olmalı. düzenli olmanın başka bir yolu olduğunu sanmıyorum. her konuda adil ve düzenli iş yapma fikri benim de hoşuma gidiyor ama aynı fikirde olmayan yardımcılarım da var. yada yardım ettiklerim. ama umarım aklındakini başarabilirsin, şuanki düzeni(düzensizliği daha çok) değiştirebilicek bişeyler olsa iyi olurdu.

TinecraftMurk

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
nasıl yapıcağın sana kalmış, sonuç önemli. bunları anlattım ama gerçekleştirmek için seninle aynı amacı hedefleyenler olmalı. düzenli olmanın başka bir yolu olduğunu sanmıyorum. her konuda adil ve düzenli iş yapma fikri benim de hoşuma gidiyor ama aynı fikirde olmayan yardımcılarım da var. yada yardım ettiklerim. ama umarım aklındakini başarabilirsin, şuanki düzeni(düzensizliği daha çok) değiştirebilicek bişeyler olsa iyi olurdu.

Fikir var düzen var para yok.Sana ciddi söylüyorum 1 yıldır bu işlerle ilgileniyorsam 1 yılda o kadar kişi görüp geçtim bana göre hiçbir yerde elde edemeyeceğim tecrübeler edindim pişmanda değilim zamanımı bunlara harcadığıma en kötüsünüde gördüm çok iyilerinide açıldıklarınıda gördüm nasıl geliştiklerinide gördüm nasıl battıklarınıda.Cidden fakir bir insan değilim fakat babam şu yaşıma kadar 1 kuruş harçlık vermedi.Hep gerekli işler için para aldım.Yani şurayamı gidilecek akbil parası şu kadar giderken 1 bisküvi alırsın 1 su dönüşede para o kadar yani kendi isteklerim için fazla para vermedi hiçbir zaman ailem.Faydasınıda çok gördüm tabi paranın değerini anladım.Paranın nasıl kullanılması gerektiğini anladım.Belki para verilse para ile yapacaklarımı düşünerek para hayaline daha çok kapılırdım.şu an tek düşüncem var: Ben para kazanmak iş yapmam.İş yaparım üstüne para gelir zaten.Tabi şuana kadar fazla bir şey yapmışlığımızda yok görülen olarak ama bir uğraşıp sarılırsak(m) şu işlere çok büyük işler yaparız buna kesin eminim fakat ailem bu konulara çok fazla bulaşmamamı istiyor.Okul daha önemli olduğundan olabildiğince okula yönelmemi istiyorlar.Yani zaten benim olayım şudur: Ya hep ya hiç.Yani bu yola girersem azıcık ordan azıcık burdan olmaz.Bir işe girdiysem en iyi olmaya uğraşırım her zaman.Anlayan anlamıştır umarım.

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Crack-Star minecraft işte senin gibiler yüzünden oynanmaz oluyor o kadar alışmışsınızki hazıra .

Pudilo

Ver yetkiyi gör etkiyi.
Emektar Üye
En iyi cevaplar
2
Açıkçası böyle lapis xp vb olmayan sunucular çok nadir birtane buldum hemen destek oldum böyle sunucular KAPANMAMALI !